Korupcijos tyrime sulaikyti aštuoni teisėjai ir penki advokatai: įkliuvo ir kaunietis

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Teisėsauga trečiadienį pranešė, kad dėl įtarimų kyšininkavimu sulaikyti aštuoni teisėjai ir penki advokatai. Tarp jų – ir Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas.

„Šiandien ryte sulaikyti 26 asmenys – aštuoni įvairių grandžių teisėjai (…) ir penki žinomi advokatai“, – žurnalistams sakė generalinis prokuroras Evaldas Pašilis. Jo teigimu, įtariamieji vykdė „prekybą teisingumu“ įvairiose bylose.

E. Pašilio teigimu, galimi nusikaltimai kerta pasitikėjimą teisingumu visoje visuomenėje. Anot jo, kai kurios bylos, kurias sprendė sulaikyti teisėjai, turės būti peržiūrėtos.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Žydrūnas Bartkus sakė, kad jo vadovaujama tarnyba atlieka „didžiausią tarnybos istorijoje operaciją“, joje dalyvauja per 100 pareigūnų.

Kratos atliekamos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Birštone, Molėtuose, pridūrė jis. Anot jo, įtariama, kad kyšiai mokėti už sprendimus tiek administracinėse, tiek civilinėse, tiek baudžiamosiose bylose.

STT vadovo teigimu, įtariama, kad kyšiai mokėti ir vadinamojoje Vijūnėlės dvaro byloje. Tarp baudžiamųjų bylų yra ir susijusios su organizuotų gaujų nusikaltimais. Pasak Ž. Bartkaus, tarp kitų sulaikytųjų yra „asmenų, kurie buvo vienaip ar kitaip suinteresuoti bylų, sprendžiamų teismuose baigtimi“.

Įtariama, kad sutartų kyšių suma galėjo siekti 400 tūkst. eurų. Anot prokuratūros, konkretūs kyšiai svyravo nuo vieno tūkstančio iki 100 tūkst. eurų.

Korupcija įtariami Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys.

Visi sulaikyti teisėjai turi didelę 24–37 metų darbo patirtį. Anot Ž. Bartkaus, jie nebandė įtraukti kitų teisėjų. „Neužfiksavome nė vieno atvejo, kad būtų naujai į korupciją įtraukiamas teisėjas. Tai buvo žmonės, istoriškai tarpusavyje susiję, turintys didžiulį darbo stažą“, – teigė jis.

Taip pat sulaikyti penki advokatai – Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys ir Marius Navickas. Ž. Bartkus sakė, kad įtariamųjų skaičius gali augti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja speciali penkių prokurorų grupė. Trims Generalinės prokuratūros prokurorams suteiktas specialiojo prokuroro statusas.​

31 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

„Vičiūnai“ plečia įmonių tinklą užsienyje: verslą plėtos Kaukazo regione

Žiauriai sumuštos jurbarkietės istorija: mergina jau gali duoti parodymus

Vykdant darbus Kaune, iš priekabos pasipylė stipri rūgštis (foto)

Teismas sustabdė įtartiną Kauno rajono savivaldybės konkursą

Sutvarkyta dar viena vaizdinga vieta Kauno marių pakrantėje

Kauno teismas priėmė sprendimą dėl A. Paleckio suėmimo

Kokią garantiją rangovas privalo suteikti atliktiems statybų darbams?

Prašo kauniečių pagalbos: gal matėte eismo įvykį Pramonės prospekte?

Nustebino Kauno pareigūnų elgesys: jie ne taip viską suprato

Patvirtintos šviesoforų taisyklės: nauji įrenginiai lentelių nebeturės