Seksualiniu priekabiavimu kaltinamo parlamentaro Kęstučio Pūko apkaltos komisija į kitą posėdį penktadienį kviečiasi prokuratūros atstovą, taip pat prašo suteikti ikiteisminio tyrimo medžiagą, o nukentėjusios merginos galės savo liudijimus pateikti, jei pačios to norės.
„Kito posėdžio metu žadame pasikvieti prokurorą, kuris organizuoja ikiteisminį tyrimą, paprašysime pasidalyti informacija, kad turėtume maksimalų duomenų kiekį, be reikalo neapklausdami, netraumuodami nukentėjusių merginų. Po pokalbio su prokuroru spręsime toliau, kokios informacijos mums reikia, lygiagrečiai kreipsimės dar iki posėdžio prašydami ikiteisminio tyrimo duomenų, kuriuos mums įstatymiškai galima suteikti, kad turėtume kuo pilnesnį vaizdą“, – po komisijos posėdžio pirmadienį žurnalistams sakė jos pirmininkė „valstietė“ Dovilė Šakalienė.
Pasak jos, galimai nukentėjusios merginos savo liudijimus komisijai galės pateikti, jei pačios to norės, apie tai bus informuotas jų advokatas Karolis Rugys.
„Šitos komisijos nariai nėra kvalifikuoti tinkamai paklausti nuo smurto nukentėjusią moterį, jos papildomai netraumuojant. Mes informuosime merginų advokatą, kad prievolės atvykti į šią komisiją merginoms nebus, tačiau tos, kurios norėtų liudyti, pasidalyti savo išgyvenimais, yra kviečiamos, ir kviečiamos su advokatu. Bet tik tos, kurios norėtų“, – pabrėžė pirmininkė.
Į kitą posėdį taip pat kviečiamas konstitucinės teisės ekspertas profesorius Vytautas Sinkevičius.
„Absoliuti dauguma šios komisijos narių nėra patyrę komisijų dalyviai, specialioji tyrimo komisija labai rimtas dalykas, ir mes turėsime teikti išvadą Konstituciniam Teismui, norime viską padaryti kompetentingai ir kokybiškai, nebijome pasakyti, kad mums reikia konsultacijos“, – sakė D.Šakalienė.
Sutarta, kad komisija posėdžiaus penktadieniais ir pirmadieniais. Kaip numato Seimo statutas, kiti posėdžiai bus uždari.
Apkaltos procesas K.Pūkui dėl galimo priesaikos sulaužymo ir Konstitucijos pažeidimo pradėtas praėjusią savaitę Seimo Etikos ir procedūrų komisijos siūlymu.
Sudaryta specialioji tyrimo komisija iki gegužės 1 dienos turi pateikti Seimui išvadą, ar yra pagrindo apkaltai, ar ne. Jeigu specialioji tyrimo komisija padarys išvadą, kad yra pagrindas pradėti apkaltą ir tam pritars visas Seimas, parlamentas kreipsis į Konstitucinį Teismą (KT). Šis turės nustatyti, ar asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai.
Apkaltos procesas Seime galės būti tęsiamas tik įsigaliojus KT išvadai, kad konkretūs Seimo nario veiksmai prieštarauja Konstitucijai. Sprendimą dėl Seimo nario pašalinimo iš Seimo priimamas, kai už jį balsuoja ne mažiau kaip trys penktadaliai visų Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 85.
Kelios merginos kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo Seimo nario K.Pūko seksualinio priekabiavimo, prokuratūra praėjusį penktadienį paskelbė pradėjusi tyrimą.
Pats Seimo narys kilus skandalui išplatino atsiprašymą, kad buvo neteisingas suprastas. Jis neigia jam metamus kaltinimus ir teigia neketinąs atsisakyti parlamentaro mandato.
K.Pūkas į Seimą išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą, tačiau dėl pastarųjų įvykių paliko frakciją.