Kauno konservatoriai žada keisti kryptį: nustos kritikuoti V. Matijošaitį

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Kauno skyriuje bręsta permainos – rytoj bus renkamas naujas skyriaus pirmininkas. Prognozuojama, kad esminė kova bus ne vien tarp asmenybių, bet labiau dėl krypties, kurią artimiausiu metu pasirinks Kauno konservatoriai.

Po itin nesėkmingų praėjusių metų Seimo rinkimų, kuomet iš septynių Kauno miesto apygardų, tik vienoje laimėjo TS-LKD iškeltas kandidatas, partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, pasigirdo balsų, kad ši partija galutinai prarado anksčiau turėtą Kauno palankumą. Nesėkmingi šiai partijai buvo ir prieš tai Kaune vykę savivaldos rinkimai, kuriuose jų iškeltus kandidatus šluote nušlavė visuomeninis judėjimas „Vieningas Kaunas“, o miesto meru tapo šio judėjimo lyderis Visvaldas Matijošaitis.

Esama pirmininkė neturi palaikymo

Savivaldos ir Seimo rinkimai parodė aiškų nepalankumą prieš tai miestą net dvi kadencijas valdžiusiems konservatoriams ir jų lyderiui Kauno mieste buvusiam merui Andriui Kupčinskui. Tad akivaizdu, jog partijos skyriaus viduje jau seniai brendo permainos, kurios siejamos ir su naujais skyriaus primininko rinkimais.

Pastaruoju metu TS-LKD Kauno skyriui vadovavo ir partiją į Seimo rinkimus Kaune vedė Edita Gudišauskienė, savivaldos valdymo laikotarpiu dirbusi A. Kupčinsko komandoje. Politikė pernai ir pati kandidatavo Seimo rinkimuose, tačiau nesėkmingai, kaip ir kiti penki Kaune vienmandatėse apygardose pralaimėję konservatoriai, tarp kurių – ir A. Kupčinskas.

Seimo nario Kazio Starkevičiaus žmogumi laikoma E. Gudišauskienė, kuri yra ir jo padėjėja Seime laimėti skyriaus pirmininkės vietą bandys ir rytoj, tačiau jos galimybėmis kolegos partiečiai gerokai abejoja.

Savaitės pradžioje vykusiuose kadidatų į skyriaus pirmininkus debatuose beveik visi pasisakiusieji kalbėjo, kad dabartinei skyriaus veiklai trūksta aktyvumo, matomumo – tai rimtas akmenėlis į skyriaus vadovės daržą. Portalo „Kas vyksta Kaune“ pastebėjimu, net 2000 narių Kaune vienijančios politinės jėgos vadovė ne tik linkusi slėptis už labiau patyrusių politikų nugarų, bet ir ne itin mėgsta bendrauti su žiniasklaida. Pabandžius susisiekti su politike dėl komentaro apie rytojaus rinkimus, ji telefonu neatsiliepė ir neperskambino.

Neabejoja savo galimybėmis

Kur kas kalbesnis ir atviresnis buvo savo kandidatūrą skyriaus pirmininko rinkimuose keliantis Seimo narys Kazys Starkevičius. Senajai politikų kartai priskiriamas patyręs politikas yra ne tik stiprus kandidatas, bet ir turi nemažą Kauno skyriaus senbuvių palaikymą. Labiausiai tikėtina, kad jis susigrums su save naujosios kartos politiku pristatančiu Martynu Ubartu.

Prognozės, kad jis yra vienas iš pirmininko rinkimų lyderių, politiko nenustebino, tačiau prieš laiką džiugauti jis taip pat neketino. „Dalyvausiu iki pabaigos, gerbsiu bet kurį pasirinkimą“, – sakė K. Starkevičius. Išreiškus abejones dėl didelio Seimo nario užimtumo, K. Starkevičius sakė, kad iki šiol labai daug keliavo po visą Lietuvą, jei taptų pirmininku – laiką perskirstytų taip, kad daugiau liktų Kaunui.

Debatuose akcentavęs savo gerus santykius su Kauno meru V. Matijošaičiu ir norą prisidėti prie gerų darbų Kaunui, K. Starkevičius neneigė, kad jo vadovaujamas skyrius taptų pozityviau nusiteikęs dabartinės Kauno valdžios atžvilgiu. „Miestas tvarkosi dideliais tempais, turime palaikyti ir patys prisidėti, kuo galime“, – sakė patyręs politikas.

Pasigenda konservatorių balso mieste

K. Starkevičiaus pagrindiniu priešininku būsimuose skyriaus pirmininko rinkimuose laikomas M. Ubartas taip pat dėstė kiek kitokį požiūrį į Kauno valdančiuosius, nei buvome įpratę girdėti iš konservatorių kritiškų pasisakymų viešojoje erdvėje. „Mano požiūris yra kardinaliai priešingas iki šiol buvusiam. Turime padėti miestui tvarkytis, užuot kritikavę. O jei kritikuojame, turime tai daryti konstruktyviai siūlydami. Kritika dėl kritikos – betikslė“, – sakė M. Ubartas. Tačiau jis įžvelgė, kad Kaunui iki šiol trūksta vizijos, kokiu miestu jis nori tapti, kad taptų patraukliu gyventi. „Į Kauną atvyksta studijuoti labai daug jaunų žmonių, turime galvoti, ką turime padaryti, kad jie liktų gyventi ir dirbti Kaune, nes dabar, kiek atvažiuoja, lygiai tiek ir išvažiuoja“, – sakė KTU studentų reikalų departamento direktoriumi dirbantis M. Ubartas.

M. Ubarto nelaikomas patyrusiu politiku, jis pastaruoju metu nėra dalyvavęs rinkimuose. Kaip savo asmeninį, kaip politiko pasiekimą, konservatorius įvardino 2011 metais vykusius savivaldos rinkimus, kuriuose tapo per daugiausiai pozicijų sąraše pakilusiu kandidatu: iš paskutiniosios vietos pakilo į antrąjį dešimtuką. Politikas šiuo metu vadovauja TS-LKD Kauno Centro skyriui.

M. Ubarto vertinimu, TS-LKD Kaune trūksta aktyvumo, nesigirdi jų balso mieste. Tapęs pirmininku, jis visų pirma siektų taikyti turimas vadybos žinias, užsiimtų organizacijos veiklos tvarkymu, ryšių tarp partijos narių atkūrimu ir stiprinimu, darbu su benduomenėmis.

„Mane palaiko progresyvesni kolegos, kurie nori pokyčių ir supranta, kad partijai būtinas atsinaujinimas, šiuolaikiška vadybos sistema, atvira komunikacija su visuomene“, – tegė M. Ubartas.

TS-LKD Kauno skyriaus pirmininko rinkimai vyks ketvirtadienio vakarą, planuojama, kad balsavime dalyvaus apie 400 balsavimui deleguotų partijos narių.

96 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Gyvenimo audros kauniečius nubloškė į sąvartyną: atsistoti ant kojų sunku

Sąjūdžio minėjime prie Kauno A. Juozaitis žengs svarbų žingsnį

Kauniečių Sigito ir Natalijos Martinavičių santuoka oficialiai nutraukta

Išsikviesti greitosios pagalbos tiesiogiai bus nebeįmanoma

Šalia Kauno marių - gamtos kampelis, kuriame lankėsi ne kiekvienas

Prisiminė didžiausius žalgiriečių paklydimus: išgertuvės iki ryto, kanapės, muštynės ir „Farai“

Keičiasi „CityBee“ kainos: nebelieka nemokamų kilometrų

„Žalgirio“ areną pirmą kartą drebino Radžis su koncertiniu turu

Kauniečiai tyrinėjo Kauną mindami dviračius: apdovanoti žaidimo „Pažink Kauną“ nugalėtojai

Į naktinį barą Vilijampolėje skubėjo gausios policijos ir medikų pajėgos