„Žalgiris“ pristatė šio sezono biudžetą: pagrindinio rėmėjo nėra ir dėl to nestresuoja – Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ pristatė šio sezono biudžetą: pagrindinio rėmėjo nėra ir dėl to nestresuoja

R. Tenio nuotr.

Trečiadienį Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas pristatė 2019-2020 m. sezono komandos biudžetą ir organizacijos tikslus. „Žalgirio“ arenai mušus lankomumo rekordus kilo įplaukos iš bilietų pardavimų, o pagrindinio rėmėjo vis dar ieškoma.

Biudžetas didesnis, bet pagrindinio rėmėjo tebeieško

Nuo organizacijos pasiekimų pradėjęs P. Motiejūnas priminė, kad „Žalgirio“ arena praėjusį sezoną buvo lankomiausia Eurolygos arena ir tapo visų laikų reguliariojo sezono lankomumo rekordininke. „Gal galime ir pagerinti tą pasiekimą, ačiū fanams“, – optimistiškai nusiteikęs buvo „Žalgirio“ direktorius, priminęs, kad antrus metus iš eilės pelnytas ir „Eurolygos Executive of the Year“ apdovanojimas.

„Skaičiai šiek tiek kitokie nei praėjusį sezoną, džiaugiuosi, kad į pliusą. Pajamos praėjusį sezoną buvo daug didesnės nei išlaidos“, – dėstė prie finansų perėjęs P. Motiejūnas. Šiemet biudžetas dar padidėjęs, sudaro beveik 12 mln. eurų: savivaldybės parama siekia 2 mln. eurų, rėmėjų ir reklamos ketinama surinkti 3,2 mln. eurų, televizijos teisių ir sportinių premijų – 1,2 mln. eurų, bilietų pardavimų – 3,6 mln. eurų.

„Tiek pernai, tiek šiemet planuojant biudžetą neįtraukiamas patekimas į (Eurolygos – „Kas vyksta Kaune“) top 8. Jei pateksime, biudžetas bus pliusinis, jei nepateksime, dengsime iš praėjusių metų pajamų. (…) Žaidėjų algos kiek didesnės, išlaidos komandai didesnės“, – kalbėjo P. Motiejūnas.

Dėl pagrindinio rėmėjo, anot komandos direktoriaus, galiausiai atsirado aiškumas – Eurolyga pateikė, kiek verta generalinio rėmėjo pozicija. Pagal skaičius, ji tai yra apie 800 tūkst. eurų. „Turime palaikymą iš fanų, subalansuotą biudžetą, dirbame ir tikime, kad atsiras. Kažko apčiuopiamo kol kas nėra“, – ramus išliko P. Motiejūnas.

Eurolygos premijos, patikino jis, nekils, kadangi numatytas biudžetas tik šiek tiek didesnis, o atsirado ir dvi naujos komandos. „Ateis laikas, kai futbolas Kaune išlaikys krepšinį. Čia ne pagrindinis planas, bet pasvajoti galima“, – šyptelėjo P. Motiejūnas.

Tikslas Eurolygoje – laimėti kiek įmanoma daugiau

„Esame dėkingi pamišusiai sirgalių bendruomenei. Buvo 11 išparduotų rungtynių, kasmet auga pajamos iš parduotų bilietų ir abonementų. Norinčių įsigyti abonementus yra daug, bet stengiamės palikti vietų tiems, kurie galbūt atvyksta tik vieną kartą“, – sakė P. Motiejūnas.

„Žalgirio“ tikslai nacionaliniame fronte aiškūs – susigrąžinti Karaliaus Mindaugo taurę ir laimėti Lietuvos krepšinio lygą (LKL). „Kalbant apie Eurolygą – eiti į kiekvienas rungtynes ir laimėti kuo daugiau susitikimų, trenerį žinote“, – kalbėjo komandos direktorius, pridėjęs, kad šiuo metu komanda pilnai sukomplektuota.

Ambicingų permainų numatoma ir „Žalgirio“ arenos pastatui – ant stogo norima įrengti saulės elektrinę. Ekipos administracija prisidėjo rengiant baseino Nemuno saloje projektą, stebi S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos eigą, kad žinotų, kokia situacija su futbolo komanda.

Kai kurių projektų atsisakė ar pristabdė

P. Motiejūnas atsigręžė ir į kitas sporto šakas, priklausančias „Žalgirio“ organizacijai. Futbolo komanda debiutavo UEFA Europos lygoje.

„Pamatėme, kad galima ten patekti, tačiau reikia daug dirbti. Bet dirbsime tuo principu, kad branduolys turi būti lietuviai, taip pat, kaip ir krepšinio komandoje. Norime patekti į prizininkų trejetuką A lygoje, o UEFA Europos lygoje – patekti į antrą atrankos etapą“, – tikslus brėžė „Žalgirio“ direktorius.

Prie „Žalgirio“ organizacijos prisijungė naujos sporto šakos atstovai 11 nuotr.

Tiesa, atsisakyta regbio komandos ir pristabdytas esporto projektas. „Daug sužinojome, daug naujo pamatėme, tačiau pamatėme ir kad Lietuvoje, mūsų galva, šiai sporto sričiai dar ne laikas. Žiūrėsime, kaip viskas vystysis, ir su kitomis Europos komandomis“, – dėstė P. Motiejūnas.

Tuo metu krepšinio talentų paieškai ir ugdymui skirtos stovyklos „Žalgiris“ Talent Camp ir „Žalgiris“ Professional Camp bus organizuojamos toliau. „Matome, kaip dirba NBA, nebėra taip, kad vienas treneris dirbtų su dešimt žaidėjų, penki treneriai dirba su vienu žaidėju“, – kuo daugiau dėmesio kiekvienam augančiam krepšininkui žada skirti „Žalgiris“.

Pirmąsias LKL namų rungtynes „Žalgiris“ trečiadienį, 18.30 val., sužais su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Sezoną nacionalinėje lygoje žalgiriečiai atidarė rezultatu 94:63 išvykoje sutriuškinę Šiaulių „Šiaulius“, o pirmas Eurolygos susitikimas įvyks spalio 4 d. „Žalgirio“ arenoje – Kauno krepšininkai stos į kovą su Vitorijos „Baskonia“ ekipa.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA