Prokuroras pagailėjo mirtiną avariją Kaune sukėlusio neblaivaus vairuotojo – Kas vyksta Kaune

Prokuroras pagailėjo mirtiną avariją Kaune sukėlusio neblaivaus vairuotojo

delfi.lt 2019/12/16 18:49
„Kas vyksta Kaune“ skaitytojų nuotr.

Sekmadienio vakarą Kaune, A. Baranausko gatve automobiliu „Audi A4“ važiavęs ir keleivio žūtimi pasibaigusią avariją sukėlęs neblaivus vairuotojas suimtas nebus. Ikiteisminį tyrimą kuruojantis prokuroras nusprendė įtariamajam skirti švelnesnę, su laisvės atėmimu nesusijusią kardomąją priemonę.

Teigiama, kad 21 metų vyras neturi nuobaudų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus (KET), charakterizuojamas išskirtinai teigiamai, tyrėjams davė išsamius parodymus ir gailisi dėl sukeltos nelaimės.

21 metų vyro žūtimi pasibaigusi eismo nelaimė įvyko praėjusį sekmadienį A. Baranausko ir Varpo gatvių sankryžoje, kai apie 22.10 val. neblaivus vairuotojas posūkyje nesuvaldė automobilio „Audi A4“. Policijos duomenimis, pradžioje kliudytas pakelėje augęs medis, po to nevaldomas automobilis rėžėsi į šviesoforo stulpą.

Tragiška sekmadienio avarija Kaune: po smūgio į šviesoforą, keleivis žuvo vietoje 16 nuotr.

Pagrindinis smūgis teko automobilio šonui, tad ant galinės sėdynės sėdėjęs keleivis patyrė itin sunkius sužalojimus ir žuvo vietoje. Nelaimės metu nukentėjo ir 21 metų vairuotojas, kuriam alkoholio matuokliu buvo nustatytas 1,09 promilės girtumas. Šalia jo, priekinėje keleivio sėdynėje sėdėjusi bendraamžė mergina rimtesnių sužalojimų išvengė.

„Vairuotojas davė išsamius parodymus, gailisi dėl įvykio“, – portalui DELFI sakė pradėtą ikiteisminį tyrimą kuruojantis Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Mindaugas Šukys.

Jis minėjo, kad įtariamajam nebus prašoma skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, apsiribota švelnesne, nesusijusia su laisvės atėmimu.

Pasak prokuroro M. Šukio, žmogaus žūtimi pasibaigusią avariją sukėlęs jaunas vyras neturi galiojančių nuobaudų už KET pažeidimus, jis charakterizuojamas išskirtinai teigiamai.

Pirminiais duomenimis, nėra nustatyta, jog prieš tragišką avariją automobilis būtų itin ženkliai viršijęs leistiną greitį. Pirminė versija, kad jaunas vyras dėl nepatyrimo ir girtumo nesugebėjo suvaldyti automobilio, o smūgis šonu į šviesoforo stulpą tapo lemtingu gale sėdėjusiam keleiviui.

Už neblaivaus vairuotojo sukeltą eismo įvykį, kurio metu žuvo žmogus, įstatymai numato nuo trijų iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmę.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA