Pirmą kartą kauniečiams parodyta ekspozicija VI forte: degė laužai ir riaumojo tankas

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sekmadienio vakarą Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ekspozicija vienai dienai atvėrė duris – lankytojai dalyvavo ekskursijoje, kurios metu paminėta Sausio 13-oji. Čia užkurtas tarybinis šarvuotis, degė laužas laisvės gynėjams, skambėjo lietuvių liaudies dainos.

Kaip praneša muziejus, susipažinę su Sausumos pajėgų technikos ir ginkluotės, Karinių oro pajėgų ir Karinių jūrų pajėgų ekspozicijomis, renginio dalyviai klausėsi pasakojimų apie Sausio 13-osios įvykius, prie laužo dainavo patriotines dainas, o užkurtas MT-LB šarvuotis ir autentiški įrašai kiekvienam leido pajusti tą naktį vykusių įvykių svarbą ir žmonių ryžtą.

Pirmą kartą oficialiai kauniečiams pristatytoje ekspozicijoje buvo galima pamatyti daugiau nei 150 karinės technikos pavyzdžių, tokių kaip ratinė ir šarvuotoji technika, pabūklai, laivai, lėktuvai.

„Tai yra pirmasis bandymas pristatyti visuomenei karo technikos ekspoziciją Kaune. Šiuo renginiu siekėme paminėti visai Lietuvai ypatingą datą ir parodyti, kokia svarbi karinė technika yra Lietuvos gynybai. Planuojama, kad jau šiais metais Karo technikos ekspozicija bus atverta lankytojams“,- teigė Karo technikos skyriaus vedėja Rita Malinauskienė.

2017 m. spalio 24 d. Krašto apsaugos ministerija ir Kauno miesto savivaldybė pasirašė susitarimą dėl Vytauto Didžiojo karo muziejaus padalinio įkūrimo Kauno tvirtovės VI forte. Šiuo susitarimu numatyta, kad iki šiol Vilniuje veikęs Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyrius keliasi į Kauną.

Iki 2018 m. vasario 12 d. abi pusės pasirengė ir pradėjo vykdyti susitarimus. Krašto apsaugos ministerija ir Vytauto Didžiojo karo muziejus pasiruošė perkėlimui, o tam, atsižvelgiant į eksponatų skaičių, gabaritus ir masę, reikėjo ne tik Lietuvos kariuomenės ir privataus sektoriaus paramos, tačiau taip pat buvo būtina atlikti organizacinius muziejaus pertvarkymus.

Į Kauną grįžo prieš dešimtmetį Vilniui paskolinti tankai 27 nuotr.

Kartu su savanoriais savo įsipareigojimus vykdė ir savivaldybė, kuri išvalė didelę teritorijos dalį nuo augmenijos, pastatus nuo šiukšlių ir įrengė laikinąsias aikšteles bei privažiavimus, apšvietė teritoriją ir organizavo pradinę apsaugą. Per labai trumpą laiką buvo pasirengta perkėlimui ir perkelti visi eksponatai bei kitas turtas.

Pervežant karinę techniką, išskirtinį vaidmenį suvaidino Lietuvos kariuomenė. Puikiu planavimu, optimaliu darbo organizavimu ir giliu supratimu, kad saugoma ir puoselėjama istorinė atmintis apie Lietuvos kariuomenę, kariai dar kartą įrodė, kad jie yra puikūs specialistai įvairiose situacijose.

Šiuo metu jau yra įrengtos ekspozicinės aikštelės, baigiamos paruošti administracinės patalpos. Nepaisant užsitęsusių statybos darbų, kaip skelbiama muziejaus pranešime, karo technikos ekspoziciją planuojama lankytojams atverti šiais metais.

25 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Sučiupti du ilgapirščiai, galimai vykdę vagystes Kauno rajone (foto, video)

Savaitgalio orų prognozė: bus šilta, bet niūru

Kauno oro uosto kavinėse atliktos FNTT kratos

Naktį numatomos sunkios eismo sąlygos

Prieš akistatą su „Alba“ Š. Jasikevičius išskyrė žaidybinio plano akcentus

Muštynės kebabinėje: policija ieško šių vyriškių

Lietuva ruošiasi 5G ryšio plėtrai: įvardijo, kada ryšį turėsime Kaune ir kituose miestuose

Iš griūvančio pastato vasarą evakuotiems kauniečiams – gera žinia

Išaiškino naujų radarų naudojimo ypatumus: pareigūnams KET negalioja

Kaune startavo internetinė sporto erdvių nuomos platforma