Nužudymas Kaune atskleidė pasaulinio masto narkotikų kontrabandą, pinigų plovimą ir kitas machinacijas

„Kas vyskta Kaune“ / DELFI.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Užsakomasis Deimanto Bugavičiaus nužudymas įvykdytas 2015 m. lapkričio mėn. Kaune. Nedelsiant pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris kriminalistus atvedė prie dar didesnių, protu nesuvokiamų apimčių, nusikaltimų padarymo.

Kaukėtas užpuolikas apšaudė automobilį: nuo kulkų žuvo nusikalstamo pasaulio atstovas 8 nuotr.

Tyrimas apėmė organizuoto nusikalstamumo grupuočių (toliau – ONG) lyderių konfliktą dėl įtakos zonų Pravieniškių pataisos namuose, konfliktą tarp „Agurko“ ir „Kamuolio“ ONG narių, konfliktą tarp ONG dėl 400 kg hašišo pagrobimo Olandijoje, galiausiai konfliktą pačioje „Agurko“ ONG.

Išsiaiškintas dar ne vienas pasikėsinimas nužudyti. Išsiaiškinta, kad Lietuvos ONG nariai aktyviai veikia Ispanijos karalystėje, iš kur vykdė tarptautinę narkotikų prekybą itin stambiu mastu. Tyrimo metu buvo nustatyti svarbiausi įtariamieji – vykdytojai.

Išsiaiškintos narkotikų kontrabandos, kurių vertė ir mastas taip pat nesuvokiami savo dydžiu. Kontrabanda keliavo iš  Pietų Amerikos į Ispaniją, iš Afrikos į Ispaniją, iš Pietų Amerikos į Rumuniją. Taip pat iš Ispanijos per Lietuvą į Rusiją, iš Ispanijos į Jungtinę Karalystę, iš Ispanijos į Rusiją, iš Ispanijos į Lenkiją ir iš Ispanijos į kitas ES valstybes.

Be to, tyrimo metu išsiaiškintos pinigų plovimo machinacijos ir jų cirkuliavimo keliai: Jungtinė Karalystė – Lenkija, Jungtinė Karalystė – Ispanija, Lenkija – Nyderlandų Karalystė, Lenkija – Lietuva, Nyderlandų Karalystė – Ispanija.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro kriminalistų dėka buvo išskaidytas tarptautinis ginkluotas nusikalstamas susivienijimas, sulaikyti daugiau kaip 20 įtariamųjų, paskelbtos 8 tarptautinės paieškos.

Reikia pažymėti, kad tai ne bet kokio, o ginkluoto nusikalstamo susivienijimo nariai, kurie išplovė apie milijardą eurų. Kompleksinių tyrimo veiksmų metu išimta daugiau nei 8 mln. eurų vertės grynųjų pinigų, juvelyrinių dirbinių, aukso luitų, deimantų, prabangių automobilių, rastos ir užfiksuotos narkotinių, psichotropinių medžiagų slėptuvės, kiti tyrimui reikšmingi objektai.

Atlikus tyrimą buvo neutralizuoti du tarptautiniu mastu veikiantys ginkluoti nusikalstami susivienijimai, neutralizuoti 115 nariai, neutralizuotas nusikalstamas susivienijimas veikęs Pravieniškių II pataisos namuose, neutralizuoti 17 itin pavojingų ONG nariai, atskleista organizuota grupė, kuri specializavosi plėšimų iš juvelyrinių dirbinių parduotuvių vykdymu. Neutralizuoti 26 OG nariai, ONG „Agurkiniai“ lyderis atliekantis bausmę patrauktas baudžiamajam persekiojimui.

Tyrimo metu ištirtas pasikėsinimas nužudyti, žmonių pagrobimas, turto prievartavimas stambiu mastu. Neutralizuota 12 kriminalinių asmenybių.

Dėl šio pradėto ikiteisminio tyrimo, buvo ištirta daug baudžiamųjų bylų, pradėtų ar jau tiriamų. Tarp jų galima paminėti Pravieniškių pataiso namuose veikusio nusikalstamo susivienijimo tyrimą, pasikėsinimo nužudyti asmenį tyrimą, turto prievartavimo tyrimus, tarptautinės nusikaltėlių gaujos vykdžiusios plėšimus užsienio valstybėse tyrimą.

Jau vien išaiškinus šiuos nusikaltimus, neutralizuota keliasdešimt pavojingų nusikaltėlių, taip pat supurtyta įkalinimo įstaigų sistema, parodant visas juodąsias jos puses.

Tai ilgalaikis procesas, susidedantis iš kelių tyrimų ir kelių etapų, tokių kaip D. Bugavičiaus nužudymas, versijų iškėlimas ir jų atidirbinėjimas, analitinis darbas, vykdytojų nustatymas, jų sulaikymas, motyvo ir organizatorių nustatymas, tarptautinio nusikalstamo susivienijimo užsiimančio tarptautine prekyba narkotinėmis medžiagomis stambiu mastu, ginklų kontrabanda, užsakomaisiais nužudymais, pinigų plovimu identifikavimas, tarptautinė operaciją asmenų neutralizavimas 

Šio tyrimo reikšmė – neutralizuota daugiau nei 200 profesionalių nusikaltėlių, išimti milžiniški kiekiai narkotinių medžiagų, šaunamųjų ginklų, šimtai milijonų eurų, išaiškinti nužudymai, pradžia kalėjimų sistemos pertvarkai.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Paskelbtas statybos inspekcijos sprendimas dėl V. Matijošaičio statybų Kačiūniškės dvare

Legendinė grupė „Rondo“ pristato naują dainą: „Tokių akibrokštų mūsų karjeroje mažai“ (audio)

Dėl plintančio mirtino viruso lietuviams rekomenduojama nevykti į Kiniją (papildyta)

Seimas pasišovė keisti šiukšlių deginimo jėgainėse reikalavimus

„Tele2“ plečiasi Kaune – įsikurs šalia atnaujinamos Vienybės aikštės

Dalis Kauno ir Pakaunės gyventojų liko be elektros

Nauja era Kauno užkandinėse: vietoje kepamas lavašas ir mėsą pjaustantis robotas

Mirė kaunietis profesorius E. Gudavičius (papildyta)

Kauno oro uosto laukia modernizavimo darbai

Valdžia sieks griežtinti elektroninių cigarečių prieinamumą