Rezonansinė Šilainių gaisro byla uždaryta: pagrindinis budelis sulaukė atpildo

DELFI nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apygardos teismas trečiadienį 13 metų nelaisvės nuteisė Martyną Sasnauską – pagrindinį ir paskutinį likusį kaltinamąjį tragiško Šilainių gaisro byloje.

„Teismas nusprendžia M. Sasnauską pripažinti kaltu (…) ir paskirti jam subendrintą galutinę bausmę – trylika metų“, – paskelbė teisėja Svetlana Jurgaitienė.

Skiriant bausmę sunkinančia aplinkybe pripažinta tai, kad jis buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir veikė bendrininkų grupėje, lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad jis pats parodė iniciatyvą atlyginti žalą: prokuroro duomenimis, apie 3 tūkst. eurų.

„Kaltinamasis iš esmės savo kaltės neginčijo, pripažino, kad dėl jo neapgalvotų veiksmų atsitiko nelaimė“, – sakė teisėja. Atsižvelgus į tai, M. Sasnauskui paskirta trumpesnė už vidurkį bausmė.

„Teisme jis savo poziciją išsakė pačioje proceso pabaigoje. Jis nei savo pozicijos dėl kaltės, nei dėl parodymų davimo neišsakė, bet jau kai buvo ištirti praktiškai visi įrodymai, nurodė, (…) kad dalyvavo, buvo ten, bet tokių veiksmų, kurie sukėlė tokius padarinius, neatliko“, – po nuosprendžio žurnalistams sakė prokuroras Andrius Kiuršinas. Tiek prokuroro, tiek teismo vertinimu tai nebuvo laikoma prisipažinimu.

Jis nuteistas už itin žiaurų nužudymą iš chuliganiškų paskatų kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu. „Teismas, išnagrinėjęs baudžiamosios bylos medžiagą, nustatė, kad kaltinimas pasitvirtino visoje apimtyje“, – sakė teisėja.

Prokuroras M. Sasnauskui prašė skirti 16 metų laisvės atėmimo bausmę. Kiti kaltinamieji dėl 2012 m. sukelto gaisro jau yra nuteisti, tarp jų ir M. Sasnausko brolis. Pats M. Sasnauskas po įvykio pabėgo į užsienį, jo byla buvo atskirta.

M. Sasnauską Lietuvos policija buvo įtraukusi į ieškomiausių asmenų sąrašą, jam išduotas Europos arešto orderis. Ketverius metus besislapsčiusį įtariamąjį policija sulaikė 2016 metais Jungtinėje Karalystėje.

Tragiško Šilainių gaisro byla vėl teisme: pagrindiniam įvardintam kaltininkui - šūsnis kaltinimų 40 nuotr.

Didžiulis gaisras Šilainių mikrorajono daugiabučio bute kilo, kai M. Sasnauskas su bendrininkais padegė buto duris ir jas atidariusį vaikiną, kuris nuo patirtų sužalojimų mirė. Tuo metu septintame aukšte esančiame bute vyko gimtadienio vakarėlis, jo dalyviai nuo staiga išplitusių liepsnų gelbėjosi balkonuose, dalis iškrito ir susižalojo. Vienas jų po nelaimės tapo neįgalus – nebegali vaikščioti.

Per kelias dienas policija sulaikė tris įtariamuosius, tarp jų ir M. Sasnausko brolį. Savo kaltės nė vienas iš jų nepripažino – visi trys teigė apie kilusį gaisrą sužinoję tik vėliau, o teismo posėdžiuose tvirtino daugelio detalių neprisimenantys. Nepaisant to, Kauno apygardos teismas juos 2014 metais pripažino kaltais.

Paulius Diliūnas nuteistas 15 metų laisvės atėmimo bausme, Paulius Sasnauskas, kuris nusikaltimo įvykdymo metu buvo nepilnametis – 7,5 metų. Teismas nusprendė, kad trečiasis nuteistasis, Lukas Buckus, neturėjo tikslo nužudyti, todėl jam skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė jos vykdymą atidedant.

Savo baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu duodami parodymus jie tvirtino, kad būtent M. Sasnauskas buvo iniciatorius, nusprendęs, kad reikia važiuoti „aiškintis“, kas nuskriaudė jo brolį. L. Buckus pirmosios instancijos teismo posėdyje yra teigęs, kad matė, kaip M. Sasnauskas šliūkštelėjo į butą benzino ir, supratęs, kad geruoju tai nesibaigs, pabėgo.

Pasak prokuroro, nagrinėjant M. Sasnausko bylą kaip liudytojai apklausti nuteisti Šilainių gaisro kaltininkai jau geriau prisiminė bylos aplinkybes ir pripažino savo vaidmenį nusikaltime.

„Dabar jau apklausti kaip liudytojai jie prisiėmė kaltę: vienas, P. Sasnauskas, kad pylė, kitas – padegė. Dabar jau jie prisiminė“, – sakė prokuroras. Byloje nustatyta, kad greičiausiai degtuką uždegė P. Diliūnas, o benziną pylė abu broliai Sasnauskai.

Nuosprendį anksčiau nuteistieji dėl šio nusikaltimo skundė Lietuvos Apeliaciniam teismui, tačiau jis atmetė jų skundus ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo paskirtas bausmes. Buvo padidinta neturtinė žala neįgaliu likusiam nukentėjusiajam.

Žuvusiojo mamai priteista per 23 tūkst. eurų, broliui – per 17 tūkst. eurų neturtinės žalos. Pirmos instancijos teismas neįgaliu likusiam nukentėjusiajam buvo priteisęs per 41,5 tūkst. eurų neturtinės žalos. Apeliacinis teismas neturtinę žalą padidino iki 248,1 tūkst. eurų.

Civiliniai ieškiniai iš M. Sasnausko bus priteisiami solidariai su anksčiau nuteistais gaisro kaltininkais.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Liepsnos Žemuosiuose Šančiuose pasiglemžė žmogaus gyvybę

Ramučiuose pradėta ilgai laukta kultūros centro pastato rekonstrukcija

Kaune nustačius įvežtinį koronaviruso židinį, miesto poliklinika griežtina tvarką

Koronaviruso protrūkis Kaune: patvirtinta 14 naujų atvejų (papildyta)

Eismo įvykis netoli „Urmo“: automobilis atsidūrė žiede

„Žalgiris“ stiprinasi NBA patirties turinčiu Europos čempionu

Po tragiškos pareigūno žūties atliktas auditas atskleidė policijos komisariato spragas

Judrią Kauno gatvę vairuotojai aplenkti turės visą mėnesį

Tarp tvirtų Kauno senamiesčio mūro sienų slypi lietuviškos virtuvės paslaptys

Žaibišką vagystę įvykdęs kaunietis per plauką nepaspruko nuo pareigūnų