Užbaigus „Rail Baltica“ statybas – Amalių geležinkelio stotelės nebeliks

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Užbaigus „Rail Baltica“ geležinkelio statybos darbus Amalių stotelėje daugiau nebeišlips ir neįlips nei vienas keleivis. Pasirodo, ši stotelė Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu yra uždaroma.

Apie šią naujieną priminė „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja. „Tai viena traukinių stotelė prieš Kauno stotį. Ji buvo labai patogi gyvenantiems Petrašiūnų, Amalių, Sodų ir kt. mikrorajonuose. Daugelis iš čia patogiai rytais važinėjo į darbą ne tik į artimiausias stoteles, bet ir į Vilnių – kas kasdien, kas rečiau“, – pasakojo sunerimusi moteris.

„Įlipančių ir išlipančių visada būdavo nemažai, patogu buvo ir iki Kauno centrinės stoties pavažiuoti. Stotelė trukdė nebent eismui, tačiau sudėtinga Amalių pervaža dabar naikinama, tiesiami aplinkkeliai ir tuneliai, taigi visos kliūtys panaikintos“, – svarstė skaitytoja.

Kokiais naujais tuneliais jau greit važiuos kauniečiai? 17 nuotr.

„Dabar važiuojame į Palemoną, mokame papildomai už autobusą. Laukėme, kada vėl pradės kursuoti traukiniai iš stoties, džiaugėmės naujai atsirandančiais šaligatviais, tuneliais ir štai žinia iš seniūnijos – stotelė nebus atstatyta“, – situaciją nupasakojo moteris.

Pasirodo, kad sprendimas uždaryti Amalių stotelę buvo priimtas jau 2016 m. rugpjūčio mėn. 11 d. Kaip „Kas vyksta Kaune“ redakcijai pasakojo AB „Lietuvos geležinkeliai“ projektų vadovas Domas Jurevičius, kad stotelė funkcionuotų buvo būtina užtikrinti jos saugumą, o tam neužteko lėšų.

„Norint užtikrinti saugų praėjimą iki peronų, Kauno m. sav. turėjo perprojektuoti jų statomą požeminį pėstiesiems ir spec. transportui skirtą tunelį taip, kad žmonės galėtų saugiai patekti į naujai pastatytus peronus. Kauno m. sav., įvertinusi kiek tai pabrangins projektą, nusprendė stotelės atsisakyti“, – dėstė D. Jurevičius.

Kaip alternatyvą Kauno miesto savivaldybė nusprendė pasiūlyti patogią autobusų stotelę netoli buvusio perono.

2016 m. rugpjūčio mėn. Vyriausybė priimdama nutarimą nurodė kad naikinant Amalių geležinkelio stotelę siekiama racionaliai panaudoti projektui „Rail Baltica“ įgyvendinti skirtas lėšas.

18 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Tesla“ pasidalijo plėtros planais Kaune ir Lietuvoje

Ramučiai toliau nerimsta: pradėjus veikti jėgainei, po gyvenvietę plaikstosi šiukšlės

Eiguliuose partrenktas per perėją ėjęs žmogus

Ieškoma visą dėžę alaus kaip niekur nieko išsinešusi trijulė

Pyktį ant Kaune gyvenančios moters išlieti norėjęs vyras griebėsi benzino ir degtukų

Padėtas galutinis taškas K. Pūko seksualinio priekabiavimo byloje

Kauno pareigūnai ieško pasilinksminti nutarusios porelės

Nustebino keistai sutvarkyta Kauno marių pakrantė: įtariamas vietinis „tarzanas“

„Sodros“ duomenys parodė: sparčiausiai augo mažiausiai uždirbančiųjų pajamos

Kauno rajone sulaikytas nuo teisėsaugos besislapstęs nuteistasis