Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai atliko ikiteisminį tyrimą dėl Kaune registruotos įmonės direktoriaus neteisėtų veiksmų, t. y. sukčiavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.
Lietuvos policija skelbia, kad ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2017 m. sausio – kovo mėnesiais įmonės direktorius (gimęs 1963 m., gyv. Kaune), anksčiau teistas, kartu su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytais asmenimis kaltinamas įvykdęs 5 sukčiavimo veikas. 2 iš jų asmuo įvykdė veikdamas kartu su nustatytu bendrininku (gimęs 1992 m., gyv. Raseiniuose), kuris neva dirbo įmonėje. Kaltinamieji iš asmenų ir įmonių apgaulės būdu įgijo medienos už daugiau nei 30 000 eurų, rašoma pranešime spaudai.
Tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.
Visais 5 atvejais buvo veikiama pagal tą pačią schemą. Įmonei vadovavęs asmuo įtikindavo medienos pardavėjus, kad jo ketinimai sąžiningi, su jais sudarydavo pirkimo – pardavimo sutartis, kuriose susitardavo nusipirkti medieną. Tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamasis tokius veiksmus atliko iš anksto žinodamas, kad su pardavėjais neatsiskaitys ir tokiu būdu, apgaule, įgis svetimą turtą.
Įmonės direktorius kartu su bendrininkais sukčiaudami neva pirkdavo medieną Kelmės, Telšių, Šiaulių rajonuose, o taip pat Vilniuje ir Varėnoje. Tais atvejais, kai būdavo susitariama, jog medieną į įmonės nurodytą vietą atveš pardavėjas, krovinį priimdavo ikiteisminio tyrimo metu nenustatytas asmuo, kitais atvejais medienos paėmimu ir išvežimu iš pardavėjo rūpinosi neva įmonėje įdarbintas direktoriaus bendrininkas. Raseiniuose gyvenantis vyras pardavėjams prisistatydavo kito asmens pavarde.
Įmonės direktorius sąmoningai apgaulingai organizavo vadovaujamos įmonės apskaitą, nepateikdamas duomenų apie medienos pirkimą, tokiu būdu pažeisdamas LR Buhalterinės apskaitos įstatymo nuostatas. Taip pat pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, susijusius su darbo užmokesčiu, o būtent, darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščiuose nurodė asmenis, kurie įmonėje nedirbo. Jiems taip pat buvo apskaičiuojamas ir neva išmokamas atlyginimas.
Po sudėtingo, du metus trukusio tyrimo, baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu perduota į Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.