K. Krivickas: E. Kručinskienę nori išmesti iš socialinio būsto (papildyta) – Kas vyksta Kaune

K. Krivickas: E. Kručinskienę nori išmesti iš socialinio būsto (papildyta)

delfi.lt 2019/11/21 15:34
DELFI nuotr.

Kristupas Krivickas feisbuke pranešė, kad jo politinę bendražygę ir vaikų atėmimo dramą išgyvenusią kaunietę Eglę Kručinskienę „aplankė Kauno savivaldybės socrūpybos skyriaus atstovai ir pareikalavo apleisti jų šiuo metu gyvenamą socialinį butą“.

Pati E. Kručinskienė DELFI paaiškino, kad socialinis būstas, kuriame ji su šeima gyvena, iš tikrųjų skirtas jų giminaičiams, kurie jiems būstą perleido kuriam laikui. Tiesa, ne trumpam.

K. Krivickas šaukiasi pagalbos: šitiek iškankintą šeimą valdininkai terorizuoja ir iš jos tyčiojasi toliau

„Dalinkimės! Neregėtas Kauno savivaldybės valdininkų akibrokštas! Ką tik Eglė Kručinskienė pranešė, kad pas juos namuose apsilankė Kauno savivaldybės socrūpybos sk. atstovai ir pareikalavo apleisti jų šiuo metu gyvenamą socialinį butą! Šitiek iškankintą šeimą valdininkai terorizuoja ir iš jos tyčiojasi toliau“, – teigė politikas.

K. Krivickas tvirtina, kad tai kerštas. „Tai akivaizdus kerštas, persekiojimas ir susidorojimas su šeima, kuri nuo valdininkų savivalės ėmėsi aktyviai ginti savo pažeistas teises! Dabar kerštaujantys Kauno savivaldybės valdininkai ketina išmesti Eglę, jos vyrą ir du vaikučius į gatvę“, – tvirtino E. Kručinskienės politinis bendražygis.

„Dalinkitės šia žinia, nes tik viešumas apsaugojo ir padėjo į Eglės šeimą grąžinti atimtus vaikus ir tik viešumas ir dabar gali apsaugoti Eglės šeimą nuo tolesnio valdininkų persekiojimo, susidorojimo ir patyčių“, – teigė K. Krivickas.

E. Kručinskienė: buvome šokiruoti

Į Seimą su Naglio Puteikio partija eiti nusprendusi E. Kručinskienė DELFI teigė, kad po savivaldybės atstovų apsilankymo buvo šokiruota.

„Mes buvome šokiruoti. Tai antras toks įsiveržimas mūsų gyvenime po vaikų išvežimo. Atėjo žmogus ne skaitliukų patikrinti, o rimtas atstovas. Nusprendė mus iškeldinti iš būsto, kuris priklauso mūsų giminaičiams, kurie dabar Amerikoje nori užsidirbti pinigų, kad galėtų nusipirkti tą būstą ar grįžtų kaip į socialinį būstą“, – kalbėjo E. Kručinskienė.

Ji teigė, kad dabar atsidūrė tokioje situacijoje, kad ir pati su šeima neteks stogo virš galvos, ir giminaičiai neteks galimybės nei grįžti, nei išsipirkti jiems skirtą socialinį būstą.

„Kadangi jie išvykę, jie irgi negalės įsigyti būsto, o mus išmeta į lauką. Esame šokiruoti, sukrėsti“, – teigė E. Kručinskienė. Pasidomėjus, ar tame būste E. Kručinskienė su vyru ir vaikais apsistojo tik trumpam, ji teigė, kad ne.

„Mūsų vaikai jau čia gimė. Jie (giminaičiai – DELFI) paprašė, kad mes prižiūrėtume, pakūrentume, kad viskas būtų sumokėta, – teigė E. Kručinskienė. – Nesuprantu, kodėl negali išsipirkti. Gal kokie nauji įstatymai ar kas.“

Kaunietė teigė, kad pats būstas jų šeimai nekainuoja, kainuoja tik jo išlaikymas.

„Nežinau, ar bus įmanomos kokios nors derybos. Gal ir bus, bet jos mums bus nepalankios. Mes susitarę ten pabūti dar bent porą metų, kol mūsų vaikai paaugs, kol ir jie susiruoš grįžti, – kalbėjo kaunietė. – O dabar išeina, kad ir jie be būsto, ir mes.“

Ji teigė, kad dabar visi šeimos planai yra sugriauti.

Į politiką sukanti E. Kručinskienė: viskas prasidėjo nuo areštinės 26 nuotr.

Nusprendė eiti į politiką

E. Kručinskienė prieš kelias dienas pranešė, kad dalyvaus kitų metų Seimo rinkimuose kartu su Naglio Puteikio vadovaujama Centro partija „Gerovės Lietuva“.

Pati E. Kručinskienė tikino, kad sprendimas pasukti politikos link prasidėjo nuo jos šeimos gyvenimą pakeitusio įvykio.

„Viskas prasidėjo nuo to, kai mūsų šeimos ramus gyvenimas tapo labai neramus. Kai patekau į areštinę, nuo to ir prasidėjo mano ėjimas praktiškai šita kryptimi, tapau aktyvi, noriu kalbėti, noriu būti balsas, noriu dalintis apie tai, kad yra poreikiai, kuriuos reikia spręsti, su kuo susiduria šeima. Vieną kalba politikai, kitą visai kalba šeima. Norisi, kad įvyktų kažkoks susiderinimas šiame pokalbyje“, – sakė ji.

Papildyta 16:38 val.

Kauno savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas DELFI teigė, kad savivaldybė iš viso valdo apie 4000 socialinių būstų, šįmet apie 600 buvo patikrinti. Tad, savivaldybės atstovo teigimu, patikrinimas Kručinskų namuose nebuvo išskirtinis atvejis. D. Valiukas pabrėžė, kad socialinio būsto perleisti tretiesiems asmenims negalime, tad ir prašymas išsikraustyti nėra netikėtas.

„Socialinio būsto nuomos sutartis sudaroma su konkrečiais asmenimis, kurie turi teisę jame gyventi. Tai reiškia, kad būstas pavieniams žmonėms ar šeimoms skiriamas atsižvelgiant į jų gyvenimo sąlygas ir kitus poreikius. Tai yra jiems skirta miesto parama, todėl natūralu, kad socialinio būsto negalima perleisti ar pernuomoti tretiesiems asmenims, – teigė D. Valiukas.

– Specialistai jau nebe pirmus metus stebi ir individualiai vertina kiekvieną atvejį, kaip sekasi žmonėms spręsti savo socialines problemas. Stengiamasi, kad tokia miesto parama nebūtų piktnaudžiaujama ir socialiniai būstai būtų suteikiami būtent tiems, kam jie išties reikalingi. Be to, kaskart siekiama socialiniuose būstuose gyvenantiems žmonėms padėti gerinti socialinius įgūdžius, integruotis į darbo rinką ir savarankiškai bei atsakingai rūpintis savimi ir šeima.“

D. Valiukas skaičiuoja, kad šiuo metu socialinių būstų Kaune laukia virš 700 žmonių. „Siekiame, kad eilė ir žmonių laukimas socialiniam būstui gauti vis labiau trumpėtų. Jau keletą metų vykdome reguliarius patikrinimus, ar socialiniame būste gyvena tie asmenys, kuriems jis paskirtas. Nustačius piktnaudžiavimo atvejus, jų negalime toleruoti“, – teigė D. Valiukas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT