Kauno konservatoriai prašo ilginti pasisakymams skirtą laiką

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Opozicinė Kauno tarybos Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcija prašo ilginti laiką, skirtą tarybos narių klausimams ir pasisakymams. Konservatorių teigimu, 2015 m. po „Vieningo Kauno“ pergalės savivaldos rinkimuose sutrumpintas laikas prieštarauja savivaldos įstatymui.

Kaip antradienį tarybos posėdyje paskelbė šios frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė, tarybai teikiamas siūlymas keisti tarybos reglamento nuostatas, kuriomis klausimų uždavimui numatyta 30 sekundžių, o pasisakymams – minutė.

Pasak konservatorių, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra priėmęs neskundžiamą sprendimą dėl analogiškos situacijos Druskininkų savivaldybėje ir pripažinęs tokius laiko apribojimus prieštaraujančiais savivaldos įstatymui.

„Lygiai tokios pat nuostatos ir punktų numeracija sutampa ir mūsų reglamente, nuostatos yra analogiškos. Todėl kreipiuosi į gerbiamą merą ir siūlau inicijuoti Kauno savivaldybės tarybos reglamento (…) nuostatų keitimą, kuris neprieštarautų įstatymui“, – posėdyje kalbėjo E. Gudišauskienė.

Ji siūlo, kad dėl laiko, kuris galėtų būti skirtas pasisakymams, komisijoje sutartų visi tarybos nariai.

Dėl esamos tvarkos nepasitenkinimą konservatoriai yra reiškę ir anksčiau, o esamų valdančiųjų įvestus ribojimus ironiškai pakrikštijo „trisdešimčia sekundžių demokratijos“.

Klausimų ir pasisakymų trukmė Kauno taryboje sutrumpinta 2015 m., po to, kai rinkimus laimėjo esami valdantieji „Vieningas Kaunas“. Iki tol pasisakymams buvo skiriamos dvi minutės, o klausimams – minutė.

„Kauno diena“ yra skelbusi, kad Kauno taryba iš visų didmiesčių sprendimui priimti sugaišta mažiausiai – 2018 m. vienam sprendimui skirta vidutiniškai mažiau nei 1,5 minutės, kai Vilniuje – 11 minučių, o Klaipėdoje – beveik 10 minučių.

39 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno koronaviruso dienoraštis #9

Respublikinėje Kauno ligoninėje pradedami mokymai koronaviruso pacientams padėti

Virtualūs „Kino pavasario“ apdovanojimai – sulaukė 55 tūkst. filmų peržiūrų

Policija: dėl karantino pastebimas nusikaltimų skaičiaus augimas: pataria kaip apsisaugoti

Uždaroma Kauno autobusų stotyje esanti „Rimi“ parduotuvė: nustatytas ne vienas koronaviruso atvejis

Premjeras kreipėsi į senjorus: prašo saugotis koronaviruso ir likti namie (video)

Ligoninėms pradėti skirstyti tūkstančiai kaukių-filtrų

Vidurnaktį uždaromos Lietuvos sienos keleiviams iš Rusijos ir Baltarusijos

S. Skvernelis: nuo balandžio bus keliami medikų atlyginimai

Galimybė pamatyti „Kino pavasario“ festivalio uždarymo filmą iš namų – tik iki vidurnakčio