Gerą nuomonę apie Vienybės aikštę ketinta nupirkti

Asociatyvi / „3deluxe“ vizualizacijos
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiandien miesto savivaldybėje turėjęs vykti Vienybės aikštės rekonstrukcijos pristatymas visuomenei neįvyks. Renginys atšauktas po to, kai socialiniuose tinkluose pasklido informacija, kad siūlomas atlygis už dalyvavimą ir teigiamus pasisakymus apie bendrovės „Urban Inventors“ vykdomą aikštės rekonstrukcijos projektą. Tiek miesto savivaldybė, tiek pristatymą organizavusios įmonės atstovai teigia, kad sprendimą už atlygį surinkti palankiai nusiteikusią auditoriją be jų žinios priėmė vilniečių rinkodaros agentūra „Partizanas“, administruojanti „Urban Investors“ socialinį profilį.

Kaip BNS sakė Kauno mero patarėjas Tomas Grigalevčius, savivaldybė renginiui buvo suteikusi savo patalpas, tačiau paaiškėjus naujoms detalėms apie renginį, leidimas buvo panaikintas.

Projektą Kauno centre esančioje erdvėje vykdanti bendrovė „Urban Inventors“, organizavusi Vienybės aikštės rekonstrukcijos projekto pristatymą visuomenei, sako esanti šokiruota dėl siūlyto atlygio ir teigia, kad tai – viešųjų ryšių agentūros „Partizanas“ iniciatyva. „Urban Inventors“ yra viena iš „SBA grupei“ priklausančių įmonių. Pasak  „SBA“ korporatyvinės komunikacijos direktorės Vilijos Railaitės, su agentūra „Partizanas“ „SBA grupės“ atstovai pasirašė sutartį ir bendradarbiavo visus praėjusius metus.

„Partizanas“ administravo „Urban Inventors“ paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“. Agentūrai buvo patikėtas minėtos paskyros turinio kūrimas. Pastarasis įvykis, susijęs su Vienybės aikštės rekonstrukcijos pristatymu mums buvo didelis akibrokštas. „Partizanui“ nepatikėjome šio renginio organizavimo. Tai buvo juokinga bei neapgalvota jų iniciatyva. Esame apsisprendę – negalime sau leisti toliau bendradarbiauti su tokiais partneriais“, – komentavo korporatyvinės komunikacijos direktorė.

Skandalas kilo vienam „Facebook“ naudotojui paviešinus susirašinėjimo žinutes, kuriose nurodyti klausimai, kuriuos žmonės turės užduoti pristatymo metu, jiems taip pat buvo nurodoma „teigiamai sureaguoti“ į pristatymą bei nurodyta, į ką kreiptis dėl finansinio atlygio.

Kauniečio teigimu, minėta diskusija dėl Vienybės aikštės rekonstrukcijos pristatymo, buvo patalpinta vienoje iš socialiniame tinkle sukurtų grupių, kurioje Kauno jaunimas gali dalintis aktualiomis naujienomis, renginiais. Pasak pašnekovo, jis jau apie ketverius metus yra aktyvus šios virtualios bendruomenės narys.

„Prieš keletą dienų būtent čia ir pamačiau vienos merginos patalpintą skelbimą, kuriame buvo kviečiama sudalyvauti renginyje ir už dalyvavimą gauti 20 eurų užmokestį. Dalyviams buvo iškeltas reikalavimas būti ne jaunesniais nei 22 metų. Kai perskaičiau šį skelbimą, man pasidarė smalsu, todėl parašiau diskusijos iniciatorei privačią žinutę ir paklausiau, ar dar reikia žmonių, ir koks tai renginys. Ji man atrašė, jog atsiųs aktualią informaciją. Po keleto dienų įvykus pirmajam tarpusavio pokalbiui buvau jos prijungtas prie virtualaus susirašinėjimo, kuriame dalyvavo apie 13 žmonių. Šiandien ryte buvau pašalintas iš minėto pokalbio lango “, – sakė portalo skaitytojas.

„Mus šokiravo informacija apie tai, kad už dalyvavimą renginyje žmonėms buvo siūlytas atlygis. Mes vertiname atsiliepimus, kritiką ir skirtingas nuomones. Bet koks bandymas manipuliuoti tomis nuomonėmis diskredituoja pačią pristatymo idėją ir mums yra visiškai nepriimtinas. Griežtai atsiribojame nuo tokių veiksmų. Toks elgesys nepateisinamas. Panašu, kad mūsų komunikacijos partneriai, agentūra „Partizanas“, skaudžiai suklydo“, – rašoma „Urban Inventors“ pranešime.

Bendrovė žada organizuoti kitą pristatymą visuomenei. Agentūra „Partizanas“, tuo tarpu „Facebook“ tinkle taip pat išplatino atsiprašymą dėl susiklosčiusios situacijos, teigdami, kad netinkamą sprendimą priėmė jų projektų vadovė.

„Jauna projektų vadovė nesugebėjo tinkamai, kritiškai ir adekvačiai įvertinti situacijos ir leido darbinėms ambicijoms bei rezultatų siekimui paimti viršų. /…/ Ir nors klaidingą, neetišką sprendimą priėmė vienas jaunas ir, matyt, dar nepakankamai patyręs žmogus, tačiau šiandien mes, visa agentūra, privalome pripažinti, kad suklupome“, – rašoma agentūros pranešime

Vienybės aikštė tvarkoma „Urban Inventors“ rekonstruojant šalia jos esantį vadinamąjį „Pramprojekto“ pastatą, kuriame įrenginėjami biurai. Pagal Kauno miesto savivaldybės ir SBA koncernui priklausančios įmonės „BEI Capital“ pernai pasirašytą sutartį, po Vienybės aikšte bus įrengta 500 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurios 10 procentų bus skirta miestiečių reikmėms.

Savivaldybė planuoja savo lėšomis sutvarkyti kitoje K. Donelaičio gatvės pusėje esantį Studentų skverą. Abi erdves suvienys vienoda danga, kuri kur bendros erdvės įspūdį, tačiau gatve ir toliau vyks transporto eismas.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Policijos ir greitosios ekipažai skubėjo padėti žmogui viešajame transporte

Chuliganiško vairavimo pasekmės – per plauką nuo nelaimės

Be dviejų lyderių žaidęs „Žalgiris“ visa galva pranoko „Dzūkiją“

S. Skvernelis atviras: Kauno rajone netrukus užvirs dideli darbai

V. Adamkui - ypatingas apdovanojimas iš JAV

Jonavos gatvėje perėjoje nublokštas žmogus

A. Tapiną nustebino sporto klubo atstovų bendravimas su klientais: „Norite būti storos ar gražios?“

Pardavėjams ruošia rimbą: „slapti pirkėjai“, blokuojamos svetainės ir didelės baudos

Dalis Kauno gyventojų antradienį liks be šilumos

Ištirta, kuriose Lietuvos savivaldybėse gyventi geriausia