Kaune atsidarys Karalienės Mortos mokykla – Kas vyksta Kaune

Kaune atsidarys Karalienės Mortos mokykla

Kaune, Žemuosiuose Šančiuose, restauruojamame buvusių kareivinių kvartale „Juozapavičiaus 13“, įsikurs Karalienės Mortos mokykla.

Investuota 1,3 mln. eurų

Žemuosiuose Šančiuose restauruojamų kareivinių kvartalą „Juozapavičiaus 13“, kuris taps moderniu gyvenamuoju kvartalu, papildys Kaune atidaroma Karalienės Mortos mokykla.

Pasak kvartalo vystytojo UAB „Miesto renesansas“ direktoriaus Valdo Eiduko, nauja mokykla suteiks visapusišką komfortą vietos gyventojams bei užpildys netradicinės vaikų ugdymo sistemos poreikį mieste.

„Restauruojamas kvartalas yra orientuotas į jaunas, vaikų turinčias ar juos planuojančias šeimas, kurioms labai aktualu patogi infrastruktūra, arti esanti mokykla ir darželis. Visa tai mes pasiūlysime saugioje, uždaroje teritorijoje. Rugsėjo 1-ąją duris atvers Karalienės Mortos mokykla. Joje vaikai yra mokomi pagal novatarotišką ugdymo programą. Dar po metų infrastruktūrą planuojame papildyti ir „Vaikystės sodo“ vaikų darželiu“, – teigia V. Eidukas.

Beveik 1,3 mln. eurų investicijų pareikalausiančiai ir 1184 kv.m. užimsiančioje mokykloje bus įkurtos ne tik klasės, bet ir kitos erdvės vaikams – sporto salė, valgykla, laisvalaikio centras, biblioteka. Lauke vaikų lauks sporto aikštynas bei erdvus uždaras kiemas.

Planuojama, kad mokykloje pradės veikti dvi paralelinės klasės po 18 vaikų. Ateityje mokinių skaičius gali išaugti iki 180.

Karalienes Mortos mokykla

Aplinka – trečiasis pedagogas

Mokyklos įkūrėjos socialinių mokslų daktarės Austėjos Landsbergienės teigimu, Kaunas pasirinktas neatsitikinai, o norint išlaikyt tęstinumą ir plėsti mokyklos idėją Lietuvoje.

„Kauno „Vaikystės Sode“ auga jau daugiau nei 100 vaikų. Kadangi dirbame pagal unikalią autorinę kontekstinę ikimokyklinio ugdymo programą, kuri išpildo vaikų poreikius ir tenkina tėvų lūkesčius, tėvai nori šios programos tęstinumo, o Karalienės Mortos mokykla yra „Vaikystės Sodo“ filosofijos ir ugdymo programos tąsa. Mes ne kuriame mokyklą, o tiesiog organiškai augame“, – sako dr. A. Landsbergienė.

Renkantis patalpas mokyklai, didelį vaidmenį suvaidino ir XIX a. kvartalo architektūra.

„Vaikystės sodas“ remiasi Reggio Emilia ugdymo filosofija, teigiančia, kad aplinka yra nepaprastai svarbi, ji – tarsi trečiasis pedagogas, tad patalpų mokyklai Kaune ieškojome tikrai ilgai. Norėjome išskirtinės aplinkos ypatingai mokyklai. „Juozapavičiaus 13“ visiškai atitiko mūsų poreikius. Čia dera sena ir nauja, istorija, dabartis ir ateitis.

Vaikui yra svarbu, kas jį supa. Moksliniai tyrimai taip pat rodo, kad aplinka mus veikia, todėl su vaikais visada išnaudojame vietovę, kurioje įsikuriame“, – pasirinkimą aiškina A. Landsbergienė.

Gyvenamojo kvartalo ir mokyklos architektai „G. Natkevičius ir partneriai“, siekdami dermės tarp pastato istorijos ir vaikų poreikius atliepiančios modernios erdvės, istorinį raudonų plytų mūrą, kaip dominuojantį elementą, paliko ne tik fasade, bet ir mokyklos viduje.

Išskirtinė mokymo programa

Karalienės Mortos mokykloje vaikai mokomi nuo 6-erių metų amžiaus, o jos programa išsiskiria teminiu ugdymu. Tai bus pirmoji tokio tipo mokykla Kaune.

„Pradinėje mokykloje svarbiausia yra išmokyti vaiką mokytis bei ugdyti jo socio-emocinius gebėjimus, todėl mūsų mokymas yra integruotas, kontekstinis, o ugdymas vyksta per patirtį ir pojūčius. Daug keliaujame, kviečiamės į mokyklą svečius ir eksperimentuojame.

Mokykloje vyksta sustiprintas užsienio kalbų ir gamtos mokslų – pasaulio pažinimo mokymas. Vaikai įsitraukia į ugdymo procesą, mokosi priimti sprendimus ir prisiimti atsakomybę“, – programą pristato A. Landsbergienė.

Mokyklos įkūrėjos teigimu, tėvams svarbu žinoti, kad į mokyklą yra priimami vaikai jau nuo 6-erių metų amžiaus.

„Lietuvoje dauguma žmonių yra pratę, kad mokyklą vaikai lankyti pradeda septynerių metų. Į Karalienės Mortos mokyklą vaikus priimame nuo šešerių metų. Jie pradeda mokytis ne nuo pirmos, o nuo priešmokyklinės klasės. Ši informacija yra itin svarbi, nes, atėjus į pirmąją klasę, gali būti, kad jau negalėsime pasiūlyti vietos.

Dėl vaikų priėmimo mes siūlome kreiptis jau dabar, mat susitinkame su šeima, vyksta pokalbis, išsiaiškiname, kokie yra šeimos lūkesčiai. Tai yra itin svarbu“, – ragina mokyklos įkūrėja dr. A. Landsbergienė.

Teritorijoje, kuroje įsikurs mokykla, taip pat bus restauruoti ir prikelti naujam gyvenimui 8 bei pastatyti 5 nauji pastatai. Gyvenamąjį kvartalą sudarys 4 restauruoti pastatai su 40 juose esančių dviaukščių kotedžų ir 2 nauji pastatai su 18 mažų butų. Teritorijoje veiks vaikų darželis, prekybos centras bei bus apie 12000 kv.m. komercinių patalpų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA