Šventinis savaitgalis įsibėgėja: minios kauniečių nusikėlė į praeitį (foto)

A. Aleksandravičiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Kauno Hanzos dienose“ prie Kauno pilies šeštadienį padvelkė tikrąja viduramžių dvasia. Kalavijus ovaliame ringe pilies lomoje surėmė šarvais apsitaisę riteriai, o kelis šimtus metų atgal nepabijojusius grįžti kauniečius pasitiko galybė pramogų.

Vienuoliktą kartą iš eilės Lietuvos kariuomenė su organizacija „Viduramžiai LT“ surengė tradicinį tarptautinį kunigaikščio Vaidoto vardo riterių turnyrą.

Storais kamšalais ir sunkiais šarvais svarbiausias kūno dalis apsaugoję senosios riterystės sekėjai prie medinio Kauno pilies tilto žvangino kalavijais siekdami išsiaiškinti, kuris šaltąjį ginklą valdo geriausiai.

Vyrai varžėsi keturiuose pogrupiuose, o tarp metališkų susirėmimų kita dalis viduramžių sporto entuziastų mėgino priešininkus išversti iš kojų tradicinėse lietuviškose imtynėse be ginklo, vadinamose ristynėmis.

Kovas stebėjo gausus būrys pilies amfiteatre susirinkusių kauniečių bei miesto svečių, o užsiėmimų netrūko ir tiems, kurie norėjo artimiau susipažinti su viduramžių kultūra.

Lomoje išrikiuotose stoginėse buvo galima įsigyti tradicinių gardumynų – nuo prieskoninių žolelių iki čia pat ant žarijų keptų skanėsių – ir amatininkų dirbinių.

Drąsesnieji mėgino akies žvitrumą ir rankos taiklumą arbaletais šaudydami į taikinius, o riteriais pasijausti galėjo net patys mažiausi šventės dalyviai – tiesa, jauniesiems interesantams buvo pasiūlyti ne geležiniai ginklai ir šarvai.

Šiandien ir rytoj Kauno pilies lomoje ir toliau bus galima nusikelti į praeitį – čia vyks ginkluotės ir šarvuotės demonstracijos, viduramžių šokių pasirodymai, senovinės muzikos grupių koncertai. Veiks ginklų ekspozicija, senovinių amatų dirbtuvėles, vaikų zoną ir daug kitų autentiškų pramogų.

O rytoj kauniečius burtis kvies finalinės tarptautinio kunigaikščio Vaidoto vardo riterių turnyro kovos ir vienas įdomiausių „Hanzos dienų“ renginių – raitų riterių turnyras. Geriausi raiteliai iš visos Europos varžysis meistriškumo, kovos ietimis ir komandinių kovų rungtyse.

Kauniečiai šėlo naktinėje „viduramžių“ diskotekoje su DJ Sash! (foto) 23 nuotr.

Santaką nutvieskė degančios skulptūros ir šventinis fejerverkas (foto) 17 nuotr.

Kauniečiai apstulbę: „Hanzos dienose“ apsilankė pats Fredis Merkuris (foto) 28 nuotr.

Visą „Kauno Hanzos dienų 2018“ renginių programą rasite čia.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pravieniškių pataisos namuose atlikta krata: rezultatai pareigūnų nepradžiugino

Laimės diena Kaune: „Happspace“ kvies pasisemti pozityvios energijos visiems metams

Kauno apskrities pareigūnų pričiuptam jaunuoliui teks persėsti į autobusą

Uždaroma viena svarbiausių Kauno gatvių

Įtampa Kauno darželyje pasiekė kritinį tašką: auklėtoja puola ir vaikus, ir kolegas

Rekonstruojant Laisvės alėją - darbininkų nelaimė prie populiarios kepyklėlės

Apskųstas teismo nuosprendis K. Pūko priekabiavimo byloje

Kaip atrodo rekonstruojama Laisvės alėja ir kada bus baigti darbai?

Kaune visą savaitę šurmuliuos nemokami teatro renginiai

Kauną laiko pavyzdžiu: mažėjantis gyventojų skaičius – ne kliūtis investuoti