Kauniečių bendruomeniškumui skatinti – solidi finansinė parama – Kas vyksta Kaune

Kauniečių bendruomeniškumui skatinti – solidi finansinė parama

Kaunas.lt nuotr.

Tvirta ir veikli bendruomenė – vienas sėkmingo miesto pagrindų. Tokia nuostata Kaunas vadovaujasi kviesdamas bendruomenines organizacijas teikti paraiškas paramai gauti. Iš viso jų veikloms finansuoti numatyta paskirstyti beveik 300 tūkst. eurų.

Artimiausius dvejus metus truksianti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtinta programa skirta skatinti pavienių ir apsijungusių gyvenamųjų vietovių bendruomenių savarankiškumą tenkinant viešuosius poreikius, stiprinti jų narių sutelktumą, gyventojų tarpusavio ryšį bei pasitikėjimą.

Ši iniciatyva puikiai dera su atkurtos Lietuvos 100-mečio idėja valstybės gimtadienio proga dovanoti dovanas – gerus darbus savo šaliai ir vietos bendruomenei.

Miestas, visų pirma, tai yra žmonės. Kauną kuria patys kauniečiai, o mūsų tikslas – padėti gyventojams tai daryti maksimaliai efektyviai. Stipriai veikiančios bendruomenės gyvybingam miesto gyvenimui yra reikalingos lyg oras, o finansiniai ištekliai čia tiesiog būtini. Ministerijos paskirtos lėšos turi atitekti originaliomis bei aktualiomis idėjomis pagrįstoms veiklas, kurios būtų naudingos tiek atskiroms bendruomenėms, tiek ir bendram Kauno gyvenimui“, – sakė Kauno miesto mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Rengti projektus ir pretenduoti į paramą gali visų 11 Kauno seniūnijų teritorijose registruotos ir veikiančios bendruomeninės organizacijos, religinės bendruomenės ir bendrijos bei nevyriausybinės organizacijos. Paraiškų priėmimo terminas – rugpjūčio 24 d. 16 val.

„Procesas įsibėgėjo, tad visas iniciatyvias kauniečių bendruomenes kviečiame teikti paraiškas“, – paragino Kauno vicemerė R. Šnapštienė.
Iš viso bendruomeninei veiklai remti Kauno mieste skirta daugiau kaip 297 tūkst. eurų.

Kvietimus paskelbusi Kauno miesto savivaldybės administracija tikrins, kad gautos paraiškos atitiktų visus keliamus administracinius reikalavimus. Tuo metu projektus vertins ir sprendimus dėl lėšų skyrimo priims išplėstinė seniūnaičių sueiga. Jai patikėta ir projektų veiklos, kokybės stebėsena bei pasiektų rezultatų kontrolė.

Platesnė informacija – čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA