Šilainiuose iškils naujas Kauno klinikinės ligoninės priestatas

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno savivaldybė už 4,5 mln. eurų statys priestatą Kauno klinikinei ligoninei, kad ši galėtų išsikelti iš patalpų miesto centre. Šiam sprendimui antradienį pritarė savivaldybės taryba.

Ligoninei išsikėlus iš patalpų, jas ruošiamasi parduoti.

„Vienareikšmiškai, mes perduosime tuos pastatus. Jei jie šiai dienai būtų tušti, mes juos tikrai parduotume, nes mums jų nereikia“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Jis teigė, kad patalpos, kuriose įsikūrusi ligoninė, yra prastos būklės ir neužtikrina pacientams orių sąlygų.

„Ligoninės visos mieste – turi žmogus sirgdamas ten jaustis oriai, gauti gerą servisą, aplinką“, – kalbėjo meras.

Pasak V. Matijošaičio, šį ne vienerius metus Kaune keliamą klausimą pavyko išspręsti pradėjus dirbti naujam ligoninės vadovui.

Tuo tarpu opozicija ragino savivaldybę užtikrinti, kad būtų išsaugoti istoriniai Raudonojo kryžiaus ligoninės pastatai su juose teikiamomis paslaugomis.

„Esminį klausimą turėtume spręsti, kaip išsaugoti Laisvės alėjoje istorinį tiek medicininiu, tiek architektūros požiūriu pastatą, nes jeigu mes šių sprendimų nedarysime, Kaunas pasiliks be savo savasties. Šis pastatas yra vertingas įvairiomis prasmėmis“, – kalbėjo opozicinių konservatorių atstovė Edita Gudišauskienė.

„Kaunas praras didelę dalį istorijos ir mes neužtikrinsime, kad medicininė veikla šiame pastate būtų tęsiama“, – pridūrė ji.

Kauno meras V. Matijošaitis replikavo, jog paveldo reikalavimai saugo pastatą, o ne jame vykdomą veiklą.

Laisvės alėjoje ir Gedimino gatvėje esančiose savivaldybei priklausančiose patalpose šiuo metu veikia Raudonojo kryžiaus ligoninės padalinys, čia įsikūrę ligoninės Ortopedijos ir traumatologijos, intensyviosios terapijos skyriai, teikiamos kitos paslaugos.

Jau anksčiau buvo numatyta, kad ligoninė iš šių patalpų išsikels 2028 metais, todėl naujo pastato statybos padės procesą pagreitinti.

Naujas korpusas bus statomas Josvainių gatvėje Šilainiuose, kur ir šiuo metu veikia didžioji dalis ligoninės skyrių.

Konservatorius Rytas Kupčinskas svarstė, jog iškėlus gydymo įstaigą iš miesto centro prastės paslaugų prieinamumas.

Savivaldybės atstovų teigimu, su pasiūlymu statyti naują priestatą į savivaldybę kreipėsi pati ligoninė, todėl ji įvertino savo galimybes kokybiškiau teikti paslaugas.

„Esame tikri, kad pacientams būtų daug patogiau visas mūsų medicinines ir skubios pagalbos paslaugas gauti vienoje vietoje, moderniame pastate. Todėl džiaugiamės sklandžiu bendradarbiavimu su savivaldybe“, – BNS anksčiau yra sakęs Kauno klinikinės ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas.

Pastačius naująjį 3 tūkst. kv. metrų pastatą ortopedijos-traumatologijos paslaugoms, ligoninė atlaisvintų miesto centre esančias patalpas per maždaug septynis mėnesius.

Naujojo ligoninės pastato Šilainiuose savininke liks Kauno savivaldybė, tapti įstaigos dalininke ji neplanuoja. Šiuo metu ligoninės dalininkai yra Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.

Kauno klinikinė ligoninė iš savivaldybės ministerijai perleista po to, kai 2010 metais nuspręsta į vieną sujungti centre veikusią Raudonojo Kryžiaus Kauno klinikinę ir Šilainiuose esančią 2-ąją klinikinę ligonines.

Vėliau prie Kauno klinikinės ligoninės filialo statusu taip pat prijungti Kauno P. Mažylio gimdymo namai.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Į netoli Kauno esantį pramonės parką valstybė tikisi pritraukti stambių duomenų centrų

Naujų židinių nenustatyta, tačiau koronaviruso atvejų augimas neramina

Į Kauno kino centrą „Romuva“ grįžo ankstyvojo kino festivalis

Aplinkai žalos pridarę pažeidėjai šiais metais smarkiai tuštino kišenes

Greit į Kauno gatves išriedės nauji hibridiniai autobusai: keleivius lepins išskirtinis komfortas

Kontrabandos priedanga neišdegė: muitininkai sulaikė 2,5 mln. eurų vertės nelegalų krovinį

Naujas siūlymas dėl elektroninių cigarečių: nori drausti rūkalų skonius be nikotino

Pareigūnai prašo pagalbos: įrankius pasiėmė, bet susimokėti pamiršo

S. Skambinas su nauja mylimąja Kaune pakrikštijo dukrelę (foto)

Per parą nustatyta 111 naujų koronaviruso atvejų: daugiau nei pusė – Kauno apskrityje