Kauno suaugusiųjų mokymo centro direktorius ir dvi mokytojos pripažinti kaltais ėmę kyšius ir nubausti lygtinėmis laisvės atėmimo bausmėmis, pirmadienį pranešė Kauno apylinkės teismas.
Bylos duomenimis, mokymo centro direktorius Vitalijus Vėteris 2010 metų birželį iš šio centro matematikos mokytojos priėmė pusės litro „Lietuviškos auksinės“ butelį ir voką su 200 litų (58 eurais) už tai, kad jis jai nesumažintų darbo valandų skaičiaus, tai turėjo įtakos darbo krūviui. Vėliau drauge su šio centro mokytoja Alvita Veličkaite priėmė iš rusų kalbos mokytojos Liubovės Aleksandrovos kyšį už tai, kad jos auklėtiniai galėtų perrašyti lietuvių kalbos mokyklinio egzamino užduotis ir jų darbai būtų įvertinti teigiamai.
Teismas nustatė, kad V.Vėteris ir A.Veličkaitė kyšius ėmė ir iš dvyliktos klasės mokinių, kurie prašė sudaryti galimybę perrašyti lietuvių kalbos mokyklinio egzamino užduotis ar pataisyti geografijos mokyklinio egzamino užduotį.
Direktorius 100 litų (29 eurų) kyšį paėmė ir iš šio centro vienuoliktos klasės moksleivės, kuri pusmetį nelankė centre vykusių pamokų ir dėl to negalėjo būti perkelta į dvyliktą klasę.
Jis taip pat kaltintas iš vienos bendrovės pardavimo vadybininko priėmęs 650 litų (188 eurų) kyšį už tai, kad jis savo parašu patvirtintų šią bendrovę laimėjus viešųjų pirkimų konkursą fotoaparato dalims ir kitai technikai pirkti.
V.Vėteriui skirta pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė, atidedant jos vykdymą tokiam pačiam laikotarpiui. Kauno suaugusiųjų centro mokytojai konsultantei A.Veličkaitei bei jos kolegei L.Aleksandrovai teismas skyrė 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmes, atidedant jų vykdymą dvejiem ir vieneriems metams. Taip pat nuteistieji įpareigoti be jų priežiūrą vykdančios institucijos leidimo neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų.
Nors kaltinamieji teisme savo kaltę neigė, tačiau, teismo nuomone, jų kaltę neginčijamai įrodo V.Vėterio darbo kabinete garso ir vaizdo įrenginiais užfiksuotas pokalbis. Vaizdo įraše matyti, kad direktoriui buvo perduotas vokas su pinigais, o garso įraše – aptariamos moksleivių pavardės, jų vertinimas, atvykimo laikas, priėmimo tvarka.
Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.