Žmonės visai suįžūlėjo: užstatė įvažiavimą į kiemą ir dar apšaukė

Skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Su portalo redakcija susisiekė kaunietė, kuri liko apstulbusi kitos eismo dalyvės įžūlumu. Radusi įvažiavimą iš kiemo užstačiusį prabangų automobilį „Kia“, kaunietė paskambino už stiklo užkištu telefonu ir išgirdo, kad įžūliai pasielgusi vairuotoja ateis, kai pasidarys šalia esančioje privačioje klinikoje tyrimą.

„Nebuvau nuolaidi, pasakiau, kad automobilis turi būti patrauktas nedelsiant, nes trukdo ne mano vienos automobilio išvažiavimui, bet viso daugiabučio kiemo gyventojų ir komercinių įstaigų veiklai ir perspėjau, jei greitu metu jis nebus patrauktas, bus kviečiami pareigūnai“, – sakė kaunietė E. S. (aut. pastaba – vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Po pokalbio atlėkė tiesiog įsiutusi apie 40 metų amžiaus moteris, kuri neatrodė ligota ar turinti fizinių negalių. „Ji tiesiog pralėkė pro mane, beveik pastūmė ir demonstratyviai, net neatsiprašiusi bandė išvažiuoti. Kai pasakiau, kad taip elgtis nedera, ėmė šaukti, kad čia aš neturiu žmogiškumo.. Na, tada jai pasakiau savo nuomonę, kad jei pati būdama neteisi ir pažeisdama įstatymus dar bando „užstumti“ ant kitų – tai tada aš nesileisiu žeminama ir kviesiu policiją bei paprašiau nejudinti automobilio, kad būtų galima fiksuoti pažeidimą. Įsiutusi ponia tiesiog atviromis durimis pradėjo važiuoti vos ne man per kojas“, – konfliktinę situaciją atpasakojo moteris.

Kaunietė teigė, kad ir jai pasitaikė pora atvejų, kuomet yra tekę užstatyti kitą automobilį. „Jei tikrai žinai, kad tas „reikalas“ tetrunka kelias minutes ir esi visai šalia, kad galėtum iškart atbėgti ir patraukti savo transporto priemonę, tada gal ir galima taip pasielgti, kam nenutinka „ekstra“ situacijų? Tačiau tikrai niekuomet neišdrįsčiau užstatyti ne vieną automobilį, o viso kiemo išvažiavimą ir nesiteikti net atsiprašyti kito žmogaus už sutrukdytą jo laiką. Per tą įžūlią moterį pavėlavau į svarbų dalykinį susitikimą ir dar patyriau konfliktą, kurio metu turėjau eikvoti savo energiją tiesiog elementarioms mandagumo pamokoms, kurias tokie žmonės, deja, suvokia tik jų kalba – rėkimu“, – apgailestavo moteris.

Taip pat ji pastebėjo, kad prie jos name įsikūrusios kokybiškas paslaugas teikiančios klinikos dažnai sustoja klientai su prabangiais automobiliais, bet visai neprabangia vidine kultūra. „Stato automobilius ant šaligatvių, užstato pėstiesiems įėjimus, bet šį kartą – akiplėšiškumo viršūnė – užstatė ir įvažiavimą“, – pasipiktinimą reiškė moteris.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija susisiekė su Lietuvos policija ir paprašė pakomentuoti iš teisinės pusės, kas šioje situacijoje teisus, o kas – nelabai ir, kokios nuobaudos gresia už kelių taisyklių nesilaikymą.

Kauno apskrities VPK – Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė nurodė, kad Kelių eismo taisyklių 150.10 punktas numato, kad sustoti ir stovėti draudžiama ten, kur sustojusi transporto priemonė užstotų kitiems vairuotojams šviesoforo signalus ar kelio ženklus, trukdytų įvažiuoti ar išvažiuoti iš stovėjimo aikštelės, garažo, kiemo ar kitos teritorijos, trukdytų įlipti į kitą transporto priemonę arba kitaip kliudytų transporto priemonių ar pėsčiųjų eismui.

Vairuotojams už tai taikoma administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 2 d. Už sustojimą ir stovėjimą vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles tai draudžiama daryti, nesilaikymą kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, vairuotojams gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Kauno apskrities policijos pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams už teikiamą informaciją, taip pat primena, kad visuomet pastebėjus Kelių eismo taisyklių pažeidimą, apie jį galima informuoti naudojantis elektroniniu policijos paslaugų portalu www.epolicija.lt, nurodant pažeidimo laiką, adresą bei pateikiant vaizdinę informaciją. Taip pat primename, kad visuomet apie bet kokį pastebėtą teisės pažeidimą galima informuoti skubios pagalbos telefonu 112.

77 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Iš „Žalgirio“ arenos greitąja išgabentas „El Fuego“ narys dėkoja Kauno medikams

Liūdnai pagarsėjusiame sporto klube sumuštas berniukas atsidūrė Kauno klinikose

D. Motiejūnas prisiminė absurdišką V. Romanovo pasiūlymą ir E. Žukausko skolą

Staigmena gyventojams: stovėjimo vietose išdygo gelžbetonio blokai

Troleibusui įlėkus į atitvarus, Taikos prospektas sunkiai pravažiuojamas

Tunelio gatvėje stoja automobiliai: siūlo rinktis kitą maršrutą

Kauniečiai prašo pagalbos: nufilmuota, kaip ilgapirščiai įsilaužia į automobilį (video)

Anšlaginiame koncerte Kaune Jazzu davė užuominą apie dideles ambicijas

Susipažinkite: sukurtas žemėlapis, kuriame matyti visi Kaune vykdomi ir planuojami projektai

Neišvengiama: vienkartiniu vadintas automobilių mokestis taps metiniu