Kauniečių šeimos išgyvenamos dramos vingiai – klydo ir institucijos – Kas vyksta Kaune

Kauniečių šeimos išgyvenamos dramos vingiai – klydo ir institucijos

delfi.lt 2018/10/23 19:29
DELFI.LT nuotr.

Paaiškėjo daugiau detalių apie kauniečių šeimą, iš kurios buvo paimti vaikai. Aplinkybes atskleidė Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė  – esą mama buvo nervinga, o tėtis dėl to, kad galėtų padėti prižiūrėti vaikus, nedirbo. Šį bei tą ji sužinojo ir iš vaikų, pastarieji liudijo apie namuose esančias įstatymu draudžiamas auklėjimo priemones. Tačiau viceministrė pripažino, kad ir institucijos padarė klaidų.

„Tėtis yra įvardinęs, kad mama nervinga, ir dėl to jis nedirba ir padeda mamai prižiūrėti vaikus“, – DELFI sakė V. Augienė.

Ji taip pat patvirtino, kad vaikai įvardinę, kad namuose yra auklėjimo priemonių, kurios yra draudžiamos įstatymu. Kokios tos priemonės, ji neatskleidė. DELFI primena, kad vienam iš paimtų vaikų – berniukui yra dveji metai, mergaitei – treji.

V. Augienė patvirtino, kad šeima iki šiol specialistams nebuvo užkliuvusi.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė vylėsi, kad tėvai atsižvelgs į specialistų siūlymus ir lankys pozityvios tėvystės kursus, psichologo konsultacijas.

„Aš nesakau, kad būtinai jie turi lankyti darželį, bet reikia geriau susipažinti ir išmokti, kaip palaikyti santykius su vaiku arba susitarti be tokių situacijų, kuomet mama iš išgąsčio, akivaizdu, prarado savitvardą“, – sakė V. Augienė.

Pasak jos, šiuo metu vaikai yra pas budinčius globėjus.

Ta pagalba manau, kad padės susitvarkyti su sunkumais. Rytoj atvejo vadybos posėdyje turėtų būti sprendžiama, ar grąžinti vaikus tėvams.

Viceministrė mano, kad sprendimas turėtų būti teigiamas, kadangi tėtis rodo norą bendradarbiauti, praėjusią savaitę nuėjo į pozityvios tėvystės kursus.

Buvo daug nesusikalbėjimo

DELFI primena, kad kaunietės Eglės elgesys praeivių dėmesį patraukė, kai moteris su savo atžalomis vaikščiojo Panemunės šile. Kaip teigė dviejų vaikų mama, jos sūnus pasileido bėgti į gatvę ir ji esą tiesiog bandė jį sudrausminti.

Vaikas bėgo labai didelį atstumą ir žinojau, kad bus toks pavojingas posūkis, kur dviračiai važiuoja. Palikusi mergaitę aš bėgau paskui. Aš jo prieš tai maldavau, prašiau – sustok, sustok, nebėk. Bet jam tie maldavimai… vaikas nelabai klauso. Aš tada jam pliaukštelėjau kokius tris kartus per kombinezoną, jis nieko nepajuto ir net neketino manęs klausyt, kad reikia grįžti pas sesutę, kurią aš irgi palikau tiesiog miške. Jis toliau norėjo bėgti, tada aš jam pora kartų trinktelėjau per rankytę“, – aiškino atimtų vaikų mama Eglė.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė paaiškino, kad vaiko teisių specialistai sureagavo į policijos skambutį, ir jų pavedimą parodyti vaiką medikams.

„Jie atvyko į namus, kur vaikai tuo metu buvo su tėčiu, ir jau ten ir pranešė tėvui, kad reikėtų nuvykti ir pažiūrėti į medicinos įstaigą. Čia toks nesusikalbėjimas ir prasidėjo, nes tėvas atsisakė vykti. O vaiko teisių specialistui tokia situacija dar labiau kelia nerimo, nes jo funkcija yra įsitikinti, kad viskas gerai“, – pasakojo V. Augienė.

Pasak jos, daugiau klausimų sukėlė tolesnis tėvų nebendradarbiavimas.

„Darbuotojams sukėlė klausimų elgesys jau vykstant atgal – nes šoko, metėsi į gatvę, taip teigia specialistai. Mes dar atliekame situacijos tyrimą, nes mums patiems norisi išsinagrinėti, ar visur vaiko teisių specialistų elgesys buvo tikrai neteisėtas bet ir etiškas“, – sakė V. Augienė.

L.E.P Kauno skyriaus vadovė Daiva Porutienė INIT TV žinioms sakė, kad motina vaikų paėmimo metu buvo neblaivi, tačiau jau tada policijos atstovė tai paneigė.

Pasak viceministrės, yra keliamas klausimas, ar ji po to galės toliau eiti šias pareigas.

Ji įžvelgė ir daugiau darbo trūkumų. Pasak jos, tas laikotarpis, per kurį vaikai negrąžinti tėčiui, yra ilgokas.

„Reikia padaryti sklandesniu atvejo vadybos procesą, kad per greitesnį laiką būtų rastas dialogas su šeima. Nes iš esmės čia pagrindiniai dalykai ir buvo, kad nepavyko tas motyvavimas iš karto. Galima buvo ir profesionaliau atlikti veiksmus“, – sakė V. Augienė.

Tėvų nuomonę, iš kurių buvo atimti vaikai, galite išgirsti čia:

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA