Kauniečiams atverta rekonstruota Aleksoto apžvalgos aikštelė – Kas vyksta Kaune

Kauniečiams atverta rekonstruota Aleksoto apžvalgos aikštelė

R. Tenio nuotr.

Gerokai užtrukusi vaizdingą Kauno panoramą atveriančios Aleksoto apžvalgos aikštelės rekonstrukcija pagaliau baigta. Nebeliko patekimą čia ribojusių statybinių tvorų – objektas atiduotas vertinti, o visus darbų formalumus sutvarkyti tikimasi šią savaitę.

Pasikeitė neatpažįstamai

Kaip „Kas vyksta Kaune“ patvirtino savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė, šiuo metu vyksta apžvalgos aikštelės pridavimas – šios procedūros turėtų būti užbaigtos iki savaitės pabaigos.

Tuo metu čia atvažiavusius ar istoriniu funikulieriumi pakilusius kauniečius ir miesto svečius jau pasitinka atnaujinta dviejų lygių apžvalgos aikštelė su neįgaliesiems įrengtu liftu.

Aikštelė išklota granito trinkelėmis, jos kontūrai apvesti vizualiai lengvais stikliniais turėklais. Suremontuoti ir į kalną vedantys laiptai, o miestiečių saugumui panoramoje įrengta vaizdo stebėjimo sistema.

Kaune stulpus aplipo naujos vaizdo stebėjimo kameros: ką jos gali ir kada bus įjungtos? 12 nuotr.

Senąją aikštelę mena tik rūstus Roberto Antinio „Perkūnas“. Beje, 4 m aukščio kalto vario skulptūra ne tokia jau nepajudinama: nuo 1970 m. ji stovėjo Senamiestyje, prie Perkūno namo, ir tik 2005 m. perkelta ant kalno – šią vietą parinko architektas Eugenijus Miliūnas.

Koją kišo šaltis, paskui taisė broką

Tiesa, 2018-ųjų balandį įsisukusius aikštelės atnaujinimo darbus planuota užbaigti kone prieš metus, tačiau rangovui skersai kelio stojo nepalankios oro sąlygos, vėliau pridaryta broko.

Kaip pernai sausį „Kas vyksta Kaune“ aiškino savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis, dėl žemos oro temperatūros nespėta užbaigti betonavimo darbų, neįrengti granito klojimui reikalingi pagrindai. Viršutinėje aikštelėje tuomet nuspręsta pastatyti šildomą palapinę, kad būtų galima tęsti rekonstrukciją.

Paaiškėjo, kada vėl bus galima grožėtis vaizdais žvelgiant nuo Aleksoto kalno 9 nuotr.

Kovą darbus atliekančios bendrovės „HSC Baltic“ darbų vykdytojas Jonas Valiulis tikino, kad rekonstrukciją planuojama užbaigti balandžio pradžioje, tačiau ir įpusėjus vasarai čia tebesisukiojo statybininkai. Tąkart, anot A. Pakalniškio, rangovą pristabdė architekto Rimanto Giedraičio pastebėtas brokas – darbininkai buvo priversti šalinti apžvalgos aikštelės atraminės sienelės trūkumus.

Prireikė tvirtinti šlaitą

Kaip anksčiau rašė „Kas vyksta Kaune“, dar 2017 m. rudenį, rengiant rekonstrukcijos projektą apatinėje Aleksoto kalno dalyje buvo aptiktos nedidelės nuošliaužos.

Atlikus išsamius tyrimus, paaiškėjo, kad jos susidaro dėl čia tekančių šaltinėlių – tolimesnės erozijos prevencijai buvo įrengta drenažo sistema, surenkanti vandenį, kad šis neplautų šlaito.

Ar Aleksoto panoramos neištiks Gedimino kalno likimas? 16 nuotr.

Nors Aleksoto apžvalgos aikštelė jau baigta, kalno šlaite vietoje drugelio dar turėtų atsirasti iš žemaūgių krūmų sukurta spalvinga juosta, kurioje dominuos tautiniai motyvai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.