U. Kiguoliui patikėta vesti svarbią diskusiją Seime

Delfi montažas nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvoje padaugėjus tymų atvejų ir vis garsiau diskutuojant apie žalą, kurią daro nesiskiepijimas, parlamentaras iš valstiečių-žaliųjų frakcijos Dainius Kepenis sumojo surengti konferenciją Seime su vienu labiausiai pagarsėjusių nesiskiepijimo šalininku Ugniumi Kiguoliu, kuris taip pat yra minimas tarp konferencijos organizatorių.

„Tęsiantis isterijai ir baimėms Lietuvoje dėl vaikiškų ligų protrūkio, organizuojama diskusija-konferencija Seime“, – renginį anonsuojančiame vaizdo įraše sakė U. Kiguolis.

Diskusijos dienotvarkėje U. Kiguolis pristatomas kaip „Firmus Medicus“ atstovas. Kaip rašoma šios organizacijos feisbuke, Firmusmedicus.lt – nešališka informacinio pobūdžio svetainė, siekianti paskatinti Lietuvos piliečius susimąstyti jiems svarbiais klausimais.

Konferencijoje patirtimi dalinsis tėvai, kurių vaikai nukentėjo nuo skiepų, akušerė, nusprendusi neskiepyti savo vaikų, asociacijos „Objektyviai apie skiepus“ prezidentė bei gydytoja homeopatė.

Konferencija „Saugios vakcinos – saugiai Lietuvai“ organizuojama Seime balandžio 1 dieną, bet D. Kepenis patikino, kad tai nėra pokštas, iš tikrųjų tokia, kaip jis vadina, diskusija vyks.

„Ponas Kiguolis yra tik vienas daugelio žmonių, kuris tą klausimą kelia. Konferencija bus organizuojama su sąmoningai besiskiepijančių tėvų organizacija. Jų yra visas būrys, jie į mane kreipėsi, paprašė susitikimo, aš jį organizuoju. Mes turėsime diskusiją su sąmoningai besiskiepijančių tėvų susivienijimu“, – sakė D. Kepenis.

Parlamentaras teigė pakvietęs į diskusiją ir ekspertų.

„Ten yra labai daug klausimų, jie ruošia klausimus, ekspertai atsakinės. Jeigu tėvai bus patenkinti, tada tikimybė, kad daugiau skiepysis. Jeigu tėvai sakys, kad mūsų neįtikinote, ko gero – mažiau. Tokia yra šitos diskusijos idėja“, – sakė D. Kepenis.

Pasak jo, U. Kiguolis „tame visame būryje yra tik vienas iš daugelio žmonių, kuris tuo klausimu taip pat pasisako visuomenėje“.

„Jie yra ne skiepų priešininkai. Visi jie skiepijasi, bet jie turi daugybę klausimų. Pavyzdžiui, (…) jie klausia manęs: „žiūrėkit, mūsų kaimynystėje, mūsų tarpe matome daugybę vaikų, kur tėvai sako, kad niekada vaikelis nebuvo skiepytas“. Ir man tie tėvai sako: „tas neskiepytas vaikelis niekada neserga, o va mūsų, kuris paskiepytas, iki pusės metų penkiolika skiepų ištisai serga ir serga“. Sako: „kaip čia gali būti?“, – vieno iš klausimų pavyzdį pateikė D. Kepenis.

D. Kepenis vadovauja Sveikos gyvensenos komisijai Seime.

Parlamentarė idėją vertina skeptiškai

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulienė DELFI teigė, kad su kolegomis komisijoje D. Kepenis tokio renginio organizavimo nederino.

„Diskutuoti Seime galima įvairiomis temomis – laisva valstybė. Tačiau mano nuomone, konferencijos pavadinimas ir kai kurių dalyvių pozicijos suponuoja, kad dabartinės rinkoje esančios vakcinos nėra saugios. Manau, kad tai klaidina visuomenę ir toliau kelia nepasitikėjimą“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Parlamentarė teigė pasitikinti Pasaulio sveikatos organizacija, mokslo bendruomene, kurie atsakingi už vakcinų sudėtį ir jų efektyvų veikimą.

„Būsimos konferencijos dalyvių kalbos apie „milijonus mirčių“ nuo dabartinių vakcinų, mano nuomone, nėra siekis konstruktyviai kalbėtis, tai yra siekis bauginti visuomenę“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Daugiau skaitykite čia.

88 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Į Kauno ligoninę komos būklės pristatytas vyras neišgyveno: tarp įtariamųjų – nepilnametis

Kaunas pasinėrė į dizaino savaitę: inovatyvūs projektai ir iššūkių sprendimai

Vairuotojų dėmesiui: visam savaitgaliui uždaryta judrios Kauno gatvės atkarpa

Kauniečius kviečia būti turistais savame krašte: nuolaidos, renginiai ir kitos veiklos

Kauno prokuratūroje atliktas auditas: atnaujinti nutraukti tyrimai, įsteigtas naujas skyrius

Atnaujintas labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių sąrašas - kai kurioms bus išimčių

Jau trečiąkart bus renkami geriausi metų vaistininkai

Kėdainiuose esančios „Maximos“ darbuotojai nustatytas koronavirusas

Kauniečiai sukilo dėl siauroje gatvelėje planuojamo daugiabučio

Prie „Vaikystės lobių“ atkastas „lobis“ ant kojų pastatė specialiąsias tarnybas