V.Snarskis: Vien rinkimų šūkiais problemų neišspręsime – Kas vyksta Kaune

V.Snarskis: Vien rinkimų šūkiais problemų neišspręsime

Buvęs ilgametis S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro direktorius, Lietuvos sporto universiteto tarybos narys ir verslininkas Vytas Snarskis, įsitikinęs, kad įdėjus visas pastangas per kelerius metus galima daug ką nuveikti ir įgyvendinti kauniečių lūkesčius.

Esate sėkmingas verslininkas, atsakingas už dešimtis darbuotojų, žinote kaip valdyti sudėtingus verslo procesus bei kurti darbo vietas, kaip manote, ko labiausiai reikia norint, kad verslas Kaune klestėtų?

Svarbiausia netrukdyti verslui dirbti ir kurti naujų darbo vietų. Reikia skatinti jaunus žmones pradėti savo verslą, tai galima padaryti bent jau apmokant pirmosios įmonės steigimo dokumentų įforminimo išlaidas. Taip žmonės bus labiau motyvuoti neišvykti, o investuoti čia Lietuvoje, kurti naujas darbo vietas, o juk kiekviena sukurta darbo vieta yra papildomi pinigai į miesto biudžetą, o tai, žinoma, sukuria gerovę visoms kauniečių šeimoms. Taip pat reikėtų skatinti grąžinti į miestą pramonę. Taip kauniečiai neieškotų darbo svetur. Labai svarbu atkurti ryšius su išvykusiais miestiečiais, sudaryti sąlygas investuoti Kaune ir grįžti į gimtąjį miestą.

Buvote ilgametis S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro, kauniečių dažniausiai vadinamos Kauno sporto hale, direktorius, esate LSU tarybos narys, kaip dabar matote S. Dariaus ir S. Girėno sporto centrą, sporto ir sveikatinimo plėtrą Kaune?

Kauno sporto halė ir šalia esantis stadionas turi tapti visų miestiečių sveikatinimo vieta. Čia reikėtų sudaryti sąlygas nemokamai arba už nedidelį (simbolinį) mokestį sportuoti, organizuoti sporto šventes. Šis savivaldybės sporto kompleksas turi būti prieinamas mėgėjiškoms ir profesionalioms miesto komandoms. Sporto varžybų organizatoriai, vykdantys komercinius renginius, privalo susimokėti visas eksploatacines sąnaudas, o kiti klubai, žinoma, tik Kauno miesto ir kurie negauna dotacijų iš miesto biudžeto, galėtų sportuoti be papildomų mokesčių. Be to, reikėtų ieškoti būdų, atnaujinti stadioną, grąžinti Kauno komandas į halę. Būtinas mokslinis požiūris į miestiečių sveikatinimą. Programas gali kurti Lietuvos sporto universitetas, kuris tam turi visą reikiamą potencialą. Nors dabartinė miesto valdžia įrengė nemažai treniruoklių miesto viešose erdvėse, reikia didinti jų plėtrą. Privalome renovuoti apleistus stadionus ir aikštynus, kurių mieste yra nemažai. Neabejoju, kad suvienijus jėgas, galime tapti sveikiausiu miestu Europoje.

Kiekvienais metais vis žadama rekonstruoti Laisvės alėją ir miesto gatves, o ką galvojate Jūs apie miesto įvaizdį ir jo pokyčius?

Laisvės alėja – Kauno veidas. Ji nusipelnė atrodyti geriau. Būtina išlaikyti istorinį paveldą, didinant jos patrauklumą. Alėja privalo tapti saugia visomis prasmėmis, pėsčiųjų zona, be „konkių“ ir kitų pavojingų elementų. Tai turėtų būti vieta, kur kauniečiai norėtų praleisti savo laisvalaikį su šeimomis ir gauti įvairiausių paslaugų.

Manau, kad reikia atnaujinti ne tik Laisvės alėją, bet ir kitus miesto rajonus. Miesto tvarkymas – tai ne tik gatvių, šaligatvių, įvažų remontas, bet ir sveikatingumo, kultūros, sporto erdvių kūrimas. Reikia įdiegti šiuolaikišką miesto apšvietimo sistemą, sutvarkyti mokyklų stadionus, automobilių stovėjimo aikšteles. Pasigendu investicijų taip vadinamuose miegamuosiuose rajonuose, daug kas netvarkyta jau kelis dešimtmečius. Ir toliau vangiai renovuojami miesto daugiabučiai.

Kaip manote, kas turėtų pasikeisti, kad kauniečiams sumažėtų mokesčiai už komunalines paslaugas?

Didelės kainos už tam tikras komunalines paslaugas yra dėl to, kad savivaldybės įmonės užima išskirtinę padėtį rinkoje ir neturi sąžiningos konkurencijos, taip jos neskatinamos gerai dirbti. Miesto įmones turi valdyti atsakingi specialistai, o ne partijų patikėtiniai. Deja, įmonėse svarbius postus užima partijų deleguoti vadovai, kurie dažniausiai neturi tam tinkamos patirties, todėl jų valdymas neefektyvus, brangiai kainuoja miestiečiams.

Kaip galima būtų pagerinti miesto viešąjį transportą?

Daugiau dėmesio reikia skirti miesto ekologiško viešojo transporto ir maršrutų plėtrai, taip pat atnaujinti viešojo transporto stoteles. Sieksiu, kad viešasis transportas būtų patrauklus miestiečiams. Kuo daugiau juo naudosimės, tuo mažiau teršime aplinką. Reikia kuo dažniau rengti įvairias dienas be automobilio, skatinti miestiečių sąmoningumą. Sieksiu ypatingą dėmesį skirti elektromobilių plėtrai. Šiai transporto priemonei priklauso dabartis. Europos miestuose nuolat modernizuojamas viešasis transportas, žmonės skatinami palikti automobilius namie. Sparčiau reikėtų plėsti ir dviračių takus. Miestui reikalingas vientisas dviračių takas, jungiantis visus Kauno rajonus, kad kiekvienas kaunietis lengvai galėtų pasiekti darbą ir namus. Deja, kol kas dviračiams skirta infrastruktūra vystoma fragmentiškai.

Jaunimo užimtumo problemų turi kiekvienas miestas, kokias opiausias neformalaus švietimo problemas įžvelgiate Kauno mieste?

Esminė neformalaus ugdymo ir vaikų užimtumo problema mieste yra ta, kad neformaliojo švietimo įstaigos neturi tam pritaikytų patalpų, o tos patalpos, kurios atsilaisvina bendrojo ugdymo mokyklose nėra tinkamai įrengtos ir pritaikytos įvairiai vaikų po pamokinei veiklai. Labai svarbus ir finansinis aspektas, ne kiekviena, net ir vidutines pajamas gaunanti šeima, gali vaikui leisti lankyti įvairius užsiėmimus. Šią problemą išspręstų neformalaus ugdymo krepšelis, tačiau net ir tokiu atveju, norint lankyti vieną ar kitą neformalaus švietimo įstaigą dažnai tenka naudotis viešuoju transportu, o tai, vėlgi, kainuoja. Tad išsprendus patalpų trūkumo klausimą ir efektyviai išnaudojus bendrojo ugdymo mokyklų patalpas neformaliam ugdymui, vaikų ir jaunimo užimtumo situacija ženkliai pasikeistų.

Ko palinkėtumėte miesto politikams?

Kauno problemų rinkiminiais šūkiais neišspręsime. Miestas privalo turėti ilgalaikę strategiją visais aspektais t.y. plėtra, transportas, sveikatinimas, verslas, kultūra ir t.t. Bet svarbiausia, kad visa tai sudarytų pačias geriausias sąlygas miestiečiams gyventi pilnavertį gyvenimą. Nesvarbu kuri politinė jėga būtų valdančioji, jos visos privalo siekti esminių gyvenimo sąlygų pagerinimo kauniečiams. Jei būsiu išrinktas į Kauno miesto tarybą, sieksiu pasidalyti patirtimi, kurią sukaupiau sukūręs sėkmingą verslą, spręsdamas S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro bei Lietuvos sporto universiteto rūpesčius.

Politinė reklama apmokėta iš LR liberalų sąjūdžio Kauno m. rinkimų apygardos Nr. 15 kandidatų rinkimų agitacinės sąskaitos. Užsakymo nr. KV-20141218.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA