Prie visuotinio pedagogų streiko prisidėjo ir Kauno švietimo įstaigos – Kas vyksta Kaune

Prie visuotinio pedagogų streiko prisidėjo ir Kauno švietimo įstaigos

Kas vyksta Kaune, BNS, 2019/11/28 09:35
DELFI nuotr.

Lietuvoje prasidėjo įspėjamasis švietimo įstaigų streikas, reikalaujantis skirti daugiau lėšų švietimui. Šalyje streikuoja apie 350 švietimo įstaigų, Kaune prie streiko prisideda aukštosios mokyklos ir darželių auklėtojai.

Pasak Kauno savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Onos Gucevičienės, šiuo metu Kaune streikuoja keletas Aleksoto lopšelio-darželio auklėtojų, taip pat Šančių mokykloje streikuoja vienintelė mokytoja, kuri šiandien pamokų neturi.

„Mes gerbiame pedagogų pasirinkimą, tai yra kiekvieno iš jų pilietinė teisė išreikšti savo asmeninę poziciją. Todėl neturime jokios moralinės teisės tam prieštarauti ir nesutikti su tokiu pedagogų apsisprendimu. Visus kauniečius galime užtikrinti, kad ugdymo procesas minėtose įstaigose dėl to nė kiek nenukentės“, – teigė Kauno savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Streikuoja ir Kauno aukštosios mokyklos tarp jų – Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas bei Kauno kolegija.

Kauno technologijos universitetas / Skaitytojo nuotr.

„Mūsų streiko bendras laikas yra nuo aštuntos iki dešimtos valandos ryto, bet kai kurios švietimo įstaigos streikas prasidės anksčiau. Pavyzdžiui, kai kuriuose darželiuose – nuo septintos iki devintos“, – BNS sakė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos vadovas Egidijus Milešinas.

„Jeigu ugdymo įstaigoje didelė dalis streikuojančiųjų, tai taip, ugdymo procesas prasidės dviem valandomis vėliau. Kitose įstaigose, kur streikuos mažiau darbuotojų, greičiausiai mokiniai, kurių mokytojai streikuoja, ateis vėliau, bus koreguojamas pamokų tvarkaraštis“, – teigė profsąjungos vadovas.

„Atskirai žiūrint į kiekvieno darželio atvejį, jeigu streikuoja visi darželio darbuotojai, tai vaikus priims dviem valandomis vėliau, tai tėvai turės galvoti, kur vaikus padėti, kur vyksta streikas“, – pridūrė jis.

Pasak profsąjungos vadovo, streiku norima atkreipti Vyriausybės dėmesį į profsąjungos reikalavimus.

„Streikas – kraštutinė priemonė, mes jo nenorėjom daryti, čia Vyriausybės tokia politika. Streikas ir yra tokia priemonė, kad būtų galima sukelti nepatogumus visuomenei, kad Vyriausybė atsižvelgtų ir pradėtų spręsti problemas“, – sakė E. Milešinas.

Streiką palaiko visos profesinės sąjungos, 2017 metais pasirašiusios kolektyvinę sutartį, kurioje buvo numatyta 2020 metų biudžete švietimui skirti 117 mln. eurų.

Šiuo metu kitų metų biudžeto projekte tam numatyta kiek daugiau nei 55 mln. eurų.

Streikuoti ketvirtadienį taip pat ketina ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir profesinė sąjunga „Sandrauga“.

Kaip BNS teigė Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo vicepirmininkė Asta Lapinskienė, skaičiuojama, kad streikuoti turėtų apie 6 tūkst. dėstytojų ir mokslo darbuotojų.

„Sunku pasakyti. Pagal apklausas, streikuoti turėtų iki 80 procentų dėstytojų įvairiose institucijose. Maždaug apie 6 tūkst. turėtų streikuoti iš viso“, – sakė A. Lapinskienė.

Ji taip pat teigė, kad dalykinės paskaitos tuo metu nevyks, bus organizuojama vieša paskaita apie padėtį Lietuvos aukštajame moksle.

Streikuoti turėtų visos aukštosios mokyklos, priklausančios susivienijimui, tarp jų – Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas, Klaipėdos universitetas, Šiaulių universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Lietuvos sporto universitetas, taip pat Kauno, Panevėžio, Utenos kolegijos.

Po streiko Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinė sąjunga rengia piketus prie Vyriausybės ir Finansų ministerijos, kur dalyvaus ir streiką palaikanti Lietuvos studentų sąjunga.

Ministras: gal pakaktų įspėjamojo streiko

Švietimo ministras Algirdas Monkevičius trečiadienį Vyriausybėje teigė, kad daroma viskas, kad švietimo darbuotojų reikalavimai būtų įvykdyti.

„Gal pakaktų įspėjamojo, jeigu mes sugebėsim sutartyje priartėti prie to ar pasiekti tas numatytas apimtis. Dabar link to judam, nėra man pačiam vienam lengva rasti tas pajamas. Tai yra kolegialus Vyriausybės darbas“, – žurnalistams sakė ministras.

„Tai yra kolegialus Vyriausybės darbas. Ir Seime, ir Vyriausybėje skaičiuojam bei judam rytoj. Rytoj galvoju ir pats pasikalbėti su mokytojais, kad matant visumą, koks balansas biudžeto ir ką galime padaryti, bent jau aš kaip ministras stengsiuosi padaryti viską, ką galiu“, – teigė jis.

A. Monkevičius taip pat pridūrė, kad ir premjeras Saulius Skvernelis „maksimaliai“ žadėjo prisidėti prie to, kad būtų įgyvendintas prieš dvejus metus pasirašytas susitarimas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA