Kauniečių širdys susijungė geram darbui: apleistas pastatas atgis jau greitai – Kas vyksta Kaune

Kauniečių širdys susijungė geram darbui: apleistas pastatas atgis jau greitai

R. Tenio nuotr.

Apleistos bažnyčios pastatas pačiame Kauno centre sulaukė ir visuomenės dėmesio. Ketvirtadienio vakarą surengtame labdaringame renginyje Kauno rotušėje kauniečiai susivienijo dėl kilnios idėjos ir finansiškai aukomis prisidėjo prie iniciatyvos atverti kultūros ir meno veiklai Švč. Sakramento (studentų) bažnyčios pastatą. Bus toliau siekiama, kad šis vertingas istorinis statinys būtų pagaliau sutvarkytas ir tarnautų visuomenės poreikiams.

Į renginį susirinko tie, kuriems rūpi

„Šiuo projektu siekiame Švč. Sakramento bažnyčios patalpose sukurti erdvę renginiams – koncertams, spektakliams, diskusijoms, kur vietą rastų pačių įvairiausių pažiūrų ir poreikių turintys kauniečiai ir miesto svečiai. Su vyru Minvydu mes paleidome šios iniciatyvos gniūžtę, apjungėme bendraminčius, o dabar į šį projektą kviečiame įsijungti visus, kuriems tai įdomu, kuriems rūpi ir labai dėkojame visiems į renginį susirinkusiems ir prie šio projekto kitaip jau prisidėjusiems žmonėms“, – teigia šio projekto iniciatoriai ir mecenatai Liuda ir Minvydas Znaidauskai.

Švč. Sakramento (studentų) bažnyčia stūkso pačiame Kaune senamiestyje, Vilniaus gatvėje – prie požeminės perėjos. Daug metų kalbama, kad apleistas ir istorijos suniokotas pastatas galėtų būti atgaivintas, bet Kauno arkivyskupijos kurija jo sutvarkymui stokoja lėšų, tad praeitų metų pabaigoje palaikyta pasaulietiška iniciatyvaatiduoti dalį nenaudojamo pastato visų kauniečių poreikiams – čia galėtų vykti renginiai, koncertai, diskusijos, galėtų būti organizuojamos parodos ir įvairūs performansai.

Šiam sumanymui yra pritaręs Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas, iniciatyvą palaiko ir neseniai Arkivyskupijos apaštaliniu administratoriumi popiežiaus paskirtas vyskupas Algirdas Jurevičius, kuris dalyvavo labdaros renginyje sakė, kad toks sumanymas galėtų prisidėti prie galimybės čia kurti mažiau žinomiems atlikėjams ir menininkams, kurie neturi finansinių galimybių nuomotis brangias koncertų ir parodų sales.

Vakaras tapo proga pabendrauti ir religinės bendruomenės atstovams / R. Tenio nuotr.

Pirmasis renginys suplanuotas jau gegužę

Pirmieji suplanuoti šios iniciatyvos darbai, kuriems rinktos lėšos – tai bažnyčios užmūrytų durų į Vilniaus gatvę atvėrimas ir 2-ojo aukšto erdvės pritaikymas minimaliai kultūrinei veiklai. Tikimasi per porą mėnesių sumontuoti išardytas grindis, pasirūpinti erdvių saugumu, būtina sandarinti kiaurus šventovės langus. Šiltuoju sezonu senamiesčio renginiams galėtų būti skirtas ir šalia bažnyčios esantis kiemelis.

Labdaringo renginio metu susirinkę svečiai turėjo galimybę aukoti įsigydami renginio kvietimus, dalyvaudami loterijoje, kurios bilietas kainavo 5 eurus, bei įsigiję Kauno menininkų paaukotus meno kūrinius – paveikslus, papuošalus, įrištą knygą. Aukcione ir loterijoje susirinkę svečiai buvo dosnūs – paaukojo 9400 eurų, o bendra Kauno senamiesčio labdaros fonde šiuo metu projektui geradarių paaukota suma yra 12 865 eurų, tad pirmuosius darbus galima bus pradėti jau netrukus.

Renginyje surengtame aukcione ir loterijoje dosniai aukota / R. Tenio nuotr.

„Kviečiu visus jus tapti šio projekto ambasadoriais, prisidėkime kiekvienas, kas kuo galime ir pakvieskime prisidėti kitus. Drauge skleiskime žinią kaip gerumo virusą ir jau labai greitai mes visi turėsime savo bendruomenės namus Kauno senamiestyje“, – dėkodama susirinkusiems linkėjo L. Znaidauskienė.

Bus prašoma miesto ir valstybės pagalbos

Planuojama, kad pirmieji renginiai šioje bažnyčioje galėtų būti surengti jau gegužės mėnesį miesto šventės – Hanza dienų metu. Pasak M. Znaidausko, atgaivinti šiai vietai reikia didelių investicijų, tačiau padarius svarbiausius ir būtinus darbus joje galima pradėti organizuoti renginius. Jau sutarta ir dėl pirmųjų veiklų organizavimo – šių metų Hansa dienų metu vyks šventė bažnyčios kieme, o jos erdvėse – paroda.

„Iš visuomenės per keletą mėnesių sulaukėme ne tik moralinės, bet ir finansinės paramos – iki renginio buvo paaukota beveik 2000 eurų. Dar 25 000 eurų skyrė Kauno miesto savivaldybė, tačiau darbų pradžiai iš bažnyčios valdytojų prireiks antra tiek“, – sako Kauno senamiesčio draugijos vadovė Ona Peičiūtė.

Prisidėti prie šios iniciatyvos kviečiami visi kauniečiai paskambinę trumpuoju numeriu 1490 (Auka 2 Eur), daugiau apie galimybę skirti paramą skaitykite čia.

Žengtas pirmas žingsnis - miesto centre atgims visiems žinoma, bet užmiršta Kauno bažnyčia 20 nuotr.

Vilniaus gatvėje nebaigta statyti vienanavė bebokštė dominikonų bažnyčia, tituluota Šv. Kazimiero vardu, iškilo 1644 m. Vėliau čia buvo ir vienuolyno kompleksas, ir cerkvė, ir sandėlis, ir kareivinės. Paskutinė šio pasato paskirtis – kino teatras „Santaka“. Šiuo metu rektorato koplyčioje pirmame aukšte kasdien 12 val., o sekmadieniais – 19 val. vyksta Šv. Mišios, kurių metu bažnyčios pastatas yra atviras lankytojams.

Taip pat šioje šventovėje visą parą veikia Švč. Sakramento adoracijos koplytėlė, kurioje tikintieji meldžiasi be pertraukų ir tai – unikali vieta Kaune. Švč. Sakramento (studentų) bažnyčios rektorius, kunigas Gytis Petras Stumbras yra aktyvus iniciatyvos atverti bažnyčią ne tik tikinčiųjų, bet ir visų kauniečių poreikiams palaikytojas, taip pat dalyvavęs ir labdaros renginyje.

Labdaros renginio svečiai / R. Tenio nuotr.

Kauno rotušėje Kauno senamiesčio draugijos surengtą renginį vedė ir aukcione aukoti projektui kvietė renginių vedėjas, daugelio labdaros projektų palaikytojas Dainius Martinaitis. Šventės pradžią oficialiai paskelbė respublikinių ir tarptautinių konkursų prizinių vietų laureatės, jaunosios pianistės Brigita Zavarskytė ir Liepa Juodytė.

Svečiams taip pat koncertavo Jūratė Miliauskaitė su grupe, o žiniomis apie laikinosios sostinės tarpukario filantropus pasidalino Kauno istorijos draugijos pirmininkas, doktorantas Gediminas Kasparavičius. Renginyje dalyvavo Kauno kultūros, meno, verslo bendruomenė, kuriai rūpi mūsų miesto istorija ir jo ateitis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA