Nušalinamas Kauno policijos viršininkas: L. Pernavo siūlymas išmušė iš pusiausvyros – Kas vyksta Kaune

Nušalinamas Kauno policijos viršininkas: L. Pernavo siūlymas išmušė iš pusiausvyros

BNS, DELFI 2019/10/30 15:32
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas trečiadienį pranešė, kad nuo pareigų bus nušalintas Kauno policijos viršininkas Darius Žukauskas. Pastarasis nusprendė netylėti.

Tą pačią dieną, po L. Pernavo viešai paskelbtos informacijos, Kauno policijos viršininkas D. Žukauskas susisiekė su DELFI.

„Reaguodamas į šiandien viešoje erdvėje paskelbtą naujieną, noriu informuoti, kad mane sunku nustebinti, tačiau policijos vadovybės neadekvatūs kaltinimai ir pirmadienį nuskambėjęs generalinio komisaro L. Pernavo siūlymas man eiti į pensiją, o jei ne – bus imtasi kitų priemonių mane eliminuoti iš Kauno policijos vadovo pareigų, išmušė iš pusiausvyros ir atėmė tikėjimą Policijos departamento vadovų veiklos metodais.

Daugiau kaip dvidešimt metų, tarnyba žmonėms buvo mano gyvenimo pamatas. To rezultatas – sėkmingi tyrimai, ne vien Lietuvoje, ištirti sunkūs nusikaltimai, kurių be pasitikėjimo, kolegų ir visų, su kuriais dirbau, palaikymo, pasiekiančio nuolat, net ir vaiko priežiūros atostogose, kuriose esu jau 7 mėn., nebūtume pasiekę.

Nepagrįsti teiginiai, vertinimai, gandai – taip matau šią skaudžią situaciją. Tyrimai atliekami ikiteisminiuose tyrimuose, tarnybinių patikrinimų metu, o ne spaudos konferencijose. Esu ramus ir tikiu tiesa“, – DELFI informavo D. Žukauskas.

Pranešė apie nušalinimą

Trečiadienį Policijos departamente surengtos spaudos konferencijos metu generalinis policijos komisaras Linas Pernavas visuomenei pranešė, kad Kauno apskrities policijos vadovas Darius Žukauskas bus nušalintas nuo pareigų.

„Šiandien pasirašysiu įsakymą dėl Dariaus Žukausko nušalinimo nuo pareigų“, – trečiadienį spaudos konferencijoje L. Pernavas.

Pasak jo, nušalinti D. Žukauską nuspręsta dėl įslaptintos informacijos saugumui kylančios grėsmės.

„Yra surinkta viešo ir neviešo pobūdžio informacija apie D. Žukausko dalykines savybes, veiklą bei ryšius. Iš minėtų duomenų mes matome, kad galimai kyla grėsmė dėl jam patikėtos įslaptintos informacijos saugumo“, – sakė generalinis komisaras.

L. Pernavas sako antradienį pavedęs Imuniteto valdybos pareigūnams pradėti patikrinimo procedūrą dėl D. Žukausko leidimo dirbti ir susipažinti su įslaptinta informacija.

Pasak generalinio komisaro, Kauno apskrities policijos vadovui yra suteiktas leidimas susipažinti su aukščiausia galima įslaptintos informacijos žyma „visiškai slaptai“.

„Akivaizdu, kad vykdyti savo funkcijų, nesinaudodamas įslaptinta informacija, jis tikrai negalės“, – kalbėjo L. Pernavas.

D. Žukauskas šiuo metu yra tėvystės atostogose, iš jų jis į pareigas būtų grįžęs kitą savaitę.

S. Skvernelis keistu vadina sprendimą nušalinti Kauno policijos vadą

Premjeras atkreipė dėmesį, kad paskutiniu metu D. Žukauskas buvo vaiko priežiūros atostogose.

„Tai yra Policijos departamento sprendimai, bet, švelniai tariant, jie yra labai keisti“, – žurnalistams trečiadienį Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.

Kaip praneša BNS, Ministras pirmininkas nusistebėjo, kad jokių priekaištų nesulaukė D. Žukausko pavaduotojai, ėję vadovaujančias pareigas.

„Vadovui, kuris apie metus laiko yra vaiko priežiūros atostogose, reiškiamos pretenzijos, o pavaduotojai, atsakingi už tą veiklos sritį, (…), yra, kaip sako, ne prie ko. Tai keista pozicija Policijos departamento“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Jis pabrėžė, kad Policijos departamentas turėjo kontroliuoti padalinius.

„Dabar žmogus, kuris kurį laiką nebuvo tarnyboje dėl įstatyme suteiktų teisių, bandomas padaryti pagrindiniu istorijos kaltininku. Man tai yra keista“, – sakė S. Skvernelis.

L. Pernavo kadencija baigiasi kitą mėnesį. Premjeras S. Skvernelis jau anksčiau pranešė, kad neskirs jo dar vienai kadencijai.

Prieš tapdamas generaliniu komisaru L. Pernavas vadovavo Kauno apskrities policijai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT