Ekspoziciją „Mokslo salai“ Kaune kurs ne lietuviai – Kas vyksta Kaune

Ekspoziciją „Mokslo salai“ Kaune kurs ne lietuviai

BNS 2018/12/09 13:58
Asociatyvi / Kaunas.lt nuotr.

Kauno savivaldybė su Lenkijos bendrove „Multimedia Art & Education“ pasirašė 178 tūkst. eurų vertės sutartį „Mokslo salos“ ekspozicijos kūrimui.

Pasiūlymą konkurse taip pat pateikė Lietuvos bendrovė „Ekspobalta“. Jie darbus pasisiūlė atlikti už 164 tūkst. eurų. Laimėtojas konkurse parinktas pagal geriausią kainos ir kokybės santykį.

„Samdome ekspozicijų kūrėjus, turinčius patirties panašiuose projektuose, kurie kartu su mumis dirbs tam, kad „Mokslo saloje“ būtų sukurta įdomi, interaktyvi ir centro tematiką atskleidžianti ekspozicija“, – BNS sakė Kauno savivaldybės tarybos narys, architektas Jonas Audėjaitis.

Pasak jo, planuojama, kad ekspozicijos koncepcija bus parengta iki kitų metų birželio pabaigos. Jos vertė sieks apie 6 mln. eurų.

Lygiagrečiai vyksta ir pastato projektavimo darbai: „Mokslo salos“ architektūrinio konkurso laimėtojai „SMAR Architecture Studio“ yra pateikę parengtus projektinius pasiūlymus, gruodžio 17 dieną numatytas jų viešas pristatymas savivaldybėje.

„Pastato ir ekspozicijos projektavimas yra tarpusavyje susiję ir turi būti suderinti, todėl yra rengiami vienu metu“, – sakė J. Audėjaitis.

Techninį projektą Nemuno saloje iškilsiančiam statiniui planuojama parengti iki kitų metų vasaros, tuomet bus skelbiamas rangos darbų pirkimas.

„Tikimės, kad rangos darbai bus pradėti 2020 metų pradžioje“, – teigė J. Audėjaitis.

Pagal architektų pasiūlymą, Nemuno saloje turėtų iškilti vieno aukšto 10,2 tūkst. kvadratinių metrų statinys.

„Projektuojamo pastato architektūra neutrali, pastatas įkomponuotas į Nemuno salos reljefą. Pietvakarių kryptimi fasadas yra įkasamas į esamą reljefą. Pagrindinis fasadas atgręžtas į natūraliai susiformavusią daubą“, – rašo projekto autoriai.

Mokslo ir inovacijų sklaidos centre bus planetariumas, konferencijų salės, erdvės interaktyviems eksponatams.

Papildomos automobilių stovėjimo vietos „Mokslo salai“ nemumatytos: juos lankytojai galės palikti netoliese esančioje „Akropolio“ automobilių stovėjimo aikštelėje ar aikštelėje prie „Žalgirio“ arenos, Karaliaus Mindaugo prospekte.

Savivaldybė anksčiau yra suskaičiavusi, kad šis objektas kainuos apie 25 mln. eurų.

Planuojama, kad 5 mln. eurų bus gauti iš Vyriausybės, 10 mln. eurų – iš Švietimo ir mokslo ministerijos valdomų Europos Sąjungos fondų lėšų, dar 2,5 mln. eurų planuojama gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, kuriuos skirsto Vidaus reikalų ministerija. Likusius 5,5 mln. eurų skirtų savivaldybė bei partneriai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA