Tamsiuoju paros metu Kaunas vėl nušvis ryškiausiomis spalvomis - Kas vyksta Kaune

Tamsiuoju paros metu Kaunas vėl nušvis ryškiausiomis spalvomis

Asociatyvi / Organizatorių nuotr.

Rudenėjant tamsus paros metas tęsiasi vis ilgiau – gatvės tampa tamsios ir neįdomios, dargana ir lietus visiškai nesuteikia jokios motyvacijos eiti ir užsiimti miesto tyrinėjimu. Tačiau visų naktinio Kauno fanatikų laukia gera žinia – miestą nuspalvins „Kauno šviesų festivalis“.

Skirtingi miesto pastatai spalvomis pradės dažytis jau šio penktadienio vakarą. Festivalis tęsis iki Naujųjų metų. Tiesa, ne visi pastatai nušvis tuo pat metu – projektas prasidės nuo S. Daukanto pėsčiųjų tilto, vėliau nušvis Įgulos bažnyčia, kauniečiams labiau žinoma Soboro vardu, Kauno pilis, Jėzuitų bažnyčia Rotušės aikštėje. O Kauno muzikinis teatras švies visą gruodžio mėnesį.

Pirmasis festivalio objektas – S. Daukanto pėsčiųjų tiltas į Nemuno salą – švies tamsiu paros metu nuo šio penktadienio vakaro iki pirmadienio ryto. Pasak projekto autorių, tai techniškai sudėtingiausias objektas, mat turi nedaug šviesą atspindinčių plokštumų. Be to, reiks ir nemažai įrangos – tilto ilgis siekia 150 metrų, tad vien kabeliai skaičiuojami kilometrais.

Šviesų upėje maudysis ne tik tiltas. Visa erdvė aplink jį bus apšviesta įvairiaspalvių prožektorių šviesomis. Jų spinduliai nusidrieks ir į naktinio Kauno dangų bei Nemuno salą, tad ryškios šviesos matysis ne tik centro, bet ir kitų Kauno mikrorajonų gyventojams.

Kauno šviesų festivalio iniciatorė Kauno miesto savivaldybė. Idėjos įgyvendinimu rūpinasi vienos iš šviesos instaliacijų pradininkių Lietuvoje, renginių organizavimo ir techninio aptarnavimo paslaugas teikiančios bendrovės „Leggato“ komanda.

Kauno šviesų festivalis – ne pirmas „Leggato“ projektas. Pernai bendrovė iniciavo festivalį „Spalvotas Kaunas“. Jo metu šviesos instaliacijos buvo kuriamos UNESCO paveldui priskiriamiems Kauno modernizmo architektūros pastatams.
„Leggato“ dėka Prisikėlimo bažnyčia kasmet nusidažo trispalvės spalvomis, po teroristų išpuolių švietė – Prancūzijos, o po Krymo aneksijos – Ukrainos vėliavos spalvomis. Kasmet taip paminima ir Gruzijos nepriklausomybės diena.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA