Kauniečiai sukruto: kokie darbai vyksta Kauno pilies žiede? – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai sukruto: kokie darbai vyksta Kauno pilies žiede?

R. Tenio nuotr.

Prieš kelias dienas viename pagrindinių Kauno transporto mazgų pradėti darbai retam galėjo prasprūsti pro akis. Miestiečiai ėmė spėlioti – gal bus platinama važiuojamoji dalis ar tvarkomi inžineriniai tinklai? Pasirodo, kad čia zujantys ekskavatoriai ruošia žiedinę sankryžą visai ne pragmatiniams pokyčiams.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ sakė Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas, Jurbarko, Jonavos ir Šauklių gatvių sankryžoje numatoma įrengti Tado Vosyliaus skulptūrinę kompoziciją, kuri vadinasi „Lenktynės“ – šis projektas 2017 m. laimėjo vieną konkurso „Kauno akcentai“ etapą.

„Viso transporto mazgo perimetru bus išdėstytos raitelių figūros, išpjautos iš rūdinto plieno. Važiuojant automobiliu, vairuotojui susidarys įspūdis tarsi jis lenktyniautų su žirgais – iš čia ir pavadinimas. Kiek žinau, žiedo viduryje ketinama įrengti gėlynus – bus atliktas kompleksinis sutvarkymas“, – pasakojo S. Rimas.

Kauno pilies žiede atsiras improvizuotas hipodromas / Kaunas.lt vizualizacija

Jo žiniomis, šį darbą visiškai finansuoja Kauno savivaldybė, o projektas turi būti užbaigtas iki spalio 10 dienos. „Lenktynėms“ iš miesto biudžeto atseikėta 73 850 eurų.

„Nuo 2016 m., kai pradėtas „Kauno akcentų“ konkursas, įgyvendinta jau 11 objektų. Šiemet iš viso turėtų atsirasti apie 20 meninių kompozicijų, neskaičiuojant būsimo konkurso etapų – planuojama skelbti dar mažiausiai vieną kvietimą teikti paraiškas“, – dėstė Kultūros paveldo skyriaus vedėjas.

Anot pašnekovo, tiksliai visų projektų įgyvendinimo terminą sunku numatyti, nes pagal konkurso nuostatas jie turi atsirasti dvejų metų laikotarpiu. Dalis šiemet patvirtintų objektų, kuriems skirtas finansavimas, bus užbaigti 2019 m.

„Savivaldybės lėšomis gali būti finansuojama 100 proc. projekto, jį apmokėti visiškai ar ši dalies gali ir kitos šalys, menininko rėmėjai“, – pažymėjo S. Rimas.

Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Andrijana Filinaitė priminė, kad šiemet jau įgyvendinti keturi „Kauno akcentų“ projektai:

– „Diafragma“ (Dariaus Augulio įmonė) – įrengti dviračių stovai Rotušės a. ir prie Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos;

– „Šv. Jokūbo kelio perlas“ (Švento Jokūbo kelio draugų asociacija) – įrengti Šv. Jokūbo kelią žymintys ženklai prie Žaliakalnio funikulieriaus V. Putvinskio g., Vilniaus g. 35, Vilniaus g. ir M. Daukšos g. sankryžoje, Aleksoto g. ties 6 numeriu pažymėtu namu;

– Skulptūrinė kompozicija, skirta Abraomui Mapu (VšĮ „Ars et mundus“) – planuojamas atidarymas gegužės 3 d., 17 val., Mapu g. 20;

„Lietuvos verslo alėja“ ir „Verslo skveras“ (Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai) – skvere tarp K. Petrausko / Vydūno al. sankryžos ir K. Petrausko g. ir Radastų g. sankryžos.

Planuojama įgyvendinti šiuos objektus:

– „Saulės laivas“ (Dariaus Augulio įmonė) – iki birželio 30 d. prie Vytauto bažnyčios Nemuno prieplaukoje;

– „Kankorėžis“ (Lukas Šiupšinskas) – iki rugpjūčio 31 d. Santakos parke ties Neries upe šalia pėsčiųjų tako;

– „Zen Triušis“ (Lukas Šiupšinskas) – iki rugpjūčio 31 d. ant požeminės perėjos Vilniaus g.;

– „Degantys akmenys“ (Vytenis Jakas) – iki gegužės 10 d. A. Kriščiukaičio g. 21.;

– „Fontanas“ (VšĮ „Inovatyvūs kūrybiniai projektai“) – iki liepos 31 d. Totorių g. 6;

– „Ekomobilis“ (VšĮ „Inovatyvūs kūrybiniai projektai“) – iki liepos 1 d. Studentų g. 48, 50, 56; Radvilėnų pl. 19;

– Želdinių vazonai su suoleliais ir apšvietimu („ID baltas“ / „ID White“) – iki gruodžio 18 d. K. Petrausko ir M. Jankaus sankryžos skvere; Kalniečių parke;

– „Laisvės karys“ (Vyčio paramos fondas) – iki liepos 6 d. Pilies g. 17.

Iki gegužės 18 d. laukiama suderinimų sutarties pasirašymui iš šių projektų iniciatorių, kuriems savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu jau numatytas finansavimas iš miesto biudžeto:

– Partizanų alėja Ramybės parke (Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga);

– „Pasivaikščiojimas palaimintojo batais“ (Nojus Kiznis);

– „Svarstis“ (Tadas Vosylius);

– „Nežiopsok!“ (Kęstutis Balčiūnas);

– „Sodų alėja“ (Justas Ivanauskas);

– „Antras“ (Donatas Dovidavičius);

– Senbernarės Bitės skulptūra (Algimantas Bakas).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.