Paskelbtas statybos inspekcijos sprendimas dėl V. Matijošaičio statybų Kačiūniškės dvare

R. Tenio nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaip portalą „Kas vyksta Kaune“ informavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, tyrimas dėl savavališkų statybų Visvaldui Matijošaičiui priklausančiame Kačiūniškės dvare Kauno rajone buvo užbaigtas praeitą savaitę. Dėl keturių nagrinėtų pažeidimų atsakovui surašyti aktai, iš kurių net trijuose skelbiamas verdiktas – šalinti savavališkos statybos padarinius. Remiantis šiuo inspekcijos sprendimu, ant senų pamatų pastatytas naujas svirno pastatas taip pat turės būti nugriautas. 

Naujai pastatytą svirną teks griauti

Kaip anksčiau skelbėme portale, be statybą leidžiančių dokumentų šiame valstybės saugomame kultūros paveldo objekte buvo atliktas kapitalinis daugiabučio gyvenamojo namo (Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų rūmų) remontas, paprastasis vienbučio gyvenamojo namo (Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų namo) remontas, rekonstruotas pagalbinis ūkio pastatas (Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų svirnas) ir nugriautas pagalbinis ūkio paskirties pastatas (Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų tvartas).

Kaip informuojama statybos inspekcijos pateiktuose atsakymuose, dėl visų keturių veikų buvo surašyti savavališkos statybos aktai, o dėl trijų iš jų – ir privalomieji nurodymai pašalinti savavališkos statybos padarinius.

Anksčiau publikuotuose statybos inspekcijos pateiktuose atsakymuose nurodyta, kad Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų rūmuose be leidimų ir derinimų naujai įrengtos durys ir langai bei išgriautos sienos, perdažytas fasadas. Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų name be tai leidžiančių dokumentų apšiltinti fasadai, atlikti tinkavimo darbai.

Kaip jau žinoma, valstybės saugomų kultūros paminklų sąraše esantis Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų svirnas buvo savavališkai nugriautas ir perstatytas naujai be priestatų. Dėl visų šių atliktų darbų inspekcija priėmė vienodą negailestingą sprendimą – nurodė pašalinti savavališkos statybos padarinius.

Statybos inspekcijos sprendimu naujai pastatytas svirno pastatas ant senojo statinio pamatų turės būti nugriautas/ R. Tenio nuotr.

Be leidimo nugriauta ir dar viena nekilnojamojo turto vertybė – autentiškas Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentų tvartas. Kadangi paveldo specialistų išvadose buvo teigiama, kad atstatyti padarytos žalos nebegalima, dėl šio pastato surašytas tik savavališkos statybos aktas.

Visos šios istorijos metu V. Matijošaitis nuosekliai laikėsi versijos, kad nugriauti pastatai „buvo apgriuvę, sukrypę, be stogų, durų, langų, o kai kurių išvis tesimatė pamatai“ bei džiaugėsi, kad jam „pavyko išsaugoti istorinius statinius, prikeliant juos naujam gyvavimui“.

Kačiūniškės dvaras – žvilgsnis į kitokią lankytiną vietą 21 nuotr.

Baudos dar nėra aiškios

Statybos inspekcijos atstovė ryšiams su visuomene Ieva Liutkutė portalui „Kas vyksta Kaune“ šį pirmadienį teigė, kad administracinių nusižengimų protokolai kol kas nebuvo surašyti, kadangi tikslinama tyrimui reikšminga informacija. „Atsižvelgiant į tai, šiuo metu inspekcija negali atsakyti į klausimus dėl skirtų baudų dydžių“, – sakė I. Liutkutė.

Kaip skelbta anksčiau, jei už minėtus pažeidimus inspekcija skirs maksimalias baudas, suma gali siekti iki 16 tūkst. eurų. Jau anksčiau šioje istorijoje savo nuosprendį paskelbė ir Kultūros paveldo departamentas, kuris pripažino, kad už dvaro teritorijoje nugriautus pastatus valstybė patyrė 34 tūkst. eurų žalą – ją įpareigojo atlyginti pastatų tvarkymo darbus teritorijoje vykdžiusį fizinį asmenį. Numatyta, kad šią sumą į valstybės biudžetą privaloma pervesti iki balandžio 1 d.

Pagal statybos inspekcijos pateiktą išaiškinimą, savavališkos statybos dokumentai ir baudos Kačiūniškės dvare vykdomų savavališkų darbų atveju turėtų būti skiriamos statytojui, kuriuo laikomas asmuo, kuris investuoja lėšas į statybą ir kartu atlieka užsakovo funkcijas (ar jas paveda atlikti kitam fiziniam ar juridiniam asmeniui, kitai užsienio organizacijai). Atsižvelgiant į tai, galima daryti prielaidą, kad šį kartą baudos bus skirtos pastatų savininkui V. Matijošaičiui.

Pats Kauno meras nuo komentarų statybų Kačiūniškės dvare tema yra linkęs susilaikyti ir praėjusią savaitę portalui „Kas vyksta Kaune“ pateikė trumpą atsakymą.

„Seserų benediktinių vienuolynas, vadinamas Kačiūniškės dvaras, yra asmeninis mano turtas, niekaip nesusijęs su kasdieniu mero darbu, todėl norėčiau susilaikyti nuo platesnių komentarų apie privačius dalykus“, – anksčiau portalui per savo patarėjus sakė V. Matijošaitis.

156 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune vykusiame suvažiavime išrinktas naujas šaulių sąjungos vadas

Aktualu keliaujantiems: paskelbtos šalys iš kurių galima atvykti į Lietuvą

Atsinaujinęs „Girstučio“ baseinas atveria duris lankytojams

„BMW“ automobilis patraukė vagišių akį – išnešė paliktus prabangius pirkinius

Per parą Lietuvoje patvirtinta 11 naujų koronaviruso susirgimų atvejų

Neeilinis Lietuvos šaulių sąjungos suvažiavimas – svarbų sprendimą priims nuotoliniu būdu

Kaune startavo nauja kūrybiška pramoga vaikams – leido lieti fantaziją ant automobilio

Galimai vogtu automobiliu bandę pasidžiaugti jaunuoliai toli nenuvažiavo

Kviečia prisijungti prie pasaulinės iniciatyvos – šį savaitgalį traukite į gamtą

„Air Baltic“ ketina atnaujinti skrydžius į Londoną, Dubliną ir Dubrovniką