Priešininkams padus svilinęs „Žalgiris“ pralaimėjo trilerį Maskvoje | Kas vyksta Kaune

Priešininkams padus svilinęs „Žalgiris“ pralaimėjo trilerį Maskvoje

„BC Žalgiris“ „Facebook“ paskyros nuotr.

Trečiadienį išvykoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos aštuntojo turo rungtynėse davė rimčiausią kovą šį sezoną be pralaimėjimų žygiuojančiai Maskvos CSKA, tačiau per pratęsimą 97:99 (18:16, 20:21, 22:22, 26:27, 11:13) nusileido varžovams.

Pirmąsias dvi minutes žalgiriečiai visiškai išjungė galingą CSKA puolimo mašiną, o į priekį 4:0 svečius išvedė iš vidutinio nuotolio pataikę Thomasas Walkupas bei Brandonas Daviesas. Ketvirčiui įsibėgėjus, sau įprastu stiliumi pasižymėjo Nate’as Woltersas, aštriai puolime sužaidė iniciatyvos ėmęsis Aaronas White’as – 10:7. Ilgai džiūgauti kauniečiai neturėjo kada, nes netrukus jau buvo besivejančiųjų vaidmenyje (10:14). Tuomet gerą atkarpą sužaidė Leo Westermannas, kuris ne tik švystelėjo paruoštą tritaškį, bet ir smeigė įspūdingą tolimą bombą iš aikštės vidurio, dvitaškį pridėjo Antanas Kavaliauskas, vėl sugrąžinęs persvarą Lietuvos čempionų pusėn – 18:14. Per likusį laiką „Žalgiris“ taškų nepelnė, tačiau pirmą rungtynių atkarpą laimėjo 18:16.

Antrajame kėlinyje šeimininkai toliau klimpo geroje kauniečių gynyboje, o kitoje aikštės pusėje, po dar vieno atkovoto kamuolio puolime, iš toli driokstelėjo Artūras Milaknis – 23:18. Iki galo sukovojęs A. Milaknis pataikė ir iš po krepšio, tačiau priekyje 25:27 jau buvo varžovai. Užsitęsusią tylą taikliomis baudomis nutraukė A.Kavaliauskas ir Marius Grigonis – 31:29. Po puikaus A.White’o rezultatyvaus perdavimo dar du taškus rinko A. Milaknis, čia pat A. White’as pasižymėjo nepaisydamas pražangos, o lygią ir atkaklią pirmąją pusę uždarė gerai derinį išpildęs N. Woltersas – 38:37.

Trečiojo kėlinio pradžioje Lietuvos čempionai gerais perdavimais maitino lankų tvirtumą triuškinamu dėjimu patikrinusį B. Daviesą, iš dešiniojo krašto tolimą metimą paleido A. White’as – 45:42. Nedidelį plyšį baudos aikštelėje atrado N. Woltersas, puikiai savo pranašumais arčiau krepšio naudojosi T. Walkupas, o atstumą iki 53:49 didino perdavimo tarsi ant lėkštutės sulaukęs A. Kavaliauskas. CSKA krepšininkams staigiai išlyginus rezultatą (53:53), pasitarimui žalgiriečius sukvietė Šarūnas Jasikevičius. Po jo savo taškų kraitį atsidarė jaunasis Laurynas Birutis, nuostabius viražus su kamuoliu atliko T. Walkupas, tad prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą kauniečiai pirmavo 60:59.

Ketvirtą kėlinį atidarė tolima A.White’o bomba, įsiveržęs į baudos aikštelę neklydo N. Woltersas – 65:62. Iš distancijos A. White’as realizavo dar vieną metimą, nugara į krepšį sėkmingai sužaidė A. Kavaliauskas, svarbiu metu savo žodį tarė pranašumą iki 71:67 didinęs M. Grigonis. Ketvirčiui persiritus į antrą pusę „Žalgirio“ persvara pasiekė naujas aukštumas, kuomet iš toli iššovė L. Westermannas – 75:67. Laikui sparčiai tirpstant pražangą provokavo A. Kavaliauskas, be priežiūros paliktas M. Grigonis tritaškiu tėškė dar vieną antausį be pralaimėjimų žygiuojantiems šeimininkams – 80:71.

Po minutės pertraukėlės CSKA kilo lemiamam šturmui ir per trumpą atkarpą artėjo iki 80:76. Pakilusį triukšmą Maskvoje slopino lyderio vaidmens ėmęsis bei galingai po krepšiu rungtyniavęs A. Kavaliauskas – 84:78. Tuomet visą kauniečių darbą niekais vertė du tritaškius suleidęs Sergio Rodriguezas (84:84). Likus 35 sekundėms aštrų ir tikslų reidą atliko Lietuvos čempionus 86:84 į priekį sugrąžinęs N. Woltersas. Vos per 10 sekundžių lygiai tuo pačiu atsakė pratęsimo link artinęs S. Rodriguezas (86:86). Praktiškai visas likęs laikas priklausė žalgiriečiams, tačiau N. Wolterso metimas tikslo nepasiekė ir visa kova nusikėlė į pratęsimą – 86:86.

Pratęsimo pradžioje nutrūko taikli A. Kavaliausko baudų metimų serija, bet svečiams pirmauti 89:88 leido M. Grigonis. Prie baudų metimų linijos stojo N. Woltersas ir M. Grigonis, o likus 90 sekundžių, rezultatas vėl buvo lygus – 94:94. Išdeginęs beveik visą atakos laiką itin skaudų smūgį kauniečiams sudavė dar vieną tritaškį įleidęs S. Rogdriguezas (94:97). Prasidėjus paskutinei pratęsimo minutei rezultatą 97:97 taikliais baudų metimais dar kartą lygino lemiamų minučių herojai M. Grigonis ir A. Kavaliauskas. Likus 18 sekundžių baudas sumetė ir varžovai, tad paskutinėje atakoje kauniečiams buvo būtina rezultatyvus išpuolis. Išplėšti pergalę Lietuvos čempionams galėjo visiškai laisvas tritaškį išmetęs N. Woltersas, bet tolimas šūvis skriejo pro šalį ir per pratęsimą 97:99 triumfavo CSKA.

„Žalgiris“: A. Kavaliauskas 19 (8 atk. kam.), N. Woltersas 14 (9 rez. perd.), A. White‘as 13, M. Grigonis 13, L. Westermannas 11 (3/5 trit.), A. Milaknis 9, B. Daviesas 8 (5 atk. kam.), T. Walkupas 6 (6 atk. kam.), L. Birutis 4, D. Waltonas 0, E. Ulanovas 0.

CSKA: S. Rodriguezas 24 (6/10 trit., 6 rez. perd., 2 per. kam.), C. Higginsas 23 (7/11 dvit.), W. Clyburnas 15 (13 atk. kam.), N. de Colo 13, O. Hunteris 10.