Aplinkos ministras iš pareigų atleidžia Lietuvos zoologijos sodo direktorių: prarado pasitikėjimą

A. Barzdžiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika atleidžia iš pareigų Lietuvos zoologijos sodo Kaune direktorių Aurimą Didžioką.

Apie tai trečiadienį BNS informavo aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos atstovas Justas Jaskonis.

„Direktorius atleidžiamas kaip praradęs ministro pasitikėjimą, dėl vėluojančių sodo renovacijos darbų, neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų, nepatenkinamų sąlygų gyvūnų gerovei užtikrinti“, – sakė ministro atstovas.

Pasak J. Jaskonio, zoologijos sodo direktorius eis pareigas dar keletą mėnesių, tada ketinama paskelbti konkursą į atsilaisvinusią vadovo vietą.

Pats A. Didžiokas sako, kad jo atleidimo siekta jau ne vienerius metus, o jo darbu nepatenkinta ministerija pati nesiėmė reikiamų veiksmų.

„Nesuprantu, kodėl nebuvo noro įsiklausyti į zoologijos sodo problematiką, kodėl buvo neskiriama lėšų, o reikalaujama sutvarkyti zoologijos sodą? Kodėl mano alga mažėjo metai iš metų, kodėl į komandiruotes nebuvau leidžiamas? Tai buvo daroma tendencingai“, – BNS sakė atleidžiamas vadovas.

Spaudimą jis sakė jautęs tiek iš buvusio, tiek iš dabartinio ministro. A. Didžiokas mano, kad pašalinti jį siekiama, nes pernelyg gerai žino zoologijos sodo rekonstrukcijos projekto detales.

„Aš žinau nemažai. Tie žmonės, kurie dirbo komisijose, kurie buvo ministrai, atėjo, išėjo – jų jau nebeliko. Daugiausiai žinau informacijos aš. Viskas pasikeitę ir neatsimena to projekto pradžios. Labai aktualu pašalinti žmogų, kuris daug žino, nes daug buvo pridaryta klaidų ir pačioje ministerijoje“, – kalbėjo A. Didžiokas.

Jis sakė nesąs apsisprendęs, ar sprendimą atleisti skųs teismui.

„Aš dėl teisybės pakovočiau, bet kas iš to bus zoologijos sodui? Ta trintis būtų, net jeigu aš ir likčiau dirbti“, – svarstė atleidžiamas vadovas.

A. Didžiokas zoologijos sodui vadovavo nuo 2013 metų kovo.

Aplinkos ministerija pernai gegužę iš zoologijos sodo perėmė rekonstrukcijos viešųjų pirkimų organizavimą, kai zoologijos sodui kelis kartus nepavyko surengti konkurso.

Nerimaujama, jog pernelyg užsitęsę darbai gali sukliudyti iki 2023 metų baigti projektą, dėl ko gresia prarasti apie 12 mln. eurų projektui skirtą finansavimą.

Viešųjų pirkimų tarnyba bei teismas buvo nurodęs rekonstrukcijos darbų pirkimą skaidyti į mažesnes dalis. Šiuo metu dalis darbų jau yra nupirkti, o liepą pradėta statyti veterinarijos gydykla.

Lietuvos zoologijos sodas Kaune atidarytas 1938 metais, jame šiuo metu yra apie 250 skirtingų gyvūnų rūšių ir apie 2000 gyvūnų.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Koronavirusas užfiksuotas Kauno valstybiniame chore, ant kojų visa filharmonija

Skelbiamas „Kaunas photo star“ finalininkų dešimtukas

Koronavirusas plinta „Maximos“ prekybos tinkle: Kaune užfiksuotas dar vienas atvejis

„Žalgirio“ arena vėl prisipildys krepšinio sirgalių: Eurolyga skelbia artimiausių rungtynių datas

Fiksuoja skaitytojai: XXI amžiaus analfabetai – klaidą pastebi ne visi

Pakeliui į Lapes sumaitoti trys automobiliai: į eismo įvykį skuba specialiosios tarnybos (papildyta)

Mokslo metai galėtų prasidėti įprastai, tačiau teks laikytis daugybės saugumo reikalavimų

Skaitytoja šokiruota: „Kauno autobusų“ vairuotojas dėl veido kaukės užgauliojo neįgalų vaiką

Dėl koronaviruso plitimo svarstoma visų atvykstančiųjų į Lietuvą registracija: formą turės užpildyti dar lėktuve

Lietuvos kariuomenei perduota 31 mln. vertės raketų siunta iš JAV