Kauno zoologijos sode kyla naujas pastatas

„Neostata“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienį Kaune esančiame Lietuvos zoologijos sode pradedama statyti veterinarijos gydykla.

„Liepos pirmoji diena simboliška. Mes šiandien čia, nes po nemažo laiko pradedame daryti vieną iš ES finansuojamo projekto objektą – veterinarijos gydyklą su karantinu“, – pirmadienį per kapsulės įkasimo renginį kalbėjo zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas.

Darbus numatyta baigti 2020 metų kovą. 1,2 mln. eurų vertės statybos darbus atliks bendrovė „Neostata“.

„Mes statome šį pastatą dėl gyvūnų gerovės, tęsdami Tado Ivanausko kurto zoologijos misiją ir tikimės, kad labai pasitarnaus gyvūnams, Kaunui ir valstybės labui“, – sakė A. Didžiokas.

Šios statybos – dalis ilgalaikio zoologijos sodo rekonstrukcijos projekto.

„Pats procesas buvo nelengvas – dėkoju ne tik čia susirinkusiems, bet ir dirbusiems su pirkimu, dirbantiems su projektu. (…) Didelė komanda ilgai ir sunkiai dirbo, bet šiandien jau pamatai yra, įkasame kapsulę, tikimės kitais metais šioje vietoje turėti pastatą“, – kalbėjo zoologijos sodo direktorius.

Aplinkos ministerija pernai gegužę iš zoologijos sodo perėmė rekonstrukcijos viešųjų pirkimų organizavimą, kai zoologijos sodui kelis kartus nepavyko surengti konkurso rekonstrukcijai.

Nerimaujama, kad pernelyg užsitęsę darbai gali sukliudyti laiku baigti projektą, dėl to gresia prarasti apie 12 mln. eurų projektui skirtą finansavimą.

Aplinkos projektų valdymo agentūros vyriausiasis patarėjas Kastytis Tuminas teigė, jog tuo atveju, jeigu darbai nebus baigti iki 2023 metų, pinigus, panaudotus projektui, reikės grąžinti iš nacionalinio biudžeto.

„Visos pusės suinteresuotos, kad ta paskutinė data, 2023-ieji metai, iš tikrųjų reikštų ir objekto užbaigimą“, – sakė jis.

Pasak agentūros atstovo, pagal dabar pasirašytą sutartį, yra suplanuoti grafikai, kurių laikantis, darbai būtų baigti laiku. Vis dėlto išlieka grėsmė, kad užtruks viešųjų pirkimų procedūros.

„Kaip visada, tai gali atsirasti kaip rizika, komplikuoti projekto įgyvendinimą. Treji metai atrodytų daug, bet jeigu konkursai komplikuosis, pateksime į ginčus, turėsime riziką“, – kalbėjo K. Tuminas.

A. Didžiokas sakė, kad darbai jau yra susivėlinę: gydykla turėjo būti baigta iki šių metų pabaigos. Todėl laiko statyboms lieka vis mažiau.

„Viskas turės būti padaryta, ir kiek mes laiko prarasime, netaupysime, leisime veltui, tiek tai mums atsilieps. Viskas būtų realu, jeigu būtų talkininkaujama iš visų pusių ir nebūtų viešuosiuose pirkimuose teismų. Tada būtų daug realiau“, – sakė jis.

Be veterinarijos gydyklos suplanuota pastatyti egzotariumą, į jį bus perkelti terariumo gyvūnai, o aplinkui įsikurs egzotiškų gyvūnų voljerai. Dar vienas laukiantis darbas – aplinkos ir voljerų sutvarkymas.

Zoologijos sodas Kaune atidarytas 1938 metais, jame šiuo metu yra apie 250 skirtingų gyvūnų rūšių ir apie 2 tūkst. gyvūnų.

2013 metais dėl prastos būklės Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacija panaikino Kauno zoologijos sodo, kaip pilnateisio nario, statusą ir pakeitė jį į kandidato.

42 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

LKL sezoną „Žalgiris“ pradėjo triuškinama pergale

N. Venckienė: vienintelis dalykas, kurio bijo Lietuvos valdžia – viešumas

Kauno miesto ir rajono sujungimas: V. Matijošaitis plečia savo tėvoniją

Priimtas sprendimas dėl R. Karbauskio observatorijos prie Kauno marių

Po „Red Bull“ muilinių lenktynių - nepatenkintų Žaliakalnio gyventojų raštas savivaldybei

Seimas svarsto siūlymą panaikinti prievolę dviratininkams vilkėti ryškias liemenes

Amaliuose įlėkė į parduotuvės aikštelę ir sužeidė žmogų

Gatvių pavadinimai Lietuvoje: nuo Ąžuolų g. iki Lašinių g.

Kauniečiai vasarą išnaudojo kitaip: pėsčiomis keliavo iki Palangos

Jaunieji žalgiriečiai pranoko varžovus ir išplėšė trofėjų