Seniausiame Europos Ąžuolyne prasidėjo naujos statybos: užstatys teniso kortus

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Iki šių metų pabaigos Kauno Ąžuolyno prieigose įsikūrusių teniso kortų teritorijoje išdygs grožio klinika ir bus įrengtos parkavimo aikštelės. Prestižiniame teniso komplekse bene gražiausioje Kauno vietoje, šimtamečių ąžuolų paunksmėje, su laiku iškils dar du pastatai, kurie vizualiai brausis gilyn į unikalaus parko teritoriją. Naikinamas didžiausias atvirų teniso kortų centras simboliškai pažymi šiemet minimą Lietuvos teniso sporto šimtmetį, kurio pradžią ženklina būtent Kaune vykusio turnyro pirmasis paminėjimas 1919 metais.

Prestižinėje Kauno vietoje įsikūręs aikštynas vietoje turėtų 8 aikštelių šių metų vasaros sezoną pasitiks susitraukęs iki 6-ių. Teritorijoje statomas naujas pastatas, numatyta vieta ir trečiajam, kol kas jo vietoje bus įrengtas automobilių parkingas. „Projekte numatyta išlaikyti 6-ias teniso aikšteles, jei bus statomas trečiasis pastatas, galvojama apie požeminį parkingą“, – tikina projekto autorius Vilius Adomavičius.

Su laiku kartu su jau stovinčiu Ąžuolyno sporto centru dar du to paties architektų biuro „Vilius ir partneriai“ suprojektuoti pastatai aklinai apsups teniso aikšteles, kurios taps praplėsto sporto centro vidiniu kiemu. Kaip rašoma projekto aprašyme, šioje teritorijoje vystomas statinių kompleksas, kuris dar labiau išplės esamo centro funkcines galimybes. „Be esamo sporto centro bei jau projektuojamo medicinos paslaugų korpuso, nagrinėjama galimybė įrengti viešbutį su SPA centru bei dar vieną paslaugų paskirties korpusą“, – rašoma projekto pristatyme, kuris prisidės prie dar didesnės šios unikalios Kauno teritorijos urbanizacijos.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, medicinos paslaugų korpuse planuoja įsikurti asmens duomenų vagystę patyrusios klinikos „Grožio chirurgija“ specialistai. Šiuo metu klinikos filialai veikia keliose skirtingose Kauno vietose, anksčiau būta ketinimų kurtis apleistame buitinių paslaugų centre „Juzė“, kurio rekonstrukcija per metus laiko taip ir nepajudėjo iš vietos, dabar nusitaikyta į gryną Ąžuolyno orą.

V. Adomavičius patvirtina, kad antrajame pastato aukšte numatyta vieta medicinos klinikai, o pirmajame – sporto veiklai. Bendrovės „Ąžuolyno sveikatingumo centras“ atstovo Roberto Jociaus teigimu, kol kas sutartis su minėta plastinės chirurgijos klinika nėra pasirašyta.

Lietuvos teniso sporto lopšiu tituluojamame Kaune, nuo kurio paminėjimo spaudoje 1919 m. pradėta rašyti šio elegantiško sporto mūsų šalyje istorija, Ąžuolyno teniso centras buvo ne tik didžiausias atviras aikštynas Kaune, bet ir vienintelis iš keleto Lietuvoje tarptautinius standartus atitinkančių teniso kortų, kuriuose įrengta grunto danga ir apšvietimas leido organizuoti „Davis Cup“ ir kitus profesionalų sporto turnyrus. Po renovacijos šis centras duris mėgėjams ir sportininkams atvėrė 2001-aisiais, vėliau pastatytas to paties architektų biuro „Vilius ir partneriai“ projektuotas sporto centro pastatas, kuriame įsikūrė sporto klubas, grožio salonas, kelionių agentūra, kavinė.

Grįžtant prie teniso kortų būklės, yra žinių, kad svarstoma čia vietoje profesionalaus sporto standartus atitinkančių grunto aikštelių įrengti dirbtinės dangos, lengviau eksploatuojamas komercines aikšteles.

Portalo šaltinių teigimu, didžioji krizė šį centrą ištiko 2014-aisiais, kuomet centrą valdžiusiai įmonei buvo paskelbtas bankrotas, o jos turėtas turtas perduotas bendrovei „Šventosios apartamentai“, kurios registracijos vieta sutampa su dabartine „Ąžuolyno sveikatingumo centro“ registracija, įmonei vadovauja Edita Jocienė. Rekvizitai.lt duomenimis, įmonėje dirba trys darbuotojai, o metinė įmonės apyvarta nesiekia 200 tūkst eurų. Šaltinių teigimu, apie statybas vietoje teniso kortų kalbama jau nuo pernai, jos turėjo prasidėti liepos mėnesį, bet esą užtruko dėl finansavimo paieškų.

Kiti šalia rekonstruojamo stadiono Ąžuolyne esantys taip vadinami „senieji“ – jau porą dešimtmečių apleisti ir nenaudojami 5 -ių aikštelių teniso kortai taip pat patirs transformaciją. Jų vietoje bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, o teniso žaidimas perkeltas ant aikštelės stogo, čia įrengiant tokio pačio dydžio sintetinės dangos aikšteles.

Kadangi prie naujai vietoje dviejų iš 8-ių Ąžuolyno teniso kortų aikštelių statomų pastatų nenumatytos papildomos parkavimo vietos, išlieka tikimybė, kad ir daugiau teniso aikštelių su laiku bus panaikintos ir „užleistos“ keturratėms transporto priemonėms. Nors šioje teritorijoje žemė priklauso valstybei ir yra nuomojama, tačiau detaliajame plane pakeitus žemės paskirtį iš sporto į komercinę ir gyvenamųjų namų statybą, prievolės išlaikyti komerciškai mažai efektyvias sporto aikšteles, kurios dalį metų net nėra naudojamos, nuomininkas nebeturi.

82 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Deimantinėje lygoje“ - svarbus kauniečio A. Gudžiaus startas

Į Palangą plūstant poilsiautojams – pareigūnų perspėjimas: šįkart būkite ypač budrūs

„Žalgiris“ sužinojo Eurolygos tvarkaraštį: pirmame ture – vėl su „Baskonia“

Kaunietis įpykęs: kodėl sudarkytas visiškai šviežiai paklotas asfaltas? (foto+video)

Sulaikytas kraupiu nužudymu Romainiuose įtariamas vyras

Trečdalį avarijų sukelia „klevai“ - įvardijo vieną kvailiausių priežasčių

Ministro A. Verygos pažadas medikams - nuo rugsėjo atlyginimai didės

V. Rupšys – prieš privalomą moterų šaukimą į kariuomenę

Po karšto penktadienio - kardinalios orų permainos savaitgalį

Kaunietis savaitgalį kviečia apsirūpinti žiemai ir smagiai praleisti laiką