V. Matijošaitis oficialiai pradėjo antrąją Kauno mero kadenciją

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienio rytą kovo 3 d. gyventojų išrinkta Kauno miesto savivaldybės 9-ojo šaukimo taryba susirinko į pirmąjį posėdį. Savivaldybės Didžiojoje salėje tarybos nariai iškilmingai davė priesaikas gerbti Lietuvos įstatymus bei atstovauti gyventojams, o Kauno meras Visvaldas Matijošaitis buvo inauguruotas į mero pareigas antrajai kadencijai.

9 val. prasidėjusi ceremonija atidaryta sugiedojus Lietuvos himną. Iškart po to kiekvienas naujosios tarybos narys, padėjęs kairę ranką ant Konstitucijos, prisiekė „gerbi ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus“.

Krikščioniškoji lietuvių tautos spalva išlaikyta standartinę priesaikos formuluotę užbaigus žodžiais „tepadeda man Dievas“. Po priesaika pasirašę tarybos nariai buvo apdovanoti ir gėlės žiedais. Paskutinis savivaldybės tarybai prisiekė V. Matijošaitis, sulaukęs bene griausmingiausių plojimų.

Po priesakų ceremonijos nieko nelaukus V. Matijošaitis antrą kartą inauguruotas Kauno meru, jam įteiktos mero regalijos – paauksuota grandinė su Kauno herbu ir miesto raktas. V. Matijošaitį sveikino religinės bendruomenės atstovai ir visuomenininkai, simbolinį žiūroną įteikė Kaune išrinkti Seimo nariai, „valstiečiai“ Aušra Papirtienė ir Gediminas Vasiliauskas.

Mero vietą salės gale, priešais tarybos narių tribūnas, užėmęs V. Matijošaitis dėkojo miestiečiams už išreikštą pasitikėjimą ir Vyriausiosios rinkimų komisijos nariams už darbą. Antrą kadenciją pradėjęs miesto vadovas pakvietė trumpai pertraukai, per kurią tarybos nariams bus išdalintos darbotvarkės ir elektroninės balsavimo kortelės.

Balandžio 14-ąją 62-ąjį gimtadienį atšventęs V. Matijošaitis prieš naujosios tarybos posėdį atostogavo, o pirmoji jo darbo diena po atostogų pažymėta iškilminga ceremonija.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad 33 tarybos nariai iš 41-o išrinkti su visuomeninio rinkimų komiteto „Vieningas Kaunas“ sąrašu, o likusieji 8 atstovauja Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD).

Lyginant su kitais miestais, Kaune po rinkimų susiklostė netipinė situacija, nes į savivaldybės tarybą išrinkti vos dviejų politinių jėgų atstovai – nebeliko su valdančiaisiais koalicijoje dirbusių Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) politikų, taip pat Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narių.

247 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Atvira liepsna dega „Kėdainių grūdų“ sandėlys (foto, video)

Kauno apylinkės teismas priėmė sprendimą dėl D. Dimavičiaus smurto prieš žmoną

Sunkūs laikai atėjo ir už maistą nesusimokėjo: pareigūnai prašo pagalbos

Pradedamas naujas tyrimas: kauniečius kvies pasitikrinti greitaisiais testais

Susidūrimas netoli VI forto žiedo: dėl sužalojimų vyras pristatytas į gydymo įstaigą

„Valstiečių“ taryba patvirtino: rinkimų sąrašą ves premjeras S. Skvernelis

Buvusio Kauno klinikų paciento dėka išgelbėtas ligonis Šveicarijoje

Teismas Kauno darželių įkainių nenagrinės – bylą nutraukė

R. Karbauskis savo vienmandatę atiduoda „Vieningam Kaunui“

Mįslinga vagystė Kauno „Akropolyje“: iš kirpyklos pagrobęs šunį, įkaite paėmė ir moterį