Kauno konservatoriai prašo ilginti pasisakymams skirtą laiką

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Opozicinė Kauno tarybos Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcija prašo ilginti laiką, skirtą tarybos narių klausimams ir pasisakymams. Konservatorių teigimu, 2015 m. po „Vieningo Kauno“ pergalės savivaldos rinkimuose sutrumpintas laikas prieštarauja savivaldos įstatymui.

Kaip antradienį tarybos posėdyje paskelbė šios frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė, tarybai teikiamas siūlymas keisti tarybos reglamento nuostatas, kuriomis klausimų uždavimui numatyta 30 sekundžių, o pasisakymams – minutė.

Pasak konservatorių, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra priėmęs neskundžiamą sprendimą dėl analogiškos situacijos Druskininkų savivaldybėje ir pripažinęs tokius laiko apribojimus prieštaraujančiais savivaldos įstatymui.

„Lygiai tokios pat nuostatos ir punktų numeracija sutampa ir mūsų reglamente, nuostatos yra analogiškos. Todėl kreipiuosi į gerbiamą merą ir siūlau inicijuoti Kauno savivaldybės tarybos reglamento (…) nuostatų keitimą, kuris neprieštarautų įstatymui“, – posėdyje kalbėjo E. Gudišauskienė.

Ji siūlo, kad dėl laiko, kuris galėtų būti skirtas pasisakymams, komisijoje sutartų visi tarybos nariai.

Dėl esamos tvarkos nepasitenkinimą konservatoriai yra reiškę ir anksčiau, o esamų valdančiųjų įvestus ribojimus ironiškai pakrikštijo „trisdešimčia sekundžių demokratijos“.

Klausimų ir pasisakymų trukmė Kauno taryboje sutrumpinta 2015 m., po to, kai rinkimus laimėjo esami valdantieji „Vieningas Kaunas“. Iki tol pasisakymams buvo skiriamos dvi minutės, o klausimams – minutė.

„Kauno diena“ yra skelbusi, kad Kauno taryba iš visų didmiesčių sprendimui priimti sugaišta mažiausiai – 2018 m. vienam sprendimui skirta vidutiniškai mažiau nei 1,5 minutės, kai Vilniuje – 11 minučių, o Klaipėdoje – beveik 10 minučių.

39 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Košmariškai trečią kėlinį sužaidęs „Žalgiris“ gavo antausį savo tvirtovėje

Kunigo R. Mikutavičiaus nužudymo organizatorius vėl bando išeiti į laisvę

Kauno apskrityje fiksuotos dvi mirtys nuo koronaviruso nėra susijusios su židiniais

Pakaunėje su švyturėliais skridę pareigūnai gavo pylos

Seimas cirkuose naudoti laukinius gyvūnus uždraudė tik iš dalies

Iš naujų Kauno vairuotojus sekančių kamerų – pirmosios baudos

Iš 8 Kaune išlikusių sinagogų, pagal paskirtį naudojama tik viena

Kaune planuojama apmokyti sparčiai populiarėjančios srities specialistus

Medinis namas Žaliakalnyje atgijo londonietiško kolorito spalvomis

Daugiausia užsikrėtimų ir dar dvi mirtys fiksuotos Kaune: virusas plinta muzikiniame teatre, mokymo įstaigose