Artėjant traukinių eismo ribojimams, kauniečiams ir miesto svečiams pasitaikys reta proga – Kas vyksta Kaune

Artėjant traukinių eismo ribojimams, kauniečiams ir miesto svečiams pasitaikys reta proga

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Gegužei artėjant link pabaigos nuo Palemono iki Kauno geležinkelio stoties ruošiamasi tiesti europinę vėžę „Rail Baltica“. Iki rudens, kol vyks numatytieji darbai, teks prisitaikyti prie pasikeisiančios keliavimo traukiniais tvarkos maršrutu Vilniaus-Kaunas-Vilnius. Bus uždarytas ir tunelis, tačiau jo uždarymo dieną keleiviams žadama suteikti išskirtinę galimybę apžiūrėti šį objektą.

„Gegužės 22 dieną, kai nustos kursuoti traukiniai, o remonto darbai dar nebus pradėti, istorinis tunelis bus atidarytas lankytojams. Kiekvienas norintis galės atvykti ir apžiūrėti šį išties unikalų statinį. Programa ir jos subtilybės, kaip visa tai vyks, šiuo metu yra derinama“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė „Lietuvos geležinkelių“ Komunikacijos departamento projektų vadovas ir „Rail Baltica“ projekto direkcijos atstovas Domas Jurevičius.

Šis istorinis tunelis buvo pradėtas statyti dar XIX amžiaus viduryje caro įsakymu. Objekto statybos užtruko dvejus metus, o po jų praėjus dar vieneriems metams, ėmė kursuoti traukiniai po Lietuvą ir gretimas šalis. Tunelis pasižymi ir unikalia vėdinimosi sistema – natūralia ventiliacija, kai visi taršalai iš tunelio yra pašalinami savaiminiu būdu, t.y. nedirbtinai. Taip yra dėl Lietuvoje vyraujančių Vakarų krypties vėjų. 1944 metais vokiečių kariai susprogdino tunelį užminavę jį tonomis trotilo ir sutrikdė susisiekimą. Atlikti atstatymo darbams prireikė pusantro mėnesio. Tai – ne vienintelis su šia vieta susijęs įvykis. 1963 metais prasilenkiant tunelyje įvyko nestiprus traukinių susidūrimas. Jie atsitrenkė į sieną. Dėl pastarosios priežasties siekiant užtikrinti saugumą vietoj dviejų kelių tunelyje buvo paliktas tik vienas. Iki šiol tai yra vienintelis to meto tunelis, atliekantis savo funkciją Baltijos šalyse.

Pasak pašnekovo, nuo gegužės 22 dienos, kai taukinių eismas tuneliu ruože Palemonas-Kauno geležinkelio stotis bus uždarytas, traukiniai važiuos iki Palemono ir atgal. Šiuo metu Palemone jau įrenginėjama laikina stotis, kurios infrastruktūra bus pritaikyta ir keleiviams su judėjimo negalia. Čia keleiviai, vykstantys į Vilnių galės išlipti, o parvykstantys į Kauną įlipti į specialiai tokiam pervežimui skirtus nemokamus autobusus. Iš viso jų kursuos dvylika.

„Siekiama, kad tomis valandomis, kai iš Palemono į geležinkelio stotį nekursuos specialūs autobusai, traukinio keleiviai į miesto centrą ar kitus rajonus galėtų patogiai vykti miesto viešuoju transportu. Jis stos netoli Palemone būsiančios stotelės. Bilietai į miesto autobusus bus parduodami įprasta tvarka“, – informavo D. Jurevičius.

Visų traukinių ir autobusų tvarkaraščiai bus paskelbti artimiausiu metu.

Anot „Rail Baltica“ projekto direkcijos atstovo, minėtoje lokacijoje, Palemone, įrengiamos ir automobilių stovėjimo aikštelės, kuriose žmonės, atvažiavę savo transportu, galės jį palikti ir tęsti kelionę į Vilnių traukiniu. Tokiomis priemonėmis bus stengiamasi sumažinti nepatogumus keleiviams, kol traukiniai neriedės iki Kauno geležinkelio stoties tiesiogiai.

Kelionės iki Palemono ir atgal nemokamais autobusais bei viešuoju transportu bus vykdomos iki rudens, t.y. rugsėjo 1 dienos. Sulaukus šio termino atkarpos remonto darbai planuojami baigti. Kaip jau minėta anksčiau, tiesiant europinę vėžę „Rail Baltica“ bus rekonstruota ir dalis senųjų bėgių.

Didžiulės statybos Kaune įsibėgėja: ruošiamasi uždaryti tunelį 14 nuotr.

Kaip portale skelbta anksčiau, naujoji vėžė nuo Palemono iki Kauno eis greta esamų bėgių, o tunelyje susilies į vėžę vėžėje – čia bėgiai bus sudvejinti. Taip pat baigus suplanuotus darbus, Palemono stotyje bus įrengta nauja požeminė pervaža automobiliams, triukšmą slopinančios sienelės, ant bėgių sumontuoti vibraciją bei triukšmą mažinantys demferiai. Abi geležinkelio stotys bus aptvertos segmentine tvora, o bėgių ruožas tarp Kauno ir Palemono – apjuostas metalinio tinklo tvora su specialiais vienvėriais varteliais gyvūnams.

„Lietuvos geležinkelių“ sklypo ribose atliekami darbai iš viso atsieis 54,7 mln. eurų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.