Kauniečiai nebežino, ko griebtis: narkotikai Senamiesčio gatvėse liejasi laisvai – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai nebežino, ko griebtis: narkotikai Senamiesčio gatvėse liejasi laisvai

Skaitytojų nuotr.

„Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė Senamiestyje dirbančių ir gyvenančių kauniečių pagalbos šauksmas. Vilniaus gatvės kavinių padavėjai pastebėjo, kad nuo stalų yra šluojami jų arbatpinigiai. Niekingų vagysčių motyvo toli ieškoti nereikėjo – skaitytojų teigimu, už neteisėtai įgytus pinigus perkamos neteisėtos medžiagos.

Pavogtą „arbatą“ išleidžia čia pat

Anot trejus metus tame pačiame restorane dirbančios Neringos, gegužę situacija itin pablogėjo, Vilniaus ir gretimose gatvėse zuja įtartini žmonės.

Su kolegėmis pradėjusi atidžiau stebėti stalus, jau kitą vakarą mergina pastebėjo porelę galimai apsvaigusių asmenų, kurie įžūliai pagriebė arbatpinigius ir nubėgo į šalia esančią tarpuvartę. Pasikalbėję su kaimynais, darbuotojai išsiaiškino, kad bute, į kurį pavasarį atsikraustė romų šeima, esą yra prekiaujama kvaišalais – neseniai vieną klientą netgi gaivino greitosios pagalbos medikai.

„Kiek dirbu Senamiestyje, nesu regėjusi tokių dalykų – artinasi vasara ir baisu darosi, negerovės vyksta vidury baltos dienos. Girdėjome, kaimynai jau kreipėsi į teisėsaugą – baiminasi dėl savo vaikų, o mes – dėl klientų saugumo. Vos už kelių metrų apsvaigęs asmuo peiliu užpuolė moterį – iškvietėme policiją ir jį sulaikė“, – tvirtino Neringa.

Jos teigimu, policijai aplinkinių namų gyventojai yra parašę per 10 pareiškimų, bet prekyba vyksta toliau – situacija esą nevaldoma, kauniečiams niekas nepadeda. Kreiptasi net tiesiogiai į Lietuvos policiją ir asmeniškai į generalinį komisarą Liną Pernavą, tačiau permainų nematyti.

Informaciją apie, jų galva, nusikalstamas veikas gyventojai perdavė tiesiai L. Pernavui / Skaitytojų nuotr.

Turi sutartinius ženklus

Pasak kitų „Kas vyksta Kaune“ šaltinių, galimai narkotikais prekiaujantys buto nuomininkai taiko įvairias priemones, kad nebūtų susekti – tarkime, kaip sutartiniai ženklai paliekami atviri langai. Šios laiptinės durys niekuomet neuždaromos, o pirkėjų srautai būna įvairiu metu – tiek ryte, tiek vakare.

Paskutiniu metu policijai susidomėjus čia vykstančiais dalykais, prekeiviai neva įsigudrino statyti žvalgą – praėjusį pirmadienį tai buvo senyva moteriškė, budėjusi virš valandos.

Galimai neteisėtas bruzdesys, akylų Senamiesčio gyventojų žiniomis, prasidėjo vos atsikrausčius naujiesiems nuomininkams kovą. Apie narkotikus iškart informuoti šeimininkai, tačiau jie tepasakė neturintys pagrindo nutraukti nuomos sutarties, o butą romų tautybės moteriai su kūdikiu yra išnuomoję metams.

Svaiginasi netoliese

Kauniečių tvirtinimu, besisvaiginantys asmenys itin „pamėgę“ medį žemai nusvirusiomis šakomis Steigiamojo seimo aikštėje, šalia Maironio gimnazijos tvoros. Liudininkai ten yra matę žmones, kurie leidosi galimai narkotines medžiagas.

Narkotinių medžiagų įsigiję asmenys ilgai nelaukę apsitarnauja medžio paunksmėje / Skaitytojų nuotr.

„Kas vyksta Kaune“ redakcijai parašę gyventojai sakė, kad vagystės Senamiesčio parduotuvėse vyksta tiesiog masiškai. Kiemuose priklausomi asmenys esą siūlo už pusę kainos pavogti bet ką, tereikia nurodyti. Be to, kauniečių žiniomis, vis dar veikia ir pirmoji narkotikų platinimo vieta Jablonskio gatvėje.

Naujas taškas – policijos akiratyje

Centro policijos komisariato (PK) Veiklos skyriaus viršininkas Artūras Jusas „Kas vyksta Kaune“ sakė, kad pastaruoju metu, nuo gegužės mėnesio, dėl kvaišalų platinimo arba vartojimo gauti keli pranešimai.

„Tačiau galima prekyba narkotinėmis medžiagomis masiškai tikrai nevyksta – pasirodė vienas adresas, kurio nenoriu įvardyti, tačiau informacija tikrinama. Stebime šią vietą, renkame medžiagą“, – kalbėjo A. Jusas. Kad būtų vagiami arbatpinigiai, policijos suvestinėse neužregistruota, apie užpuolimą peiliu pranešimų taip pat nefiksuota.

„Į Vilniaus gatvę policija dažnai vyksta ir tramdyti triukšmingų barų lankytojų, apskritai Senamiestyje dažnai patruliuojama, nes tai yra traukos objektas ir rūpinamės gyventojų saugumu. Ekipažai čia dislokuojami pagal poreikį, nustatyto pastovaus skaičiaus nėra“, – aiškino Centro PK Veiklos skyriaus viršininkas.

Jis džiaugėsi, kad žmonės rūpinasi savo ir kaimyno saugumu bei dažniau praneša apie jiems įtarimą keliančius reiškinius. Tai rodo atsirandant pasitikėjimą policija, kuris stiprėja, pareigūnų darbas nenueina veltui.

Reaguoja į nusikaltimą

Kalbėdamas apie „neaiškius“, „įtartinus“ asmenis, „slankiojančius“ Vilniaus gatvėje, A. Jusas abejojo, ar teisinga savaime sieti tokius apibūdinimus su nusikalstamomis veikomis.

„Gyventojams daug kas gali atrodyti įtartina, bet teisiniu požiūriu tai neturi jokio įrodančio svorio. Žmonių pagal rasę ir tautybę policija jokiu būdu neskiria“, – pabrėžė A. Jusas.

Pereidamas prie bendresnių apmąstymų, jis sakė, jog galima mėginti užkardyti asocialių asmenų patekimą į miesto centą, bet jie yra tokie pat žmonės, kaip ir kiti. Jeigu nepažeidžia įstatymų, turi teisę vaikščioti visomis gatvėmis, naudotis kavinių paslaugomis. Problema kyla kai nusikalstama – tada reikia skubiai reaguoti, ką pareigūnai, anot A. Juso, ir daro.

„Mes, taip sakant, esame teisininkų organizacija ir šioje valstybėje turime vykdyti įstatymą teisinėmis priemonėmis. Sovietų laikais gal buvo galima kovoti su nusikalstamumu kaip nors kitaip, o dabar ne. Policija, kaip ir teismais, visi negali būti patenkinti, nes viena pusė yra nukentėjusi, kita prasižengusi – jų interesai visada kertasi, kiekvienas žmogus turi savo teisybę“, – gyventojų nepasitenkinimą teisėsaugos pasyvumu atmušė policijos atstovas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT