Prie „juodojo“ stulpo Eiguliuose – pastangos išvengti daugiau aukų – Kas vyksta Kaune

Prie „juodojo“ stulpo Eiguliuose – pastangos išvengti daugiau aukų

R. Tenio nuotr.

Kauniečiai antradienį pastebėjo naujus kelio elementus prie Šiaurės prospekto ir S. Žukausko gatvės žiedinės sankryžos. Po dviejų skaudžių nelaimių sumontuoti atitvarai, akivaizdu, avarinėje situacijoje turėtų išlaikyti transporto priemones važiuojamojoje dalyje.

Tvirti atitvarai, kokius įprasta matyti magistraliniuose keliuose, bet ne mieste, išdygo kairėje Šiaurės prospekto pusėje judant nuo Jonavos gatvės, žiedinės sankryžos prieigose.

Keliasdešimt metrų ties gatvės pasisukimu besitęsiantis metalinis užtvaras kilus avarinei situacijai ir praradus transporto priemonės kontrolę turi neleisti išlėkti iš važiuojamosios dalies bei rėžtis į apželdintoje skiriamojoje juostoje esančias kliūtis.

Kai kurie kauniečiai vos sumontavus saugos elementus, visgi, spėjo suabejoti jų reikalingumu ir sprendimo pagrįstumu. „Įdomu sužinoti, kokiais motyvais remiantis ir kieno „protingos“ galvos įrengė metalinius atitvarus prie liūdnai pagarsėjusio stulpo Šiaurės pr. ir S. Žukausko g. žiede“, – entuziazmu nė nekvepėjo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojo žinutė.

Žinoma, anot vyro, atsitiko nelaimė, mašina atsitrenkė į stulpą, žuvo žmonės. Tačiau, kauniečio vertinimu, analogiškų stulpų, medžių, stotelių Kaune apstu – skaitytojas ironiškai siūlė atitverti visus.

„Kuo ši vieta eismo požiūriu ypatinga? O tai, kad dabar metalinė juosta užstoja matomumą vairuotojui, kurio automobilyje sėdėsena žema, sunku pastebėti iš kairės žiedu atvažiuojančias transporto priemones, nesvarbu? Ne visi važinėja su džipais. Čia rūpinamasi eismo saugumu?“ – argumentus dėstė vyras.

Kauno miesto savivaldybės atstovai, pasiteiravus apie šioje vietoje įrengtą atitvarą, pasiūlė klausimus pateikti raštu – gavę komentarą, papildysime.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad kaip įbestas skiriamosios juostos smaigalyje stovintis apšvietimo ir troleibusų linijos stulpas per pastaruosius šešis mėnesius atlaikė du transporto priemonių smūgius.

Pirmąkart, sausio 31 d. naktį, į jį rėžėsi nuo policijos sprukęs „BMW“, kuriuo važiavo penki žmonės. Smūgio jėga buvo didžiulė – vietoje žuvo du vaikinai ir moteris, šešių vaikų mama.

Birželio 4 d. vakarą stulpui mestas dar vienas išbandymas, šįkart – motociklu – vyro vairuota dvirate transporto priemone „Honda“. Žmogus buvo sužalotas ir išvežtas į ligoninę, tačiau gyvybę išsaugojo.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA