Kariuomenės dalinyje pasigesta sprogstamosios medžiagos

Asociatyvi / T. Tumalovičiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune esančiame Juozo Vitkaus inžinerijos batalione praėjusią savaitę nustatytas sprogstamosios medžiagos trūkumas. Teisėsauga neatmeta, kad jis galėjo susidaryti dėl netvarkingos apskaitos.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė BNS pirmadienį sakė, jog kariniame dalinyje buvo nustatytas „galimas sprogstamosios medžiagos trūkumas“. Apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl dingusių „karinės paskirties materialinių vertybių“ kariuomenė pranešė penktadienį, tačiau nei krašto apsaugos sistemos, nei teisėsaugos atstovai iki šiol tiksliai nebuvo įvardiję, koks karinis turtas dingo.

Trūkumas buvo užfiksuotas ketvirtadienį. E. Martinonienė neįvardijo, koks tikslus sprogstamosios medžiagos deficitas nustatytas. „Pareigūnai elgiasi taip, tarsi tai būtų maksimaliai pavojinga, bet visgi yra tikimybė, kad tai buvo apskaitos klaida“, – sakė prokuratūros atstovė.

Karo policijos viešųjų ryšių karininkas kapitonas Pavelas Lukjanovas praėjusią savaitę sakė, jog tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 324 straipsnį. Jis numato, kad karys, dėl aplaidumo praradęs jam tarnybos reikalams patikėtą ginklą, šaudmenis, sprogmenis, sprogstamąsias medžiagas, transporto priemonę ar kitą karo techniką, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

34 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Skelbiama apie naujus koronaviruso infekcijos atvejus

Birželį ketinama atnaujinti skrydžius mėgstama lietuvių atostogų kryptimi

Šilumą savaitgalį lydės netikėtos orų permainos

Su žinomos dainininkės buvusiuoju poruojama G. Alijeva: bet kuriam vyrui su manimi susitikti pavojinga

Kaune užfiksuotas sparčiausiai augantis darbo užmokestis Lietuvoje

Ką tik atvertą Vienybės aikštę išmargino juodos žymės

VTEK: nėra duomenų, kad S. Skvernelis supainiojo interesus dėl lėšų jo gatvės asfaltavimui

Į korupcijos skandalą įsivėlusiems „Kauno tiltams“ – stambus užsakymas uostamiestyje

Atsiveria dar viena lietuvių pamėgta atostogų kryptis

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, rodantis visų Lietuvos medikų atlyginimus