Išduotas leidimas Lietuvoje kurti dar vieną banką: pasivadins „Mano bankas“

Asociatyvi / LB nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiandien paskelbta, kad po Lietuvos banko teikimo Europos Centrinis Bankas išdavė kredito unijai „Mano unija“ banko licenciją. Ji suteikia teisę paslaugas teikti ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje. Šis sprendimas yra svarbus Lietuvos finansų sistemai, nes „Mano unija“ tapo pirmuoju specializuotu banku šalyje.

Pasak „Mano unijos“ valdybos pirmininko Vytauto Olšausko, galutinis unijos pertvarkymas į lietuviško kapitalo specializuotą banką pareikalaus dar kelių mėnesių darbo ir, tikėtina, bus baigtas iki 2019-ųjų pradžios. Sutvarkius likusius formalumus, kredito unija „Mano unija“ taps akcine bendrove „Mano bankas“.

„Mes jau seniai buvome apsisprendę, kad norime ir esame pasiruošę užsivilkti didesnį, banko rūbą. Tai atvirai deklaravome iki pradėdami vykdyti kredito unijų reformą. Tad, kai tik atsirado galimybė, paprašėme Lietuvos banko leidimo pradėti pertvarkymą, jį gavome ir ėmėmės visų reikalingų procedūrų, kurios atvedė mus iki šio naujo starto“, – sakė V. Olšauskas.

Anot jo, tai, kad „Mano unija“ taps „Mano banku“, yra ilgo ir nuoseklaus darbo pasekmė.

„Noriu padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie šios transformacijos. Pirmiausia profesionaliam kredito unijos kolektyvui, kuris ne tik prisiėmė iššūkius, susijusius su pertvarkymo procesu, bet ir padėjo mūsų kredito unijai stabiliai augti, dirbti pelningai ir išlaikyti sektoriaus lyderio pozicijas. Taip visiems mūsų klientams, kurie patiki mums tvarkyti savo finansinius klausimus ir kurių vis daugiau pasitikėjimo bei lojalumo jaučiame bendraudami kasdien. Visa tai leido mums sukurti tvirtą pamatą kredito įstaigos veiklai plėtoti. Tikimės, kad nuo šiol galėsime klientams pasiūlyti dar daugiau“, – komentavo V. Olšauskas.

Jo teigimu, kredito unijos pertvarkymo ir banko licencijavimo procesas buvo itin sklandus ir operatyvus. „Mano unija“ Lietuvos bankui prašymą banko licencijos išdavimui pateikė prieš metus. Per šį laikotarpį pavyko atlikti visus būtinus patikrinimus ir kruopščiai sutvarkyti reikalingus dokumentus.

„Nuo pat projekto pradžios dirbome su advokatų Gedimino Rečiūno ir Aušros Brazauskienės vadovaujama „Ellex Valiūnas ir partneriai“ teisininkų komanda, kuriai norime padėkoti už jų indėlį į rezultatą, kurį pasiekėme. Šiems teisininkams mūsų sėkmė rūpėjo labiau, nei galėjome tikėtis, o jų pademonstruoti sudėtingų projektų valdymo įgūdžiai ir bankų reguliavimo žinios užtikrino efektyvų licencijavimo procesą“, – nurodė V. Olšauskas.

Pasak jo, užbaigus kredito unijos pertvarkymą į specializuotą banką, kredito įstaigos teikiamų paslaugų spektras iš esmės nesikeis.

„Esame sukaupę daug bendradarbiavimo su smulkiuoju ir vidutiniu verslu patirties Vilniaus regione, todėl džiaugiamės, kad specializuoto banko licencija leis įgytą kompetenciją taikyti dirbant su klientais visoje šalyje. Ateityje planuojame daugiausia dėmesio skirti investicinėms paskoloms verslui, smulkaus ir vidutinio verslo apyvartinio kapitalo finansavimui, taip pat ūkininkavimo ir vartojimo paskoloms. Žinoma, tam tikra apimtimi išliks ir būsto įsigijimo bei nekilnojamojo turto plėtojimo projektų finansavimas“, – tikino V. Olšauskas.

Šiuo metu „Mano unija“ veikia Vilniaus regione ir turi 4,6 tūkst. klientų, o įstaigos valdomų aktyvų dydis yra 59,2 mln. EUR. Kredito unijos paskolų portfelį sudaro apie 31 mln. EUR. Suskaičiuota, kad indėlininkai „Mano unijai“ yra patikėję 46 mln. EUR. Didžiąją šių lėšų dalį sudaro fizinių asmenų indėliai.

„Mano unija“ iki šio persitvarkymo buvo didžiausia Lietuvoje veikianti kredito unija, įkurta dar 1996 m.

23 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Kauno startuolių 2018“ rezultatai: pritrauktos investicijos ir į rinką žengiantys naujokai

Kaunietė atsisveikina su Kauno Santaka: netrukus čia bus atliktas Cezario pjūvis

Ieškoma Kauno rajone dingusi jauna mergina

Žaibiška pareigūnų reakcija – įtariamieji miške sulaikyti per valandą

K. Baršausko gatvę sukaustė didžiulė spūstis: eismas beveik nejuda (dar papildyta)

Kilus grėsmei netekti stadionui skirtų ES milijonų - gudrus Kauno savivaldybės planas

Ieškomi mačiusieji, kaip pėsčiųjų perėjoje partrenkta mergaitė

R. Meilutytė vėl tarp greičiausių - pasaulio čempionate iškovojo medalį

Kleboniškyje begėdiškai pasidarbavo Grinčas

Kandidatė į merus Kaunui siūlo Baltijos regiono inovacijų centro ateitį