„Maximos“ atstovė paaiškino situaciją dėl užterštų gaminių: nuostoliai didesni, nei galėjo būti

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Maisto ir veterinarijos tarnyba pirmadienį pranešė, kad „Maxima“ apie taršą mėsoje žinojo dar vasario 3 dieną, tačiau apie tai tarnybą informavo tik vasario 7 dieną. Pasak VMVT direktoriaus pavaduotojo Manto Staškevičiaus, nesaugi mėsa parduotuvių lentynose, tikėtina, buvo keletą dienų.

„Noriu patikslinti, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tik pranešė žinute, kad tiriame, ar tikrai tomis dienomis, kol nežinojome apie tuos nesaugius produktus, nebuvo jais prekiauta. Šiuo metu dar atliekame tyrimą ir negalime detaliau informuoti“, – tikino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Audronė Mikalauskienė.

„Norėčiau patikslinti, kad kalbama apie patį pranešimo faktą tarnybai dėl nesaugaus produkto nustatymo atvejo, tačiau maisto tvarkymo subjektai puikiai žino teisės aktus, žino, kad, nustatę nesaugų produktą, jie nedelsdami turi išimti jį ir per 24 valandas informuoti mus. Mes manome, kad taip ir buvo padaryta, tiesiog šiuo metu tai yra nemenkas tyrimas, reikia daug išanalizuoti dokumentų, turime įvertinti, ar taip galėjo, būti ar ne“, – patikslino laidos pašnekovė.

laida „DELFI diena“ / DELFI nuotr.

Kada ir kaip gauti rezultatai

DELFI laidoje „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė paaiškino, kaip ir kada buvo gauti tyrimų rezultatai apie mikrobiologine tarša užterštą mėsą.

„Galbūt turėčiau pradėti nuo to, kad mes nuo sausio 28 dienos kasdien pateikdavome tirti tam tikras šviežios mėsos pozicijas į laboratoriją ir laukėme atsakymų, ar ta šviežia mėsa, kuri atkeliauja į mūsų prekybos centrus, yra saugi ir tinkama vartoti.

Tyrimų rezultatus gavome nuo vasario 3 dienos. Būtent vasario 3 dieną buvo gauta informacija apie tirtą šviežios mėsos produktą, kurį pateikėme iš Elektrėnų parduotuvės mėsos cecho, toliau – 29 dieną pateikėme iš Vilniaus Pilaitės mikrorajone esančios parduotuvės, paskui buvo tam tikrų pavyzdžių ir tirti pateikta šviežia mėsa iš sandėlio ir dar iš vienos „Maximos“ bazės parduotuvės Savanorių prospekte.

Kiekvieną kartą, kai gaudavome tyrimų rezultatus, matydavome, kad ta mėsos partija, kurią pateikėme laboratoriniams tyrimams atlikti, yra su mikrobiologine tarša. Tuo metu ėmėmės veiksmų, kad būtent ta šviežios mėsos partija būtų išimta iš prekybos“, – sakė V. Drulienė.

Vilma Drulienė / DELFI nuotr.

Po kiek laiko mėsa buvo išimta?

Laidoje taip pat patikslinta, po kelių dienų buvo išimta mėsa, kai buvo gauti pirmieji rezultatai iš laboratorijų.

„Kadangi laboratoriniai tyrimai trunka gana ilgai, sausio 28 dieną, atidavę laboratoriniams tyrimams atlikti tam tikrą šviežios mėsos pavyzdį, atsakymą gavome tik vasario 3 dieną. Pateikę 29 dieną, atsakymą gavome vasario 4 dieną, pateikę 30 dieną, gavome vasario 4 dieną, pateikę 31 dieną, gavome tik vasario 7 dienos ryte.

Per tą laiką dalis šviežios mėsos jau būdavo parduota, tuo metu tikrindavome, koks šviežios mėsos kiekis iš tos partijos dar yra tinkle, ir tą šviežią mėsą, kuri buvo likusi neparduota arba tinkamo galiojimo, išimdavome iš prekybos“, – tikino pašnekovė.

Parduota 11 tonų užterštos mėsos

Pasiteiravus, koks užterštos mėsos kiekis buvo parduotas, V. Drulienė sakė, kad parduota 11 tonų.

„Šiandien sutikslinome visą informaciją ir iš visų tų partijų, kuriose buvo užfiksuota mikrobiologinė tarša, esame pardavę 11 tonų. Bet turėčiau paminėti, kad net jeigu užfiksuojama mikrobiologinė tarša, tai tiek šviežioje kiaulienoje, tiek paukštienoje, ją apdorojus termiškai, jokios grėsmės žmogaus sveikatai nėra, nelieka“, – laidoje sakė „Maximos“ komercijos vadovė.

„Penktadienį po pietų išėmėme visiškai visą šviežią ir marinuotą mėsą iš visų mėsos vitrinų, taip pat išėmėme iš prekybos fasuotą „Biovelos“ šviežią ir marinuotą mėsą su mintimi, kad galbūt pas tiekėją yra tam tikras mikrobiologinės taršos šaltinis“, – pridūrė V. Drulienė.

Pašnekovė tikino, kad visi sandėliai ir prekybos vietos yra dezinfekuotos.

„Taip. Dezinfekavome absoliučiai visus cechus, prekybos vietą, vitrinas, sandėlį, visą kelią nuo to, kai mėsa iki mūsų atvažiuoja, iki to, kai ji parduodama klientui“, – pabrėžė pašnekovė.

Audronė Mikalauskienė / DELFI nuotr.

Skaičiuoja nuostolius

V. Drulienė tikino, kad pirkėjai neskubėjo masiškai grąžinti nusipirktų maisto produktų.

„Tikrai tai nebuvo masinis reiškinys, bet turime tokių klientų, kurie grįžo su ta šviežia mėsa, kurią pirko mūsų parduotuvėje. Mes tiems žmonėms grąžinome pinigus ir tikrai norime prisiimti visą atsakomybę už tai, kas nutiko.

Tikimės, kad ateityje, bendradarbiaudami tiek su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, tiek su tiekėjais, sugebėsime tokių atvejų išvengti: informuosime laiku, tarsimės dėl sprendimų, kurie yra patys geriausi toje situacijoje“, – kalbėjo V. Drulienė.

Pasiteiravus apie nuostolius, V. Drulienė tikino, kad šiandien skaičiuojama apie pusė milijono eurų nuostolis.

„Nuostolius skaičiavome. Jie nebuvo tas dalykas, į kurį kreipiame daugiausia dėmesio, nes svarbiausia buvo klientų saugumas. Šiandien suskaičiavome, kad nuostolis yra apie pusė milijono eurų, manome, kad vis tiek klientas yra svarbiausias, o nuostoliai – ne prioritetas“, – tikino ji.

Bendrovė teigia sunaikinusi iš viso apie 160 tonų įvairių tiekėjų mėsos – visą šviežios mėsos produkciją, buvusią parduotuvėse vasario 7 dieną.

Audronė Mikalauskienė, Vilma Drulienė / DELFI nuotr.

„Maxima“ apie užkrėstą mėsą nepranešė, nes laukė tyrimų rezultatų?

Prekybos tinklas „Maxima“, prekiavęs salmonelėmis užteršta „Biovelos“ mėsa, sako delsęs apie užkratą informuoti Maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT), nes laukė tyrimų rezultatų.

„Norėdami būti visiškai įsitikinę, laukėme tyrimų rezultatų, kurių mėginiai buvo priduoti sausio 31 dieną (mėsos galiojimas – vasario 5 diena). Jų sulaukėme vasario 7 dienos rytą. Rezultatai dar kartą patvirtino, kad galimai nesaugi yra būtent iš „Biovelos“ gauta mėsa ir marinuoti pusgaminiai“, – komentavo „Maximos“ Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Pasak jos, pirmieji savikontrolės tyrimai iš „Maximos“ parduotuvės mėsos cecho Elektrėnuose laboratorijai buvo atiduoti dar sausio 28 dieną, o atsakymai, jog viename iš tirtų gaminių yra mikrobiologinė tarša, gauti vasario 3 dieną.

„Apie gautus rezultatus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuota nebuvo, nes jau buvo priimtas planinis sprendimas vasario 2 dieną cechą uždaryti“, – teigė „Maximos“ atstovė.

Kiti mėginiai laboratorijai atiduoti sausio 29 dieną iš Pilaitėje esančios mėsinės. Rezultatai, patvirtinantys mikrobiologinę taršą, gauti vasario 4 dieną, o Maisto tarnyba informuota vasario 5 dieną.

26 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Zapyškyje susirinkusi minia vieningai giedojo „Tautišką giesmę“ ir šėlo „The Roop“ koncerte

Valstybės dienos proga ant BLC verslo centro Kaune išskleista rekordinio dydžio vėliava

Baisi avarija važiuojant link Kauno: sumaitoti keturi automobiliai (papildyta)

Kauniečiai įspėja: kamštis ties Giraite formuojasi dėl vairuotojų gerumo

„Žalgirį“ palieka priešininkų tinklelius plėšęs snaiperis

Garsios Kauno medikų šeimos tragedija: į laisvę išėjęs sūnus vėl klimpsta sunkiuose nusikaltimuose

Tiesioginė transliacija: Zapyškio bažnyčios pristatymas su šv. Mišiomis ir šventinis koncertas

Kauno policininko D. Karaluko korupcijos byloje įtarimai pareikšti 20-iai asmenų

Barselonoje iškilmingai pristatytas Š. Jasikevičius: mano filosofija nesikeis

Paskui Š. Jasikevičių į Barseloną išvyksta ir dar trys Kauno „Žalgirio“ trenerių štabo nariai