Kauno savivaldybė: auklėtojos elgesys nuo mūsų buvo nuslėptas

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Policijai pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl fizinio skausmo sukėlimo mažamečiams lopšelyje-darželyje „Šnekutis“, Kauno miesto savivaldybėje ir prokuratūroje skubos tvarka surengtos spaudos konferencijos, aiškėja daugiau su įvykiu susijusių detalių. Tėvų pateiktame skunde minima ne tik auklėtoja, o dėl įtariamos nusikalstamos veikos dangstymo gali kliūti ir darželio direktore.

Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Nijolė Putrienė konferencijoje paaiškino susidariusią situaciją.

„Paaiškėjęs naujas atvejis yra suvaldytas, susisiekta su tėvais, didesnių pretenzijų jie neturi. Kaip bebūtų gaila, šis atvejis buvo nuslėptas nuo mūsų. Dabar situaciją perimame į savo rankas“, – teigė savivaldybės atstovė.

N. Putrienės teigimu, lapkričio 2 d. tėvai kreipėsi į darželio vedėją, tačiau, kaip ji teigė pati, pareiškimus gavo tik lapkričio 6 d. tėvų susirinkimo metu. Kitą dieną vedėja informavo Vaiko teisių apsaugos ir Švietimo skyrius. Deja, ši informacija darželio steigėja esančios Kauno miesto savivaldybės nepasiekė.

„Direktorė nusipelnė tam tikros drausminės nuobaudos, kokia ji bus, anksti pasakyti. Kadangi atvejis išaiškėjo tik dabar, sprendimų jokių nėra. Manome, kad direktorė iš karto turėjo nušalinti auklėtoją iš viso nuo darbo su vaikais, o auklėtoja paprasčiausiai buvo perkelta į kitą grupę“, – kalbėjo N. Putrienė.

Vaikai buvo rišami

„Paaiškėjo, kad tėvai skundėsi dėl trijų darbuotojų, bet pagrindinis skundas yra dėl vienos auklėtojos, o kiti tik paminimi. Ši auklėtoja grupėje jau nebedirba, tačiau šiandien pakalbėję su darželio direktore, pareikalavome, kad auklėtoja būtų visiškai nušalinta nuo darbo su vaikais“, – trečiadienį sakė savivaldybės atstovė.

Pasak jos, tėvai teigia, kad vaikai buvo ne tik psichologiškai prievartaujami, trankomi per rankas, imami už kaklo, bet ir rišami lipnia juosta prie kėdės. „Taip, viename iš tėvų skundų yra paminėtas toks atvejis“, – patvirtino N. Putrienė.

Darželio direktorė nelinkusi kalbėti

„Dabar, kol vyksta tyrimas, mes negalime bendrauti, todėl nekomentuosime situacijos. Galiu pasakyti tik tiek, kad kai gavau pretenziją, kreipiausi į Vaiko teisių apsaugos tarnybą“, – situacijos plačiau nekomentavo darželio direktorė.

Įtarimai vis dar nepareikšti

Prokurorai teigė, kad skundas gautas iš Vaiko teisių apsaugos tarnybos. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK 140 straipsnio 3 dalį. Už šį nusikaltimą gresia griežta atsakomybė – kas veiką padarė mažamečiui arba kankindamas nukentėjusį asmenį, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tiesa, kol kas įtarimai dar niekam nepareikšti. „Šioje ikiteisminio tyrimo stadijoje įtariamųjų asmenų mes dar neturime. Intensyviai atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai, apklausos, todėl dėl šių asmenų procesinio statuso spręsime tolimesnėje ikiteisminio tyrimo stadijoje“, – teigė prokurorė Lina Gudonienė.

Vaiko teisių apsaugos tarnyba gavo pranešimą iš 9 vaikų tėvų – tėvai kreipėsi į darželio direktorę, kuri medžiagą perdavė teisėsaugai.

„Nukentėjusiųjų skaičius gali didėti. Tačiau gali ir mažėti. Pirminė informacija tokia, kad tėvai kreipėsi dėl vienos auklėtojos netinkamo elgesio. Aplinkybės kol kas tikslinamos ir informuosime papildomai“, – komentavo L. Gudonienė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

12 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

VMI primena nepamiršti deklaruoti nekilnojamojo turto: pranešta apie pasikeitimus

Iš darbotvarkės išbrauktas M. Puidoko pasiūlytas Vaiko teisių apsaugos projektas

„Maxima“ ir kiti didieji prekybos tinklai per šventes Kaune dirbs kitu laiku

Nuosprendis stereotipams – „Continental“ siekia padidinti moterų inžinerijoje skaičių (foto)

Kručinskai priėmė sprendimą: vaiko teisių į namus nebeįsileis, nes darbuotojai kelia baimę

Paaiškėjo, kur ir kada bus dalinamos eglišakės

Judrioje gatvėje eismą sunkina masinė avarija

Kaunas pristato pirmąją Lietuvoje miesto pramogų kortelę

Apšvarino įmonę: išsinešė seifą ir revolverius

Visuomenės sujudimo atgarsiai – Seimui pateiks vaiko teisių apsaugos pakeitimus