V. Matijošaitis oficialiai pradėjo antrąją Kauno mero kadenciją – Kas vyksta Kaune

V. Matijošaitis oficialiai pradėjo antrąją Kauno mero kadenciją

R. Tenio nuotr.

Antradienio rytą kovo 3 d. gyventojų išrinkta Kauno miesto savivaldybės 9-ojo šaukimo taryba susirinko į pirmąjį posėdį. Savivaldybės Didžiojoje salėje tarybos nariai iškilmingai davė priesaikas gerbti Lietuvos įstatymus bei atstovauti gyventojams, o Kauno meras Visvaldas Matijošaitis buvo inauguruotas į mero pareigas antrajai kadencijai.

9 val. prasidėjusi ceremonija atidaryta sugiedojus Lietuvos himną. Iškart po to kiekvienas naujosios tarybos narys, padėjęs kairę ranką ant Konstitucijos, prisiekė „gerbi ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus“.

Krikščioniškoji lietuvių tautos spalva išlaikyta standartinę priesaikos formuluotę užbaigus žodžiais „tepadeda man Dievas“. Po priesaika pasirašę tarybos nariai buvo apdovanoti ir gėlės žiedais. Paskutinis savivaldybės tarybai prisiekė V. Matijošaitis, sulaukęs bene griausmingiausių plojimų.

Po priesakų ceremonijos nieko nelaukus V. Matijošaitis antrą kartą inauguruotas Kauno meru, jam įteiktos mero regalijos – paauksuota grandinė su Kauno herbu ir miesto raktas. V. Matijošaitį sveikino religinės bendruomenės atstovai ir visuomenininkai, simbolinį žiūroną įteikė Kaune išrinkti Seimo nariai, „valstiečiai“ Aušra Papirtienė ir Gediminas Vasiliauskas.

Mero vietą salės gale, priešais tarybos narių tribūnas, užėmęs V. Matijošaitis dėkojo miestiečiams už išreikštą pasitikėjimą ir Vyriausiosios rinkimų komisijos nariams už darbą. Antrą kadenciją pradėjęs miesto vadovas pakvietė trumpai pertraukai, per kurią tarybos nariams bus išdalintos darbotvarkės ir elektroninės balsavimo kortelės.

Balandžio 14-ąją 62-ąjį gimtadienį atšventęs V. Matijošaitis prieš naujosios tarybos posėdį atostogavo, o pirmoji jo darbo diena po atostogų pažymėta iškilminga ceremonija.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad 33 tarybos nariai iš 41-o išrinkti su visuomeninio rinkimų komiteto „Vieningas Kaunas“ sąrašu, o likusieji 8 atstovauja Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD).

Lyginant su kitais miestais, Kaune po rinkimų susiklostė netipinė situacija, nes į savivaldybės tarybą išrinkti vos dviejų politinių jėgų atstovai – nebeliko su valdančiaisiais koalicijoje dirbusių Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) politikų, taip pat Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.