Nauji „Britanikos“ viešbučio projekto pakeitimai: ko tikėtis kauniečiams? – Kas vyksta Kaune

Nauji „Britanikos“ viešbučio projekto pakeitimai: ko tikėtis kauniečiams?

BNS 2020/01/01 17:04
R. Tenio nuotr.

Vietoje nebaigto statyti Kauno viešbučio „Britanika“ naują viešbutį planuojanti bendrovė „K26“ koreguoja jo projektinius pasiūlymus. Numatoma, kad viešbutyje bus įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, o šeštajame aukšte bus įrengta terasa.

Anot projekto vadovo architekto Gintauto Natkevičiaus, pakeitimai buvo reikalingi atsižvelgiant į savivaldybės priekaištus dėl neišlaikomo norminio atstumo iki sklypo ribų.

„Savivaldybė turėjo tam tikrų priekaištų dėl neišlaikomo atstumo. Galbūt jie kažkiek buvo pagrįsti, nes tada reikėtų prašyti savivaldybės leidimo statyti neišlaikant atstumo. Be to, egzistuoja ir miesto detalusis planas. Mes pažvelgėme naujomis akimis, nutarėme neprašyti savivaldybės leidimų ir padarėme visiškai taip, kaip leidžia detalusis planas – nekeisti statybos zonos, jo reglamentų reikalavimuose išlaikyti visus aukščius, plotą“, – BNS sakė jis.

Kadangi pastatas susideda iš dviejų korpusų, tai jie tiesiog pasikeitė vietomis – viešbutis priartėjo prie Kęstučio gatvės, tam, kad išlaikytume atstumus, o kitas pastatas nukeliavo į sklypo gilumą“, – kalbėjo architektas.

Kęstučio g. 26 planuojama statyti 17,3 tūkst. kv. m bendro ploto dviejų korpusų pastatą: dvylikos aukštų viešbučio ir šešių aukštų administracinės paskirties pastatus. Abu jie turėtų būti sujungti požeminiu aukštu.

Pasak G. Natkevičiaus, 0,57 ha ploto sklype esantį apleistą „Britanikos“ viešbutį planuojama griauti, tačiau svarstoma galimybė panaudoti jo rūsį ir pirmo aukšto konstrukcijas.

„Pastatas yra komplikuotas, ten ir aukščiai neatitinka, tada mes konferencijos salės negalime įrengti. Gal paliksime kažkiek konstrukcijų, bet nedaug“, – sakė jis.

Bendrovės „Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai“ parengtuose projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, jog viešbutyje numatoma 213 numerių.

Pirmame aukšte bus projektuojamos bendro naudojimo, viešbučio restorano, administracijos patalpos bei darbuotojų kambariai. Antrame aukšte projektuojama konferencijų salė ir susitikimų kambariai, trečiame – sporto salė, skalbimo patalpa, viešbučio tvarkymui skirtos patalpos ir numeriai. Viršutiniuose aukštuose projektuojami viešbučio numeriai.

Administracinio pastato pirmame aukšte projektuojamas holas, antrame-ketvirtame – biurai, rūbinė, konferencijų salė, poilsio patalpa, virtuvėlė, šeštame – terasa.

Po pastatais suplanuota 200 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

Statybos planuojamos dviem etapais: pirmu būtų statoma požeminė automobilių saugykla ir viešbučio pastatas, antru administracinis korpusas.

Liepą Kauno miesto taryba vienbalsiai pritarė, kad naujasis pastatas galėtų būti statomas mažesniais negu norminiai atstumais iki žemės sklypo ribos, tačiau rugsėjį nuspręsta sutikimą stabdyti, kai į savivaldybę kreipėsi nepatenkinti Kęstučio gatvėje esančio kaimynai – savivaldybė sulaukė šalia planuojamų statybų miesto centre esančio kito viešbučio „Best Baltic“ valdančios bendrovės „Liuks NT“ atstovų rašto.

Naują viešbutį Kauno Naujamiestyje planuoja statyti bendrovė „K26“, kurią nuo rugpjūčio valdo alkoholinių gėrimų gamintojos „Boslita ir ko“ savininkų Gintaro ir Loretos Skorupskų šeima.

Skelbta, jog viešbučio rekonstrukciją tikimasi pradėti 2020 metų vasarį-kovą, o statybas baigti 2021 metų pradžioje. Į projektą ketinama investuoti 30 mln. eurų.

Viešbutis „Britanika“ pradėtas statyti 1986 metais, tačiau po ketverių metų statyba sustabdyta. 1998-aisiais miesto savivaldybė pasirašė jungtinės veiklos sutartį su bendrove „Britanika“ dėl jo užbaigimo, tačiau planai nebuvo įgyvendinti – 2008-aisiais pasirašyta taikos sutartis, o 2011-aisiais savivaldybė 20 proc. akcijų už 790,7 tūkst. eurų aukcione pardavė neįvardijamam pirkėjui.

Žiniasklaida skelbė, jog nuo 2005-ųjų pastatas buvo išnuomotas Liuksemburgo kompanijai „Matrox Holding A. G.“ – ši nuo 2012-ųjų buvo vienintelė „Britanikos“ akcininkė, be to, ji valdo Lietuvos naftos produktų sandėliavimo ir prekybos bendrovę „Ave-Matrox“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.