T. Cutugno itališkomis baladėmis užliejo „Žalgirio” areną ir pasižadėjo: kitame gyvenime vesiu lietuvę – Kas vyksta Kaune

T. Cutugno itališkomis baladėmis užliejo „Žalgirio” areną ir pasižadėjo: kitame gyvenime vesiu lietuvę

Antradienio vakarą Kauno „Žalgirio” arenoje savo muzikinės karjeros 40-mečiui pažymėti skirtą koncertą „The Best Tour“ surengė vienas garsiausių italų dainininkų – Toto Cutugno (73 m.).

Net penkerius metus Lietuvoje nesilankiusi italų žvaigždė su savo grupe – Kauno publikos sutikta audringais aplodismentais.

Likus valandai iki koncerto oficialiame Toto Cutugno feisbuko puslapyje paskelbta: „Šį vakarą koncertuoju Kaune, „Žalgirio” arenoje. Lauksiu tavęs… Toto.”

Publika plūsti į areną pradėjo likus dar gerokai daugiau nei valanda prieš koncertą. Tarp žiūrovų – nemažai garbesnio amžiaus žmonių, tačiau netrūksta ir jaunimo, galimybės romantiškų dainų apsuptyje praleisti vakaro, nepraleido ir gausybė porų.

Pirmieji akordai sugaudė 20:05 val., tad atlikėjas buvo beveik punktualus ir nepasinaudojo pietiečių kultūroje mėgstamu vėlavimu. Atlikėjas scenoje pasirodė baltu kostiumu bei santūraus stoto, mat šypsotis, kaip jau įprasta, jis kiek privengia. Atlikėjas didžiąją dalį koncerto sėdėjo ant kėdės ir kojomis trypė į ritmą. Gausiai susirinkusiai publikai jis lietuviškai ištarė žodį „ačiū”, vėliau prakalbo itališkai, vertėja vertė jo intarpus tarp dainų.

Dovanojo žinomas dainas

Antroji daina „Serenata” – sulaukė gausių plojimų ir paprašė įjungti salėje įjungti šivesą: „Kas pamatyčiau nuostabius jūsų veidus ir akis”.

Trečiąją dainą jis skyrė visoms moterims, tai legendinė: „Donna Donna Mia”, besibaigiant lietuviškai su elegancija balse komentavo: „Mano moteris”.

Vėliau sekė jo kurta daina Džo Dasenui: „Et si tu n‘existais pas“. „Koks gražus Kaunas yra miestas, man atrodo, pats romantiškiausias, pirmiau Kaunas, tada Venecija ir Roma.”, – pasitaisė atlikėjas ir pridūrė: „Venecija labai šaunus miestas, keliaukite į jį jei galite.” Tuomet uždainavo apie pačią Veneciją.

Koncerte skambėjo ir Adriano Celentanui parašyta daina „Il Tempo Se Ne Va”, ji sulaukė itin gausių reakcijų, šūksnių ir plojimų.

Tuomet sekė daina draugams, ją publika traukė visa gerkle: „Mamma Maria”. Po trumpo posmelio, Toto tarė: „Užteks, linkiu jums gražių ir linksmų šv. Kalėdų!” Po šių žodžių kaip ir reikėjo tikėtis, dainininkas laikėsi santūriai, nepadovanojo net mikrošypsenos.

Po keleto meilės dainų jis prisipažino, kada pirmą kartą pamilo:”Tai buvo 16-os, prisimenu iki šiol, ech, meilė…”, – komentavo daugybę dainų apie meilę parašęs atlikėjas.

Repertuare ir dvi dainos vyrams, viena jų, gerai žinoma: „La Mia Musica”. Tiesa, dedikacija vyrams, kiek pralinksmino publiką ir buvo netikėta. Atlikėjas po kiekvieno kūrinio bendrauja su publika, pristato dainą ir bando sulaukti reakcijų iš santūrių žiūrovų.

Retas negirdėjo pasauliniais hitais tapusių jo dainų: „L‘Italiano“, „Lasciate Mi Cantare”, „Solo Noi“, „Innamorati“, „Serenata“, „Donna“, „Soli“. Visi šie kūriniai skamba koncerte Kaune, nors kūriniai itin žinomi, publika kūrinius išklauso lietuviškai santūriai.

Skambant kūriniui „Lasciate Mi Cantare” – publika tiesiog nerimsta, dainuoja choru, o Toto liaujasi pats dainuoti, pasiima į rankas dirigento lazdelę ir pradeda diriguoti publikai. Ši noriai klauso didžiojo maestro.

Koncertui einant į pabaigą, atlikėjas paprašė vyrų apkabinti savo moteris: „Tik šią dainą”, – papildė T. Cutugno, pamatęs, kad jo paliepimas ne itin noriai vykdomas. Vyrai pasitaisė ir komandą įvykdė. Sekė hitas „Innamorati”.

Atliko ir pirmąją sukurtą dainą, tai buvo prieš 38 metus. Ją komentavo: „Dainoje išgirsite ir Džo Daseno balsą, tikiu, kad jis danguje ir mus girdi.”

Gerbėjoms – bučiniai ir apkabinimai

Maždaug įpusėjus koncertui, apie 21 val., prasidėjo raudonų rožių ir puokščių dovanojimas, norint išreikšti susižavėjimą ir meilę.

Eilėje išsirikiavo apie dešimt žmonių, dauguma – moterys, jas atlikėjas apdovanojo ne tik apkabinimu, bet ir itališka tradicija – keturiais bučiniais į veidą. Moterys neslėpė susižavėjimo tokiu italo žestu ir nuo scenos, įteikusios gėles, nulipo su dar platesne šypsena, nei užlipo. Po lietuvaičių moterų vizito ant scenos – pagaliau nusišypsojo ir pats Toto Cutugno!

Žvelgdamas į dar vieną besišypsančią moterį su gėlėmis jis davė pažadą: „Pažadu, kitame gyvenime susituoksiu su lietuvaite!”

Gėles teikusiems vaikams, atlikėjas skyrė po vieną bučinį į kaktą, palaiminimą, savo autografą ir palinkėjo: „Linkiu linksmų Kalėdų!”

Galiausiai jis išėjo į salę ir dainavo su žiūrovais, ne viena mergina iš publikos suskubo pasidaryti asmenukę su žvaigžde, dėmesio laukė ir daugiau moterų, besirikiuojančių į eilę šalia vaikščiojančio po salę maestro, tačiau apsaugos darbuotojai pasaugojo T. Cutugno ir prileido vos kelias.

Koncertas be pertraukų vyko ištisas dvi valandas, T. Cutugno neatrodė pavargęs. Kauniečiams jis palinkėjo: „Gražių, linksmų, ramių Kalėdų.”

„Eurovizijos” ir „San Remo“ laureatas

Pripažinimo ir šlovės jis sulaukė jau brandaus amžiaus, būdamas 37 m., kai su daina „Solo Noi“ nugalėjo San Remo dainų festivalyje. Italijoje populiariame San Remo dainų festivalyje T. Cutugno dalyvavo 15 kartų, paskutinį kartą – 2010-aisiais.

1990-aisiais su daina „Insieme: 1992“ laimėjo „Eurovizijos“ dainų konkursą. Dainininkas yra išleidęs 18 albumų.

Jis ne tik dainuoja, bet ir kuria dainas, teigiama, kad jis sukūrė pusę 70-ųjų ir 80-ųjų prancūziškų ir itališkų hitų. Jis rašė dainas Mireille Matheieu, Delilah, Michel Sardou, Adriano Celentano, Joe Dassin, jam sukūrė net 16 dainų, tarp jų superhitu tapusi „Et si tu n‘existais pas“. Iš viso jis parašė daugiau kaip 300 dainų.

T. Cutugno geriausiu savo draugu tarp scenos kolegų laiko Al Bano, prieš maždaug dešimtmetį į studiją užsukus Al Bano, Cutugno pasiskundęs negalavimais. Bičiulis iškart suorganizavo vizitą pas medikus, kur T. Cutugno buvo diagnozuotas prostatos auglys. Pagijęs Toto viešai dėkojo ne tik medikams, bet ir Al Bano. Koncerto metu jis atviravo, kad dėl to jam sunku vaikščioti, tad koncertuose sėdi.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA