Atskleidė, ko laukti Kauno Kalėdų miestelyje ir masiniuose koncertuose

R. Tenio nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaip kasmet, Rotušės aikštėje šeštadienį įžiebus Kauno kalėdinę eglę, bus atidarytas ir šventinis miestelis. Jame šįkart be saldžių malonumų, nagučių miklumo reikalaujančių užsiėmimų įsisuks ir viena kita naujovė, o kauniečių antplūdžio laukiama dviejuose didžiuosiuose Kalėdų periodo renginiuose.

Užvirė patys svarbiausi Kauno kalėdinės eglės puošimo darbai 28 nuotr.

Naujametę naktį driokstelės diskoteka

Kaip antradienį Rotušės aikštėje deklaravo Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Nomeda Prevelienė, į Rotušės aikštę nusileido paslaptinga planeta, kuri atidaryta bus lapkričio 30 d., 18 val., įspūdingo eglutės įžiebimo metu.

„Čia bus daug spalvų, šviesų, energijos, fejerverkų ir žaismo. Kalėdiniame renginyje pasirodys žinomi atlikėjai: Vaidas Baumila, Monique, Justinas Jarutis, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ bei kiti. Be abejo, ir Kalėdų Senelis, kuris atvyks labai neįprastu būdu, kaip ir priklauso kosminėje planetoje“, – pasakojo N. Prevelienė. Visą šeštadienio šventės programą rasite čia.

Kaip priminė Kultūros skyriaus vedėja, tą pačią dieną, 17 val., tradiciškai vyks Istorinės Prezidentūros sodelio įžiebimas, kurį organizuoja Senamiesčio bendruomenė ir Senamiesčio draugija – ten susirinkusieji išvys ugnies šou.

Pagrindinę miesto aikštę Naujųjų proga disko žokėjai drebino ir pernai / D. Beržinio nuotr.

„Naujuosius metus sutikti Rotušės aikštėje, gražioje masinėje diskotekoje kviečiame gruodžio 31 d., 22.30 val. Čia trinktelės elektroninės muzikos fiesta su geriausiais Lietuvos didžėjais, daug fejerverkų, lazerių šou. Renginys baigsis gerokai po vidurnakčio“, – šyptelėjo N. Prevelienė, pridėjusi, kad eglutės įžiebimo ir Naujųjų metų koncertuose tikimasi sulaukti apie 10 tūkst. žmonių.

Pagrindiniai renginiai vyks prie Kauno kalėdinės eglutės ir savivaldybės atstovai kviečia burtis čia, tačiau visą šventinį periodą renginius organizuoja labai daug įstaigų. Informacija apie tai, kas vyksta kitose miesto erdvėse, skelbiama Kalėdoms skirtame savivaldybės puslapyje, renginių kalendoriuje, kuris yra nuolat pildomas.

Lauks Kalėdų Senelis ir daugybė užsiėmimų

Po eglutės įžiebimo, nuo gruodžio 1 d. iki sausio 6 d. (Trijų Karalių) Rotušės aikštėje veiks kalėdinis miestelis, kuris nuo 11 val. darbo dienomis ir 10 val. laisvadieniais kvies į edukacines veiklas, šventinę mugę, paragauti kalėdinių skanumynų, pasigaminti papuošalų, dekoracijų, susitikti su menininkais, muzikantais.

Į Rotušės aikštę su ryškiaspalvėmis dekoracijomis jau keliauja ir kalėdinio miestelio nameliai / R. Tenio nuotr.

„Žinoma, nuolat veiks Kalėdų Senelio rezidencija, kuri duris atvers nuo pat ryto. Bus galima užeiti pasikalbėti su šiuo stebuklingu personažu ar jo pagalbininkais, kartu išgerti arbatos, parašyti laišką draugui“, – sakė N. Prevelienė, nurodžiusi, kad darbo dienomis Rotušės aikštėje Senelis reziduos 17-20 val., o švenčių dienomis – 14-16 val.

Taip pat bus galima parašyti ir nemokamai išsiųsti laišką artimam žmogui, draugui, o jį įmetus į paslaptingą šventinio pašto namelį, užsižiebs švieselės, pasigirs nykštuko žingsniai ir Kalėdų Seneliui bus pranešta, kad atkeliavo laiškas. Šių metų naujiena Rotušės aikštėje, pažymėjo Kultūros skyriaus vedėja – taksofonas, kuriuo bus galima paskambinti Seneliui, pasikalbėti ir išsakyti norus.

Atrinko pagal nustatytus kriterijus

Namelių nuoma, anot N. Prevelienės, prekybininkams nekainuoja: jie įsipareigoja papuošti laikino pastato vidų, kurti estetinį paties prekeivio vaizdą (vilkėti tam tikrus kostiumus) ir priklausomai nuo vykdomos veiklos dovanoti edukacinius užsiėmimus. Prekeivius atrinko viso kalėdinio ciklo organizatorius – Kauno kultūros centras.

„Vasarą paskelbtas konkursas, patvirtinti nuostatai. Prekybininkai maistu pateikė 11 paraiškų, komisija pagal atitikimą kriterijams atrinko 7. Žiūrėta į estetinį vaizdą, siūlomus užsiėmimus, tam tikrą inovatyvumą, neįprastumą“, – aiškino savivaldybės atstovė.

Miestelyje bus galima paskanauti rankų darbo saldainių, įvairių blynelių, vaflių, kvepės ekologiška kava, arbata ir kalėdiniu vyno gėrimu, kurį, pabrėžė Kultūros skyriaus vedėja, leidžia Lietuvos įstatymai. Kitoje aikštės pusėje įsikurs 5 amatininkų nameliai – juos sklis avelės vilnos kerai, gims dirbiniai iš kailio, mediniai žaisliukai.

„Nėra nepasiteisinusių dalykų, – paklausta, ar kas nors, žvelgiant retrospektyviai, visiškai neišdegė, sakė N. Prevelienė. – Kasmet žiūrime į ankstesnes šventes ir papildome bagažą naujomis idėjomis. Tai, ką atnešame į Rotušės aikštę su organizatoriais, menininkais, ateina iš mūsų vaikystės, svajonių, vizijų. Ką kuriame savyje, atnešame čia.“

Daugiau apie kosminius eglutės papuošimus ir šiuo metu Rotušės aikštėje vykstančius darbus skaitykite čia.

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Žalgiriečiai pirmose sezono rungtynėse nušlavė svečius iš Šiaulių

Legendinėje Kauno kavinėje apsilankiusi moteris buvo priblokšta: kaip taip galima?

Transliacija iš Kauno choralinės sinagogos: žydų tradicijos ir papročiai

Akylai saugomas objektas netoli Kauno, nuo kurio priklauso visa Lietuva: darbą pradeda per 2 minutes

Pirmą kartą kauniečiams atvėrė muziejaus saugyklos duris

Kaune pričiuptas daugybę žmonių apgavęs jaunas vyras

Apie Lavrinovičių skandalą prabilo kalėjimo duonos ragavęs Dž. Butkutės vyras: yra vienas „bet“

Portale „Kas vyksta Kaune“ - F2 pasaulio čempionatas iš Kauno marių tiesiogiai

Prie Neveronių esančiame miške - šiurpus radinys

Lietuvoje per parą nustatyta 80 naujų koronaviruso atvejų