Konservatoriai dėl paramos antrame ture spręs kiekvienu atveju atskirai, taip pat patys kandidatai yra laisvi tartis dėl paramos su kovą apygardoje jau baigusiais konkurentais, kaip ir Lietuvos socialdemokratų partija, kurios skyriai savarankiškai spręs, kurį kandidatą paremti per antrąjį Seimo rinkimų turą tose apygardose, kur nėra socialdemokratų kandidatų.
„Pagrindinė žinia, kad rinkimai nesibaigė, vyks antrasis turas, gali kandidatai ieškoti paramos iš kitų partijų vienmandatininkų, kurie nepateko į antrąjį turą. Lygiai taip pat mes individualiais atvejais remsime liberalus, galbūt kai kuriais atvejais kitas partijas“, – antradienį po Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumo posėdžio žurnalistams sakė G.Landsbergis. Tačiau jis patvirtino, kad formalaus susitarimo su Liberalų sąjūdžiu nėra. „Mes kalbame apie individualias paramas“, – pabrėžė G.Landsbergis.
„Mes spręsime palaikymo klausimus individualiai. Suteikta teisė kiekvienam partijos skyriui priimti sprendimus, kurį kandidatą turime palaikyti“, – antradienį Seime žurnalistams sakė LSDP pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius.
„Bendro partijos sprendimo nebus, nes yra įvairių situacijų, kur mūsų žmonės antrajame ture yra išėję su konservatoriais, su valstiečiais“, – pridūrė jis.
Liberalų sąjūdis irgi dėl paramos antrajame ture kiekvienu atveju sprendžia individualiai.
„Sprendžiama kiekvienoje situacijoje konkrečiai, mes savo kandidatams esame pasakę, kad žiūrėtų, jeigu tinka, tai kalbėtų“, – BNS po partijos valdybos posėdžio pirmadienį sakė sąrašo lyderis Eugenijus Gentvilas.
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo Seimo rinkimus daugiamandatėje apygardoje, surinkę 21,6 proc. balsų, ir 0,6 proc. balsų lenkia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą.
Treti liko šiuo metu valdžioje esantys socialdemokratai, surinkę 14 proc. rinkėjų balsų ir jau užsitikrinę 13 mandatų parlamente.
Liberalų sąjūdis Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje gavo 9 proc. balsų ir taip iškovojo aštuonis parlamentarų mandatus.