Atskleista Kauno centrinio pašto kaina: per trejus metus padvigubėjo - Kas vyksta Kaune

Atskleista Kauno centrinio pašto kaina: per trejus metus padvigubėjo

BNS 2019/10/24 18:00
Asociatyvi / P. Garkausko nuotr.

Valstybės valdomas Lietuvos paštas centrinio pašto pastatą Kaune aukcione pardavinės už daugiau nei 3,3 mln. eurų, o Klaipėdoje – už 1,56 mln. eurų pradinę kainą.

Ketvirtadienį paskelbta, kad gruodžio 18-19 dienomis bus parduodamas 4,7 tūkst. kv. metrų ploto pastatas Laisvės alėjoje, o gruodžio 16-17 dienomis – 2,1 tūkst. kv. metrų ploto centrinis paštas bei kiti statiniai Klaipėdos Liepų gatvėje.

Abu objektai įrašyti į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

2017-aisiais Lietuvos paštui rinkai pasiūlius šiuos pastatus, Kauno centrinio pašto vertė buvo beveik 1,62 mln. eurų, Klaipėdos – 1,57 mln. eurų. Tačiau ar tokia buvo jų pradinė kaina, liko neaišku.

Lietuvos paštas gruodį aukcione taip pat pardavinės Vilniaus centrinio pašto pastatą. Jo pradinė kaina siekia daugiau nei 10 mln. eurų.

Anot bendrovės, ji dėl visų trijų objektų kreipėsi į Kultūros ministeriją bei Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos savivaldybes, siūlydama pastatus įsigyti, tačiau susidomėjimo nesulaukė.

1932 metais atidarytas garsaus architekto Felikso Vizbaro projektuotas Kauno centrinis paštas yra vienas svarbiausių tarpukario valstybės reprezentacinių ir modernizmo statinių. Jis reikšmingas architektūriniu, inžineriniu ir istoriniu požiūriu, tapęs vienu ryškiausių architektūrinių laikinosios sostinės akcentų.

Prieš 126 metus statytas Klaipėdos centrinis paštas buvo įsikūręs Klaipėdos pašto stoties statinių komplekse.

Dėl planų parduoti šiuos pastatus susirūpinimą yra pareiškusi Valstybinė kultūros paveldo komisija, Lietuvos nacionalinė UNESCO, Lietuvos restauratorių sąjunga.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA