Kaitinamasis tabakas – ar iš tiesų geriau už alternatyvas? – Kas vyksta Kaune

Kaitinamasis tabakas – ar iš tiesų geriau už alternatyvas?

Asociatyvi / Interneto archyvo nuotr.

Kaitinamasis tabakas, dar vadinamas IQOS, išsiskiria tuo, kad viduje esančios vienkartinės tabako kapsulės yra kaitinamos, o tai suteikia vartotojui tabako skonį be jokių dūmų ir pelenų. Tačiau mokslininkai įsitikinę, kad šis naujas rūkymo būdas gali sukelti tiek pat, jei ne dar daugiau žalos sveikatai, negu tradicinės cigaretės.

Kuo skiriasi kaitinamasis tabakas nuo kitų cigarečių?

Esminis skirtumas tarp kaitinamojo tabako ir įprastų cigarečių yra toks, kad pirmasis tabaką kaitina, o antrasis – degina. Gamintojai akcentuoja, jog dėl to vartojant IQOS nelieka nemalonaus kvapo, nėra pelenų ir dūmų bei galimybės ką nors padegti.

Taip pat, kaitinamasis tabakas yra pigesnė alternatyva įprastoms cigaretėmis tačiau, kaip rašė portalas „Kas vyksta Kaune“, nuo naujųjų metų smarkiai išaugus akcizui, kainos beveik susilygins.

Kaitinamasis tabakas: vienur duoda, kitur atima

Kaip rašoma portale „Reuters“, siekiant išsiaiškinti tokio tabako poveikį sveikatai, tyrėjai analizavo duomenis, kuriuos pateikė tabako gigantė „Philip Morris International“ Jungtinių Valstijų Maisto ir vaistų administracijai (FDA) siekdama į rinką įvesti šią alternatyvą tradicinėms cigaretėms. Pasak gamintojo, IQOS yra žymiai saugesnė rūkimo alternatyva.

Tačiau duomenys parodė, kad žmogui perėjus prie kaitinamojo tabako, žalos sveikatai, o ypač plaučiams, nesumažėjo. Tačiau, pagrindinis tyrimo autorius, daktaras Farzad Moazed pripažino, kad nors ir kaitinamasis tabakas neturi žalingų medžiagų, kurios randamos tradicinėse cigaretėse, bet pabrėžė, kad dabartiniai kaitinamojo tabako testai neparodo visos visumos.

Pasak jo, kaitinamajame tabake galima rasti kitų pavojingų medžiagų, o jų pavojus sveikatai nėra aiškus. Kaip teigė autorius, jei rūkantis žmogus siekia mesti rūkyti, yra kitų, daug efektyvesnių ir saugesnių būdų, kaip pasiekti šio tikslo, rašoma „Reuters“.

Dar kitame tyrime, atliktame Kalifornijos universiteto profesorių, buvo rasta įrodymų, jog kaitinamasis tabakas gali padaryti kepenims daugiau žalos, negu įprastos cigaretės.

Taigi, galima teigti, kad nors IQOS padeda išvengti vienų neigiamų efektų sveikatai, jis gali pakenkti kitais būdais. Visais atvejais, tiek IQOS, tiek įprastose cigaretėse esantis tabakas sukelia ne tik priklausomybę, bet ir gali lemti tokias sunkias ligas, kaip vėžys, įvairios kvėpavimo ligos, širdies ir kraujagyslių susirgimai ir daugybė kitų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.