V. Landsbergis: partijoje nešvariai atsidūręs Langaitis turėtų trauktis – Kas vyksta Kaune

V. Landsbergis: partijoje nešvariai atsidūręs Langaitis turėtų trauktis

delfi.lt 2018/03/01 19:05
DELFI nuotr.

Konservatorių patriarchas Vytautas Landsbergis sako, kad Seimo nario mandato atsisakęs Tadas Langaitis „atėjo nešvariai“. V. Landsbergio nuomone, padaręs tokią žalą, T. Langaitis negali likti jį priglaudusioje partijoje.

„Tadas Langaitis atėjo nešvariai. Jo arba per jį susprogdinta neskani bomba pirmiausia turėtų tapti pamoka. Tokią žalą padaręs, jis negali likti priglaudusioje partijoje“, – DELFI atsiųstame komentare sako V. Landsbergis.

Politiko svarstymu, grynas atsitiktinumas, kad smirdalo bomba drioksteli, kai TS-LKD reitingai kyla į pirmą vietą, o valdantieji smunka. V. Landsbergio nuomone, asmens interesas paaiškės greit, o kas paskatino skandalą, esą patyrinės žurnalistai.

Pirmininkas traukimuisi iš partijos pritartų

Per praėjusius Seimo rinkimus T. Langaitis buvo TS-LKD vykdančiojo rinkimų štabo vadovu. Aukštas pareigas jam patikėjęs partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis nesutinka su senelio pareiškimu.

Gabrielius Landsbergis / DELFI nuotr.

„Aš nesutinku, aš manau, kad profesorius šneka šiek tiek skubotai, čia, matyt, ilgas sirgimo laikotarpis lėmė, kad jis nežinojo visos informacijos. Prieš kalbėdamas tokius dalykus, galėjo pasikonsultuoti, mano žinios nesutampa dėl jo. O dėl likimo partijoje – su šia dalimi gal ir pritarčiau. Mūsų partija vis dėlto yra partija, kuri į priekį stato atsakomybę prieš savo rinkėjus. Čia yra žmogaus savigarbos klausimas, ar jis gerbia save, ar ne“, – sakė G. Landsbergis.

Jis neigia, kad ateityje gali paaiškėti kitos T. Langaičio pasitraukimo iš Seimo priežastys. Vieną jų yra iškėlusi valstietė žalioji, Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė Agnė Širinskienė.

„T. Langaičio biografijoje rašoma, kad Estijoje įkūrė ir plėtojo informacinių technologijų paslaugų įmonę „Webmedia Group“ (dabar – „Nortal“). UAB „Nortal“ figūruoja Antikorupcjos komisijos atliktame e.sveikatos tyrime. Tyrimo išvadų pagrindu Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo kuriant elektroninės sveikatos sistemą. Tikėtina, kad kito (o gal ir to paties?) tyrimo eigoje įvyksta kratos Santaros klinikose. Vėl figūruoja IT sektoriaus įmonės.

T. Langaitis netikėtai traukiasi. G. Landsbergis paslaptingai komentuoja: „Apskritai suprantu, kad tas žmogus tiesiog pamatė, kad ateityje nepavyks suderinti viešų ir privačių interesų dėl įvairių vykstančių projektų, kurie, matyt, pradėti kažkada anksčiau prieš politinius procesus, jie, matyt, nesustabdomai vyksta ir žmogui belieka tik rinktis. Jis pasirinko kitą kelią“.

Tik vienas klausimas, gerbiami konservatoriai, tai kas gi vyksta? Kokios tikrosios priežastys? Ar tikrai „jokių slaptų priežasčių?“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė A. Širinskienė.

Tačiau G. Landsbergis A. Širinskienės įžvalgas ketvirtadienį pavadino nesąmone. „Širinskienė, matyt, prisiskaičius kažkokių neteisingų horoskopų arba kokių nors nebrangių narkotikų užsipirkus. Jokios informacijos nėra, visiški kliedesiai“, – tvirtino TS-LKD vadovas.

Pats T. Langaitis pasikalbėti su žurnalistais ketvirtadienį laiko nerado. „Pirmadienį galėtume pasikalbėti suderinę laką. Dabar ilsiuosi ir prausiuosi po masinių purvo vonių. Dėkoju už supratimą“, – tokią SMS atsiuntė buvęs Seimo narys.

Išsipildė V. M. Čigriejienės prognozė

Verta prisiminti, kad konservatorius dėl T. Langaičio prieš porą metų perspėjo buvusi Seimo narė Vida Marija Čigriejienė. Tuomet TS-LKD senbuvė, vyriausia amžiumi Seimo narė V. M. Čigriejienė pranešė paliekanti konservatorių partiją ir Panemunės vienmandatėje apygardoje mesianti iššūkį konservatorių kandidatui T. Langaičiui.

Vida Marija Čigriejienė / DELFI nuotr.

„Tik profesionalumas, darbinė patirtis yra tie kertiniai atrankos kriterijai, kuriais vadovaujasi rinkėjai, suteikdami mandatą dirbti Seime. Nuostabą kelia, kai jaunas žmogus, niekada nebuvęs realioje politikoje, šiandien lengvai švaistosi pažadais, lyg nesuprasdamas, kad juos reikės įgyvendinti, ir kartu su savimi į Seimą veda „savų“ būrį, kurių kompetencija, o kartais ir padorumu tenka suabejoti.

Kaip įvardinti, neva prisidengiant demokratija, tos pačios didžiosios partinės kritikės pastangas, kai į skyrių nuleidinėjami jos patarimai, raštiško kreipimosi pavidalu, už ką geriau balsuoti? Nesvarbu, kad būsimasis kandidatas, dar visai neseniai, prieš stodamas į partiją, ilgokai svarstė (pragmatiškai išskaičiavo), kokią partiją pasirinkti iš trijų numatytų, yra iš šeimos, kuri viešai prisiekė niekada nebalsuosianti už konservatorius, tautos išdavikus?“ – tuomet rašė V. M. Čigriejienė.

T. Langaitis tuomet nesąmone pavadino pareiškimus, kad jis konservatorius rinkosi iš trijų partijų. Politikas sakė į TS-LKD įstojęs 2014 m. rudenį. T. Langaitis taip pat neigė, kad jo šeima yra „viešai prisiekusi niekada nebalsuosianti už konservatorius, tautos išdavikus“.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.