Sausakimšoje arenoje kauniečiai klausėsi šimtmečio koncerto

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje kauniečiai ketvirtadienio vakarą klausėsi šventinio koncerto „Aš – dalis tavęs!“, skirto 100-ajai Vasario 16-ajai.

Pirmiausiai sausakimša arena su Merūnu sugiedojo Lietuvos himną ir išklausė LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo įrašo. Susirinkusiuosius su netrukus Vasario 16-ąją išauštančia diena sveikino koncerto vedėjai Ignas Krupavičius ir Eglė Kernagytė-Dambrauskė.

Koncerto vedėjai./R. Tenio nuotr.

Renginyje skambėjo patriotinės dainos, scenoje pasirodė Merūnas Vitulskis, Justė Arlauskaitė-Jazzu, „Šventinis bankuchenas“, Jurga Šeduikytė, „El Fuego“, „Original Copy“, Monika Linkytė, „The Station“. Visiems žinomas savo dainas atliko Ovidijus Vyšniauskas, Povilas Meškėla, Romas Dambrauskas ir Egidijus Sipavičius. Jiems akompanavo Kauno bigbendas bei choristai.

Himno giedojimas./R. Tenio nuotr.

Koncerto metu žiūrovai didžiuliuose ekranuose galėjo stebėti fotografo Ramūno Danisevičiaus archyvą su paprastais Lietuvos žmonių atvaizdais: portretais, situacijomis, veidais. Regėti buvo galima ir Lietuvos vaizdus, Dainų šventės epizodus, Gedimino stulpus, trispalvę, Vytį ir kitą tautinę simboliką, taip pat Daliaus Pletniovo ir kauniečių sukurto dokumentinio filmo apie Lietuvą ištraukas.

„Original Copy“./R. Tenio nuotr.

Panaudotos ir ištraukos iš Donato Ulvydo filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“, Kęstučio Baranausko šokėjai atliko jaudinantį šokį. Gyvai rodytas dronais filmuotas Kaunas ir kiti miestai.

J. Arlauskaitė-Jazzu./R. Tenio nuotr.

Renginio metu prof. Liudui Mažyliui suteiktas Kauno Garbės piliečio titulas bei išdalintos 5 nominacijos:

„Laisva šalis 2017“ – Sugiharos fondui „Diplomatai už gyvybę“, nepailstamai puoselėjančiam taikos, žmogiškumo ir tolerancijos idėjas. Apdovanojimą atsiėmė fondo valdybos pirmininkas Ramūnas Garbaravičius.

„Unikali šalis 2017“ – Nacionalinės ekspedicijos „Nemunu per Lietuvą“ komandai už gyvybingą ir įtraukiantį Lietuvos istorijos įprasminimą. Apdovanojimą atsiėmė ekspedicijos kūrėjai: Edmundas Jakilaitis, Selemonas Paltanavičius ir projekto režisierius Andrius Lygnugaris.

„Šviesi šalis 2017“ – Irenai Slušnienei už žodžiuose nesutalpinamą širdies gerumą ir šilumą ugdant ir globojant vaikus.

„Klestinti šalis 2017“ – agentūros „Investuok Lietuvoje“ komandai už sutelktas jėgas ir kryptingą veiklą kviečiant užsienio kapitalo įmones kurtis Kaune. Apdovanojimą atsiėmė agentūros direktorius Mantas Katinas ir komanda.

„Stipri šalis 2017“ – Lietuvos šaulių sąjungai už jaunimo pilietinės valios ugdymą ir stiprios šalies tradicijų puoselėjimą. Apdovanojimas įteiktas Lietuvos šaulių sąjungos vadui plk. leit. Gintarui Koryznai.

Renginio akimirka./R. Tenio nuotr.

Kaip jau rašėme, į renginį buvo galima patekti tik iš anksto gavus kvietimus, kurių buvo 10 tūkst. Didžioji dalis jų buvo skirta konkretiems žmonėms (ambasadoriams, garbės piliečiams, kariškiams, policijos pareigūnams, kultūros įstaigoms, švietimo organizacijoms, jaunimo organizacijoms, įvairioms nevyriausybinėms organizacijoms, šeimynoms, globėjams, neįgaliųjų organizacijoms), likusiuosius 1 tūkst. bilietų kauniečiai galėjo atsiimti vasario 12 d. rytą Kauno miesto savivaldybėje, ten jie išdalinti akimirksniu.

Koncertas 21 val. rodomas per LRT.

Visą valstybės atkūrimo šimtmečio renginių Kaune programą rasite čia.

27 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune duris atvers naujas „McDonalds“ restoranas

ŽŪM patalpų Kaune nuomos sutartis aklavietėje - nėra kam pasirašyti

Pažėrė kritikos „Rail Baltica“: projektas neparengtas iki galo, įgyvendinimas atsilieka

Perspėjimas: socialiniuose tinkluose plintantis A. Sabonio atvaizdas - pasipelnymo įrankis

Po atostogų grįžęs Š. Jasikevičius: „Nesitikėjome, kad komandoje bus tiek pokyčių“

Apklausa parodė: įtakingiausias popkultūros atstovas – A. Mamontovas

Baltijos kelio proga Lietuvoje pasiektas neįprastas rekordas

Išrinkti geriausi šių metų Kauno apskrities policijos pareigūnai

Savaitgalį - paskutinės progos pasidžiaugti vasara

Kauniečiai nutiesė savo Baltijos kelią